"Williams International" neigia pinigų plovimo galimybę

 (15)
JAV bendrovės "Williams International" prezidentas Johnas Bumgarneris paneigė spekuliacijas, jog "Mažeikių naftos" ir Rusijos koncerno "LUKoil" numatomos kurti bendrosios įmonės yra būdas išplauti pinigus iš Lietuvos.
"Bendrosios įmonės bus valdomos pagal vakarietiškus finansinės atskaitomybės standartus - kaip ir bet kuri "Williams" įmonė JAV. Teiginiai, kad šios įmonės pasuks pinigų srautą ir pelną nuo gamyklos, yra nesąmonė.

Anot jo, jei Vakarų bankai dalyvaus modernizuojant "Mažeikių naftos" gamyklą, jie ypač įdėmiai stebės, ar visa įmonės veikla yra skaidri ir atneša daugiausia naudos bendrovei, jos akcininkams, įskaitant Lietuvos Vyriausybę.

Apie tikimybę, kad per bendras įmones gali būti plaunamas turtas ir pelnas, šią savaitę kalbėjo finansų analitikė Margarita Starkevičiūtė, tokios galimybės neatmetė ir buvęs ūkio ministras Eugenijus Maldeikis.

J. Bumgarneris teigė, kad paskutinėse derybose Londone ir "Williams", ir "LUKoil" padarė nuolaidų. Iš pradžių "LUKoil" norėjo 33 proc. "Mažeikių naftos" akcijų, taip pat dalyvauti įmonės valdyme. Pradinė "Williams" pozicija buvo sudaryti tiesioginę komercinę naftos tiekimo į Mažeikius sutartį ir atskiras perdirbimo bei produktų pirkimo sutartis su "LUKoil Baltija".

Tačiau Londone rusai pakeitė savo poziciją dėl "Mažeikių naftos" akcijų įsigijimo ir dalyvavimo įmonės valdyme, o "Williams" sutiko dėl bendrųjų įmonių kūrimo ir akcininkų ryšių užmezgimo tarp "Mažeikių naftos" ir "LUKoil".

"Tai - teisingas sandoris abiem pusėms. Būdama bendros įmonės akcininkė, "Mažeikių nafta" tampa aktyvia naftos tiekimo klausimų sprendimo dalyve", kalbėjo J. Bumgarneris.

"Williams International" vadovas tvirtino, jog "Mažeikių nafta" suinteresuota, kad kitas Rusijos koncernas "Jukos" aktyviai eksportuotų naftą per Būtingės terminalą, taip pat tiektų naftą Mažeikių gamyklai.

"Abi pusės tikisi, kad susitarimas dėl komercinio naftos tiekimo gali būti pasiektas artimiausiu metu", sakė J. Bumgarneris. Anot jo, ateityje galbūt bus nutarta svarstyti ir akcijų pardavimo klausimą.

"Jukos" pretenduoja į 10 proc. "Mažeikių naftos" akcijų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: po šlapio penktadienio bus atlyginta už kančias

Po itin šlapio penktadienio savaitgalį mus palepins saulė. Bent jau vieną dieną tai tikrai. Vėjas nenurims, tad bus sunku mėgautis paskutiniais šilumos trupinėliais. Sekmadienį daugelyje rajonų vėl ims augti debesys iš kurių galima tikėtis negausių kritulių.

Rebusas dėl K. Smirnovo moterų: A. Butkevičius buvo teisus (236)

Premjerą Algirdą Butkevičių Vilkaviškio vienmandatėje apygardoje įveikęs politikos naujokas, bušido kovotojas Kęstutis Smirnovas visuomenės dėmesį traukia ir dėl penketo vaikų, ir dėl žmonų skaičiaus.

Sprendimas dėl Pilaitės bažnyčios supriešino Vilniaus valdančiuosius 22.10 val. papildyta A. Guogos komentaru (66)

Vilniaus savivaldybė trečiadienį nusprendė skirti 50 tūkst. eurų Pilaitės bažnyčios statyboms - sprendimas, kurį palaikė opozicija ir valdantieji konservatoriai, sukėlė likusių valdančiųjų pasipiktinimą.

R. Karbauskis jau svarsto scenarijų Nr. 3 (1223)

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako suprantantis, kad Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai jau priėmė sprendimą į koaliciją su valstiečiais žaliaisiais neiti, tik ieško preteksto, kaip tai pasakyti.

NATO vadovas J. Stoltenbergas ramina Baltijos šalis (224)

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas ketvirtadienį ramino Baltijos šalis sakydamas, jog Aljansui svarbiausia yra atgrasyti, o ne kopijuoti Rusijos veiksmus, vėl kylant įtampai tarp Vakarų ir Rusijos dėl jos karinio aktyvumo Baltijos jūros regione.