Žemės reformos eiga vertinama prieštaringai

 (1)
Skelbti sėkmingą žemės reformos Lietuvoje pabaigą būtų naivu, teigia Seimo vicepirmininkas Feliksas Palubinskas.
Anot jo, Lietuvos biurokratinis aparatas stabdo 1991 metais pradėtą žemės reformą ir žemės savininkų nuosavybės teisių atkūrimą.

"Žemės ir turto grąžinimo procese buvo ir yra daug sumaišties, nesklandumų ir net piktnaudžiavimo, nes visas procesas ir jo padariniai nebuvo iš anksto gerai apgalvoti", spaudos konferencijoje trečiadienį sakė F. Palubinskas.

Jo vertinimu, žemėtvarkininkai neskuba atkurti piliečių nuosavybės teisių, o ieško būdų pateisinti savo neveiklumą.

"Valstybės tarnyba privalo tapti ne šilta vietele draugų draugams, bet garbinga, atsakinga ir sunkia tarnyste", mano F. Palubinskas.

Tačiau žemės ūkio viceministras Albinas Raudonius sako, kad nuosavybės teisių į žemę atkūrimas spartėja ir jau šių metų spalį bus sudaryti visų Lietuvos rajonų žemės planai.

"Jau grąžinta apie 70 proc. visos žemės, į kurią buvo pareikštos teisės", BNS sakė A. Raudonius.

Pasak jo, žemės savininkams jau grąžinta 2,76 mln. hektarų. Iš viso pareikšta teisių į 4 mln. hektarų.

"Dar apie 10 proc. asmenų, pateikusių paraiškas, nėra pateikę visų nuosavybės teisę įrodančių dokumentų", sakė viceministras.

Dalis žemės pagal jos kokybę ir vertę yra kompensuojama pinigais. A. Raudoniaus tvirtinimu, kompensacijų jau išmokėta daugiau nei 100 mln. litų.

Iki 2009 metų kompensacijoms mokėti numatyta skirti dar 700 mln. litų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

R. Vanagaitė: jei būčiau 30, su vyrais elgčiausi kitaip (373)

Tik viena ar dvi santuokos iš dešimties yra iš tikro laimingos, sako viešųjų ryšių specialistė, populiarių knygų autorė Rūta Vanagaitė. Du kartus išsiskyrusi 61-erių moteris teigia šiandien suprantanti, kokias klaidas padarė santykiuose su vyrais ir ragina jaunas merginas jų nekartoti.

Prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. karių (46)

Penktadienį Lietuvos valstybei prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. šauktinių ir karių savanorių.

Prieš LRT galimai įvykdyta kibernetinė ataka (37)

Penktadienio popietę, po 16 valandos, dėl incidento LRT kompiuteriame tinkle nutrūko įprastinė LRT programa. Pasak LRT technikos centro vadovo Arno Zuikio, yra pagrindo manyti, kad tai buvo kibernetinė ataka, rašoma LRT išplatintame pranešime spaudai.

L. Linkevičius Rukloje gyvenatiems pabėgėliams: incidentas buvo išimtis (82)

Penktadienį Ruklos pabėgėlių priėmimo centre apsilankęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ragino imigrantus suprasti, kad šią savaitę miestelyje įvykęs sirės ir irakietės susidūrumas su vietiniais gyventojais yra išimtis, o ne taisyklė.

G. Landsbergio konservatorių pergalės receptas (924)

Nors apžvalgininkai šių metų rinkimų kampaniją vadina kaip niekad skurdžia, tačiau bent jau feisbuke linksmybių netrūko. Konservatoriai rinkėjus sugebėjo įtikinti modernumu ir atsinaujinimu, tuo metu socialdemokratai paskendo teisindamiesi.