Vytautas Juozui: esi melagis

 (7)
Seimo ir LDDP nario Juozo Bernatonio teiginys per televiziją apie Vytauto Landsbergio sklypą įžeidė Seimo pirmininką.
Šiandien Seimo Etikos ir procedūrų komisija svarstys LDDP frakcijos nario J.Bernatonio poelgį. Parlamentaro frazė, pasakyta kovo mėnesį radijo ir televizijos laidoje "Paskutinė kryžkelė", paskatino Seimo pirmininką kreiptis į Etikos ir procedūrų komisiją.

"Š.m. kovo 24 d. televizijos laidoje "Paskutinė kryžkelė" Seimo narys Juozas Bernatonis apkaltino mane tokiais žodžiais: "Landsbergis savo sklypo istorijoje Žvėryne taip pat pasikėsino užvaldyti svetimą turtą stambiu mastu". Kitu sakiniu, čia pat kalbėdamas apie neva "tą patį nusikaltimą" kaip Audriaus Butkevičiaus (kuris buvo sulaikytas, kai ėmė 15 000 USD kyšį), J.Bernatonis patvirtino neatsitiktinai, o sąmoningai teigęs (šmeižęs), kad pasikėsinau į svetimą kažkieno turtą - sklypą žemės", rašoma Seimo pirmininko pareiškime Seimo komisijai.

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininko K.V.Kryževičiaus pareiškime, įteiktame ir parlamentarui J.Bernatoniui, teigiama, kad sklypų skyrimą Kovo 11-osios Akto signatarams jau nagrinėjo ir ši komisija, ir Seimo sudaryta tyrimo komisija. Nustatyta, kad žemės sklypai skirti teisėtai, tad panašūs kaltinimai neturi jokio pagrindo.

"Apgailestautina, kad Seimo narys J.Bernatonis politinėje polemikoje skelbia tikrovės neatitinkančius, žinomai melagingus teiginius. Įvertindamas savo poelgį ir norėdamas išlikti garbingu Seimo nariu, J.Bernatonis privalėtų atsiprašyti", - rašoma komisijos pirmininko pareiškime. Be to, primenama, kad pagal įstatymus už asmens įžeidimą ar šmeižtą Seimo narys gali būti patraukiamas atsakomybėn bendrąja tvarka.

LDDP narys J.Bernatonis LŽ sakė, kad per Seimo Etikos ir procedūrų komisijos posėdį bandys argumentuotai paaiškinti savo teiginius.

"Neteigiu, kad žmogus padarė nusikaltimą. Tiesiog buvo labai akcentuojama ir man atrodė, kad tai labai gera paralelė pagal tai, kaip buvo kvalifikuotas nusikaltimas, t.y. - pasikėsinimas užvaldyti svetimą turtą stambiu mastu. Man išties šie atvejai panašūs", - aiškino J.Bernatonis.

Dėl komisijos siūlymo atsiprašyti Seimo pirmininko, J.Bernatonis sakė rimtai pagalvosiąs.

"Jeigu teismas nuspręs, kad aš neteisus, atsiprašysiu - visuomet gerbiu teismo sprendimus. Bet jeigu tai bus kokios nors partinės etikos komisijos, atstovaujančios tik Seimo daugumai, sprendimas, labai rimtai galvosiu, kaip man pasielgti", - teigė J.Bernatonis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Seimo rinkimai praūžė: dabar R. Karbauskis formuos koaliciją (84)

Seimo rinkimai praūžė, laikas susumuoti rezultatus. Per pirmą ir antrą turą pergalę nuskynė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, formaliai iškovojusi 54 mandatus Seime, bet priskaičiavus du save išsikėlusiuosius, kurie save sieja su partijos sąrašu – 56.

G. Landsbergis: Mes paprastai tokias partijas... Žinote, kaip vadiname (171)

Seimo rinkimus laimėjusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovams konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis linki išminties ir suvokti ant jų pečių krentančią atsakomybę.

A.Butkevičius neskuba skelbti apie pasitraukimą iš partijos pirmininko pareigų (8)

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas premjeras Algirdas Butkevičius žada pirmadienį paskelbti, kiek dar vadovaus partijai. Savo galimais įpėdiniais jis įvardija Vilniaus vicemerą Gintautą Palucką, Jonavos merą Mindaugą Sinkevičių.

Konservatoriai išlaikė pozicijas Vilniuje, bet žlugo Kaune (39)

Konservatoriai per šiuos Seimo rinkimus išlaikė pozicijas Vilniuje, užsitikrinę pergalę septyniose iš vienuolikos apygardų, tačiau triuškinamai pralaimėjo savo citadelėje Kaune, nugalėti „valstiečių“.

Rinkimus į Seimą didele persvara laimėjo „valstiečiai" (22)

Seimo rinkimus laimėjo Ramūno Karbauskio vadovaujama Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LŽVS), pirminiais duomenimis, iš viso parlamente užsitikrinusi 54 mandatus.