Žemdirbiai kreipsis į Strasbūro teismą

Tačiau Aukštesnysis administracinis teismas yra numatęs šiuos ieškinius pradėti nagrinėti tik vasario pabaigoje.R. Karbauskis jau dabar prognozuoja, kad teismas atmes žemdirbių ieškinius. Paprastai Strasbūro teismas imasi bylų, kurios savo šalyje perėjo visas teismines instancijas.

"Šią politiką, vykdomą ūkininkų atžvilgiu, galima palyginti su ūkininkų genocidu", rašoma peticijoje.

Valstiečių partija yra inicijavusi žemdirbių ieškinius Žemės ūkio ministerijai, reikalaujant išieškoti pernai neišmokėtas subsidijas, tačiau Vyriausybė nusprendė subsidijų mokėjimo laiką pratęsti iki šių metų liepos.

Ieškiniui reikalingi parašai, pasak R. Karbauskio, bus renkami dvi savaites. Po to reikalavimai bus išversti į anglų ir prancūzų kalbas ir įteikti užsienio šalių ambasadoms Lietuvoje.

R. Karbauskis ketvirtadienį spaudos konferencijoje teigė, jog ši peticija gali būti pirmasis grupinis kreipimasis į Žmogaus teisių teismą. Pasak jo, peticiją pasirašys ne tik žemdirbiai.

Valstybės įsiskolinimas žemės ūkio produkcijos gamintojams, pasak R. Karbauskio, nuolat didėja ir jau siekia 300 mln. litų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Spalio orai: kaip greitai butuose bus įjungtas šildymas (27)

Šildymas įjungiamas, kai vidutinė paros temperatūra būna apie 10 °C, bet artimiausias keturias paras tikrai bus šiltos ir naktys, ir labai šiltos dienos, LRT RADIJUI sako sinoptikė Izolda Marcinonienė.

Naktinis Kaunas nušvis naujomis spalvomis (3)

Šviesų festivalio "Spalvotas Kaunas" organizatoriai planuoja bent kelias naktis specialiais žibintais apšviesti žinomiausius Kauno architektūros objektus, dovanodami jiems naują spalvotą rūbą.

Panevėžio valdančiuosius palieka socialdemokratai (10)

Panevėžio valdančiąją koaliciją, piktindamiesi administracijos reorganizavimu ir koalicijos sutarties pažeidimu, paliko socialdemokratų frakcija.

Išvardino Darbo partijos nuopelnus: „papuošė“ Lietuvą kaip jokia kita (26)

Darbo partija nesiekė, kad jos programa atitiktų tikrovę, o tik prirašė bet ko, kad vėl pritrauktų rinkėjus, LRT RADIJUI sako politikos apžvalgininkas Rimvydas Valatka.

„Nematoma Lietuvos istorija“: nevaldoma situacija Panevėžyje (14)

1999-ųjų sausį Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuoto nusikalstamumo ir korupcijos skyriaus vyriausiąjį prokurorą Gintautą Sereiką pakirtę šūviai Lietuvos visuomenę supurtė lyg elektrošokas.