Žemdirbių akcija gali sulaukti policijos dėmesio

 (4)
Higienistai perspėja, kad žemdirbių planuojama akcija nemokamai dalinti pieną miestų gyventojams gali sulaukti ir viešosios policijos dėmesio.
"Jei žemdirbiai sugalvos pieną veltui dalinti prie Seimo, tai bus viešosios tvarkos pažeidimas ir tuo turės susidomėti viešoji policija", BNS sakė Valstybinės higienos inspekcijos viršininkas Zenonas Stanevičius.

Pasak Z. Stanevičiaus, prekyba neapdorotu pienu yra draudžiama ten, kur nėra šaldymo įrengimų.

Žemdirbiai grasina nustoti tiekti pieną jo perdirbėjams ir nemokamai jį dalinti miestų gyventojams, jeigu Vyriausybė iki kitos savaitės nepakeis dabar galiojančios pieno supirkimo tvarkos.

Pieno gamintojai reikalauja, kad Vyriausybė nustatytų vieną palaikomąją pieno supirkimo kainą - 55 centus už kilogramą. Valstybė pieno supirkimo kainų nebereguliuoja nuo šių metų gegužės 1 dienos.

Žemdirbiai taip pat prašo, kad už aukščiausios rūšies pieną valstybė žemdirbiams mokėtų 10 centų, už pirmos rūšies - 5 centų priedą.

Išgirdęs apie planuojamą žemdirbių akciją, inspekcijos viršininkas teigė nežinąs, kaip tokioje situacijoje elgsis higienos inspektoriai, nes iki šiol to nėra pasitaikę.

Jis teigė, kad neapdoroto pieno kokybė ir švara labai priklauso nuo to, koks karves laikančio ūkininko požiūris į švarą. Pasak higienisto, kai kur pasitaiko, kad žmonės parduoda miestų gyventojams nepadorotą pieną, tačiau kol kas apie jokius infekcijų protrūkius dėl to neteko girdėti.

Pasak Z. Stanevičiaus, prekiautojus neapdorotu pienu galima nubausti, jei jie neturi leidimo prekiauti būtent toje vietoje ir pažymų dėl pieno kokybės.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

V. Landsbergis: prastos tendencijos mūsų šaliai

Konservatorių patriarchas valstiečių pirmavimą Seimo rinkimuose vadina prastomis tendencijomis Lietuvai ir mano, kad jie sudarys koaliciją su socialdemokratais.

Liberalų sąjūdis antrajame ture laimėjo 6 mandatus (1)

Liberalų sąjūdis per pakartotinius Seimo rinkimus iškovojo 6 mandatus. Liberalų sąjūdžio duomenimis, į būsimą Seimą pateko Gintaras Vaičekauskas, Jonas Liesys, Jonas Varkalys, Ričardas Juška, Vitalijus Gailius, Juozas Baublys.

„Tvarkietis“ P. Gražulis pralaimėjo rinkimus Gargžduose (16)

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ kandidatui Petrui Gražuliui nepavyko penktą kartą laimėti Seimo nario rinkimus Gargždų vienmandatėje apygardoje.

R. Karbauskis: ministru pirmininku galėtų būti S. Skvernelis arba B. Ropė (17)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatu į ministrus pirmininkus galėtų būti partijos sąrašo lyderis arba europarlamentaras Bronis Ropė, sako „valstiečių pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Stebėtojų duomenys: M. Navickienė laimėjo prieš A. Paleckį (135)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovė Monika Navickienė laimėjo Seimo nario mandatą Naujosios Vilnios apygardoje, praneša konservatorių stebėtojai iš apylinkių. Kol kas oficiali informacija dar neatnaujinta.