Žengiama link Ignalinos elektrinės uždarymo

 (20)
Ignalinos atominės elektrinės pirmasis blokas bus uždarytas iki 2005 metų sausio 1 dienos.
Tai numatyta Ignalinos atominės elektrinės (IAE) pirmojo bloko eksploatacijos nutraukimo įstatyme, kurio projektui trečiadienį pritarė ministrų kabineto nariai.

Be to, Vyriausybė paprašė Seimo, kad jis projektą svarstytų ypatingos skubos tvarka, nes jis reikalingas rengiant IAE uždarymo donorų konferenciją, žurnalistams sakė ūkio ministras Valentinas Milaknis.

Projekte numatyta, jog tikslią galutinio reaktoriaus sustabdymo datą nustatys Vyriausybė, atsižvelgdama į eksploatacijos nutraukimo programos vykdymą ir jos finansavimą iš Lietuvos ir tarptautinės finansinės pagalbos šaltinių.

Ignalinos AE turi parengti eksploatacijos nutraukimo programą, kurioje bus numatyta finansinės ir techninės pirmojo bloko sustabdymo, radioaktyvių atliekų tvarkymo, laidojimo galimybės, taip pat priemonės, kaip sušvelninti socialines pasekmes dėl ankstybo bloko uždarymo ir darbuotojų atleidimo.

Nors prie pirmojo bloko eksploatavimo nutraukimo bus įdarbinta apie 800 darbuotojų 20-ties metų laikotarpiui, tačiau nemaža dalis dabar dirbančiųjų jėgainėje bei įvairiose rangovinėse organizacijose neteks darbo.

Dabar skelbiama IAE pirmo bloko uždarymo kaina - apie 20 mlrd. litų, tačiau ši suma gali kisti. Dabar vyriausybiniame jėgainės uždarymo fonde yra apie 100 mln. litų.

Praėjusiais metais IAE uždaryti Europos Komisija skyrė 10 mln. eurų, o nuo šių iki 2006 metų bus skiriama po 20 mln. eurų.

Ignalinos jėgainė pagamina apie 73 proc. visos Lietuvoje naudojamos elektros energijos.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Vilniuje atnaujinamos gyventojų perspėjimo sirenos

Vilniaus savivaldybė sostinėje ketina atnaujinti dar 13 perspėjimo sirenų.

Oro gynybos sistemoms Lietuva planuoja išleisti per 100 mln. eurų (59)

Vidutinio nuotolio norvegiškoms ir amerikietiškoms oro gynybos sistemoms NASAMS Lietuva planuoja išleisti daugiau nei 100 mln. eurų.

Valstybės tarnybos rojus: iš kuklaus atlyginimo – butas centre ir tūkstančiai sąskaitoje (181)

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba – gana keista valstybinė institucija, pažvelgus į tarnybos darbuotojų ar net vadovų atlyginimus, atrodo, kad darbas valstybės tarnyboje tikrai nėra rojus, tačiau visai kitoks požiūris apima pasižiūrėjus į šios įstaigos vadovų turto deklaracijas. Štai, buvusi ilgametė įstaigos direktorė Vida Auglienė šioje tarnyboje sugebėjo ir praturtėti, kaip pati sako, iš kuklaus atlyginimo sukaupė beveik milijono litų turtą.

Opozicija kritikuoja Lietuvos Užsienio reikalų ministeriją dėl santykių su Kuba (18)

Lietuvos diplomatijos siekis plėtoti glaudesnius santykius su komunistine Kuba sulaukė opozicijos kritikos - buvęs užsienio reikalų ministras konservatorius Audronius Ažubalis teigia, kad Užsienio reikalų ministerija demonstruoja dvigubus standartus ir rodo esanti nenuoširdi kalbose apie demokratijos vertybes.

Mėgstantiems išgerti – perspėjimas: bauda grės, net jei nesėsite prie vairo (1032)

Siekiama didinti baudas už alkoholio vartojimą viešose vietose ar neblaivaus asmens pasirodymą viešai, įžeidžiant žmogaus orumą ir visuomeninę dorovę.