"Wspolnota polska" nori spręsti Lietuvos lenkų problemas

Nemažai dėmesio buvo skirta Vilniaus rajono žemės ūkio raidos projektui, kurį remia "Wspolnota polska". Pasak A. Stelmachowskio, planuojama pasinaudojant Europos Sąjungos skiriamomis lėšomis, aplink Vilnių sukurti "šiltadaržių zoną", kuris maitintų Lietuvos sostinės gyventojus šviežiomis daržovėmis ištisus metus.

A. Valionis pakvietė A. Stelmachowskį dalyvauti lenkų visuomeninių organizacijų tarybos prie Tautinių mažumų ir išeivijos departamento veikloje. Tarybos posėdis įvyks balandžio 13 d. Vilniuje.

"Wspolnota polska" pirmininkas ne tik Lenkijoje, bet ir Lietuvoje žinomas savo radikaliomis pažiūromis. Ypač daug triukšmo Lenkijos spaudoje sukėlė jo pareiškimas dėl Šalčininkų prosovietinių autonomininkų teismo, kurį A. Stelmachowskis pavadino "politiniu procesu, nukreiptu prieš Lietuvos lenkus".

Šiam jo pareiškimui Lenkijos dienraštyje "Rzeczpospolita" atsikirto žinomi Lenkijos išeivijos atstovai - Paryžiaus žurnalo "Kultura" vyriausiasis redaktorius Jerzy Giedroyc ir JAV gyvenantis buvęs "Laisvosios Europos" radijo lenkų redakcijos direktorius Janas Nowakas-Jezioranskis.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Milijonai iš valstybės – už sarginį šunį be dantų (65)

Visuomenę purtantys nelegalių statybų skandalai priverčia atsigręžti ir įdėmiau pasižiūrėti į instituciją, kurios rankose statybų kontrolė – Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją (VTPSI). Pastaruoju metu peršasi mintis, kad ši inspekcija labiau stengiasi sugalvoti būdų, kaip įteisinti nelegalias statybas, o ne su jomis kovoti.

Mirė asmeninis V. Adamkaus gydytojas R. Nargėla papildyta V. Adamkaus komentaru (89)

Rugsėjo 30 dieną, eidamas 75-uosius metus, netikėtai mirė žymus Lietuvos pulmonologas, asmeninis prezidento Valdo Adamkaus gydytojas Remigijus Valdemaras Nargėla.

Ko dabartiniai diplomatai gali pasimokyti iš 1918 m. Lietuvos? (10)

Sąjunga su Saksonija, bendra valstybė su Kuršu, Britanijos protektoratas, bendra Lenkijos ir Lietuvos valstybė ar atkurta Didžioji kunigaikštystė kartu su Baltarusija – visi šie Lietuvos ateities variantai buvo svarstomi 1918–1920 metais. Pasakojimų ciklą apie tai, kaip galėjo susiklostyti Lietuvos likimas, pradeda LRT TELEVIZIJOS laida „Istorijos detektyvai“.

Apklausa: du iš trijų lietuvių teigia, kad reikalai šalyje blogėja (143)

Kaip ir prieš mėnesį bei tuo pačiu metu prieš metus, du iš trijų lietuvių teigia, kad reikalai šalyje blogėja. Tiesa, šįkart tokių gyventojų yra kiek mažiau nei prieš praėjusius Seimo rinkimus, po ekonominės krizės.

Prieš šiuos Seimo rinkimus gyventojai optimistiškesni dėl demokratijos veikimo (36)

Nors nepatenkintų demokratijos veikimu gyventojų dalis išlieka šiek tiek aukštesnė nei manančių priešingai ir neturinčių nuomonės šiuo klausimu, prieš šiuos Seimo rinkimus nepatenkintų tuo yra 10 procentinių punktų mažiau nei prieš praėjusiuosius – 2012 metų rugsėjį.