Žiniasklaidos vadovai kritikuoja įstatymo pataisas

 (12)
Pasak pirmadienį paskelbto pareiškimo, "bandoma keisti vieną kertinių mūsų valstybės įstatymų, kuris garantuoja žodžio laisvę". Pataisas parengė Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas, jas Seimas pradėjo svarstyti praėjusį ketvirtadienį.

Pareiškime teigiama, kad "griaunant dabar veikiančią žiniasklaidos savireguliavimo sistemą, numatoma įkurti Visuomenės informavimo inspektoriaus įstaigą - represinę struktūrą, kuri kontroliuotų ir spręstų, ar viešoji informacija (spaudos leidiniai, radijo, televizijos laidos, knygos, kino filmai, dailės kūriniai ir kt. yra teisinga, ar ji pilietiška, ar nekenkia vaikams, ar nekursto socialinės ir kitokios neapykantos ir t.t.".

"Taisykles inspektoriai ir vertintojai nustatinėtų patys, o nepaklusniuosius baustų baudomis, sankcijomis ir kitomis "poveikio priemonėmis", teigiama pareiškime.

Pasak žiniasklaidos priemonių vadovų, "tai yra bandymas sugrąžinti mūsų visuomenę į praeitį, galintis sukomplikuoti Lietuvos priėmimą į Europos Sąjungą".

Pareiškimą pasirašė kelių žiniasklaidos asociacijų prezidentai, pagrindinių televizijos ir radijo, išskyrus Lietuvos radiją ir televiziją, vadovai, visų pagrindinių nacionalinių ir regioninių redakcijų vadovai.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Seimo komitetas nori Vyriausybės išvados dėl kompensacijų mirusių pensininkų paveldėtojams

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas prašo Vyriausybės išvados dėl kompensacijų iki 2014 metų gegužės mirusių pensininkų paveldėtojams - joms reikėtų beveik 30 mln. eurų.

Konservatoriai išsakė sąlygas deryboms su valstiečiais žaliaisiais (95)

Konservatoriai išsakė nuostatą, kad koalicijoje su Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, jei tokia būtų suformuota, turėtų dalyvauti ir Liberalų sąjūdis. Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai taip pat kategoriškai atsisako derėtis su socialdemokratais.

S. Skvernelis: Prezidentė „valstiečiams“ neminėjo galimų koalicijos partnerių (2)

Pirmadienio pokalbyje su prezidente galimi koalicijos partneriai minimi nebuvo, sako Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašo lyderis Saulius Skvernelis.

R. Karbauskio kandidatas į premjerus išvardino, dėl kurių ministerijų net nesiderės (111)

Pergalę rinkimuose šventusi Valstiečių ir žaliųjų sąjunga pastaruoju metu kalba apie galimybę užimti du svarbiausius postus valstybėje – Seimo pirmininko ir premjero. Tokiu atveju, pasak Ramūno Karbauskio, Seimo pirmininku taptų Saulius Skvernelis, premjeru – europarlamentaras, buvęs ilgametis Ignalinos rajono meras Bronis Ropė.

Įmokas už studijas atgaus daugiau nei 5000 studentų

Antradienį vykusiame Valstybinio studijų fondo (VSF) Valdybos posėdyje nuspręsta skirti papildomus 1,2 mln. eurų geriausiai besimokiusių, tačiau už studijas mokėjusių bakalauro ir vientisųjų studentų studijų studentams. Iš viso kompensavimui už studijas skirta 4,7 mln. eurų. Įmokas už studijas atgaus daugiau nei 5000 studentų.