Ziuganovas ragina ginti Lietuvoje teisiamus sąmokslininkus

Rusijos komunistų lyderis Genadijus Ziuganovas savo pareiškime paragino Rusijos ir užsienio organizacijas apginti Lietuvoje kalinamus Mykolą Burokevičių, Leoną Bartaševičių, Juozą Kuolelį ir Janą Prokopovičių kaip "SSRS piliečius".
"Kadangi kai kurie politiniai kaliniai yra SSRS piliečiai, neturintys Lietuvos pilietybės, tai Rusija, kaip SSRS teisių perėmėja, turi teisę ir pareigą siekti, jog Lietuvoje nebūtų pažeidžiamos žmogaus teisės", teigiama G. Ziuganovo pareiškime, šeštadienį perduotame BNS.

"Turimomis žiniomis, Lietuvos politinių kalinių M. Burokevičiaus, L. Bartaševičiaus, J. Kuolelio ir J. Prokopovičiaus sveikatos būklė katastrofiškai blogėja. Lietuvos kalėjime lėtai miršta žmonės, kurių nekaltumą pripažįsta net jų buvę politiniai priešininkai", teigia G. Ziuganovas.

Komunistų lyderis savo teiginius parėmė "buvusių "Sąjūdžio" vadovų Butkevičiaus ir Petkevičiaus" pareiškimais, kurie, pasak jo, "faktiškai patvirtino, jog Sovietų armijos kariai nekalti dėl žmonių žūties prie Vilniaus televizijos bokšto 1991 metų sausio 13 dieną".

"Šiuos įvykius nagrinėjančio ETPA atstovo S. Grosso pranešimas taip pat leidžia suabejoti M. Burokevičiui ir jo bendražygiams paskelbto nuosprendžio teisėtumu", tvirtino G. Ziuganovas.

"Sensacingi buvusių "Sąjūdžio" lyderių pareiškimai turėtų sąlygoti nuosprendžio peržiūrėjimą. Tačiau apeliacinis teismas atsisakė paleisti pagyvenusius ir sunkiai sergančius žmones, pasižadant neišvykti. Todėl labai stebina Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus komiteto, ESBO, Europos parlamento, ETPA bei kitų tarptautinių organizacijų pozicija, joms stengiantis nepastebėti Lietuvoje laikomų politinių kalinių, kurie buvo nuteisti, remiantis sufalsifikuotais įkalčiais, bei žiauraus elgesio su jais", teigė Rusijos komunistų partijos vadovas.

"Kadangi šie asmenys lieka įkalinti, Lietuvos prezidentas, Seimas bei Vyriausybė kartu su Europos sąjungininkais prisiima sunkią atsakomybę už tyčinį politinių kalinių žudymą", pareiškė G. Ziuganovas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Seimo komitetas nori Vyriausybės išvados dėl kompensacijų mirusių pensininkų paveldėtojams

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas prašo Vyriausybės išvados dėl kompensacijų iki 2014 metų gegužės mirusių pensininkų paveldėtojams - joms reikėtų beveik 30 mln. eurų.

Konservatoriai išsakė sąlygas deryboms su valstiečiais žaliaisiais (76)

Konservatoriai išsakė nuostatą, kad koalicijoje su Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, jei tokia būtų suformuota, turėtų dalyvauti ir Liberalų sąjūdis. Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai taip pat kategoriškai atsisako derėtis su socialdemokratais.

S. Skvernelis: Prezidentė „valstiečiams“ neminėjo galimų koalicijos partnerių (2)

Pirmadienio pokalbyje su prezidente galimi koalicijos partneriai minimi nebuvo, sako Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašo lyderis Saulius Skvernelis.

R. Karbauskio kandidatas į premjerus išvardino, dėl kurių ministerijų net nesiderės (110)

Pergalę rinkimuose šventusi Valstiečių ir žaliųjų sąjunga pastaruoju metu kalba apie galimybę užimti du svarbiausius postus valstybėje – Seimo pirmininko ir premjero. Tokiu atveju, pasak Ramūno Karbauskio, Seimo pirmininku taptų Saulius Skvernelis, premjeru – europarlamentaras, buvęs ilgametis Ignalinos rajono meras Bronis Ropė.

Įmokas už studijas atgaus daugiau nei 5000 studentų

Antradienį vykusiame Valstybinio studijų fondo (VSF) Valdybos posėdyje nuspręsta skirti papildomus 1,2 mln. eurų geriausiai besimokiusių, tačiau už studijas mokėjusių bakalauro ir vientisųjų studentų studijų studentams. Iš viso kompensavimui už studijas skirta 4,7 mln. eurų. Įmokas už studijas atgaus daugiau nei 5000 studentų.