Z. Vaigauskas: traukimasis reikštų dezertyravimą

 (122)
Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas įsitikinęs, kad Lietuvoje rinkimai organizuojami palyginti tinkamai, jis sako nematantis pagrindo trauktis iš užimamų pareigų, nors ir užsiminė nesilaikąs posto, ir pripažino, jog rinkimų sistemai dar yra kur tobulėti.
Zenonas Vaigauskas
© DELFI / Andrius Ufartas

"Dėl visų bėdų, kurias turėjome per rinkimus, pats paprasčiausias variantas būtų padėti pareiškimą, bet, mano įsitikinimu, tai būtų kartu ir Lietuvos rinkimų sistemos ir pasiekimų rinkimuose diskreditavimas. Mano kadencija eina į pabaigą ir neketinu toliau siekti būti toje pozicijoje. Turime problemų rinkimuose, bet sakyti, kad mūsų sistema yra netinkama ir dėl to reikia prisiimti atsakomybę, būtų tam tikras netinkamas dezertyravimas, bijojimas kritikos", - Seime atsakydamas į parlamentarų klausimus antradienį teigė Z. Vaigauskas. VRK pirmadienį Seimui pateikė savo veiklos ataskaitą, kurioje apžvelgiami 2016 m. spalio 9 d. Seimo rinkimai.

VRK pirmininkas pakomentavo didelio atgarsio sulaukusį vėluojančių komisijos duomenų atvejį per Seimo rinkimus, bet buvo linkęs akcentuoti teigiamus rinkimų organizavimo aspektus.

"Rezultatus iš rinkimų apylinkių pradėjome transliuoti praėjus 2,5 val. po to, kai užsidarė rinkimų apylinkės, bet noriu pasakyti ir gerąją pusę: 98 proc. duomenų (įskaitant pirmumo balsus) buvome paskelbę 8 val. ryto. Balsų perskaičiavimas nepakeitė balsų eiliškumo nė vienoje rinkimų apygardoje. Antrajame rinkimų rate galutinius rinkimų rezultatus paskelbėme iš visų rinkimų apylinkių 23 val. 37 min. - tai irgi retas atvejis", - sėkmingus VRK darbo rezultatus vardijo pirmininkas.

Z. Vaigauskas teigė, kad ir kitų problemų per Seimo rinkimus neišvengta, tačiau sutrikimai pašalinti.

"Buvo kompiuterinės sistemos sutrikimų, buvo galima pažiūrėti kito rinkėjo duomenis, skundų neturime, trūkumus esame pašalinę. Mano nuomone, buvo vykdoma informacinė kibernetinė ataka. Kai kurie faktai rodo, kad buvo bandoma prasiskverbti į VRK informacinę sistemą, tai nepavyko, nebuvo jokie duomenys pakeisti, sistema nebuvo sustabdyta, ji visada buvo pasiekiama", - sakė Z. Vaigauskas, pažymėjęs, kad per 2012 m. Seimo rinkimus būta tris kartus daugiau nusiskundimų dėl pažeidimų, rinkėjų papirkinėjimo, yra tekę iš naujo rengti dalį rinkimų, tad situacija dabar esą pagerėjusi.

Z. Vaigauskas tikino, kad tarptautinė bendruomenė teigiamai vertina rinkimų organizavimą Lietuvoje. Tai esą įrodo ir neseniai gauta Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) ataskaita. VRK vadovas atkreipė dėmesį ir į tai, kad ir Lietuvos rinkėjai rinkimus vertina pakankamai gerai: nekyla ginčų, teismo procesų, skundų dėl neteisingai nustatytų rinkimų rezultatų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: puikus gegužės startas (3)

Savaitės pradžioje naktimis dar kai kur spustels šaltukas, tačiau orai kasdien šils vis sparčiau. Kritulių nenumatoma, o ir debesys bus reti, tad saulės spindulių netrūks. Panašu, kad gegužės pradžia pradžiugins vien geromis žiniomis.

G. Paluckas: dėl Darbo kodekso tikrai nėra sutarta (8)

Darbo kodeksas, nors kitą savaitę, žadama, bus pristatytas Seime, atrodo, nebus taip lengvai priimtas, kaip mėgina pateikti premjeras ir dalis valstiečių žaliųjų. Tą patvirtino išrinktas socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas, nors Darbo kodeksas – jo pirmtako ir jo bičiulių produktas.

Verslo atstovas suniokojo valstiečių siūlomą susitarimą didinti atlyginimus (327)

Vyriausybės priemonių plane yra punktas, kuriame iki šių metų 3 ketvirčio vyriausybė įsipareigoja pasiekti nacionalinį susitarimą dėl darbo užmokesčio.

Seimas nesutiko priverstinį gydymą dėl psichikos sutrikimų pratęsti iki savaitės (35)

Seimas šią savaitę nepritarė konservatoriaus Antano Matulo iniciatyvai priverstinį gydymą dėl psichikos sutrikimų be asmens sutikimo pratęsti nuo trijų dienų iki savaitės.

JAV lietuvis pateikė netikėtą požiūrį į emigraciją (373)

Lietuva, ištrūkusi iš už geležinės uždangos, dabar naudojasi galimybe pamatyti pasaulį, taigi į emigraciją nereikia žiūrėti kaip į kataklizmą. Tokį požiūrį į emigraciją pateikia JAV Getisburgo koledžo Pensilvanijoje ekonomikos profesorius Rimvydas Baltaduonis.