Vytautai, ruoškis!

 (42)
Praėjusį ketvirtadienį vykusiame pirmajame išrinktos Kauno miesto tarybos posėdyje į mero postą kandidatavęs Lietuvos laisvės sąjungos (LLS) lyderis V.Šustauskas patyrė nesėkmę - už jį balsavo tik 16 tarybos narių.

Iki pergalės pristigo 5 balsų. Kitam kandidatui Gediminui Žemaičiui jų trūko dar daugiau - net 11. Kaunas liko be valdžios, tačiau nepraradęs vilties, jog ji bus išrinkta per kitą posėdį, kuris vyks balandžio 13-ąją. Partijos, laimėjusios rinkimus į Kauno savivaldybę ir gavusios daugiausia mandatų, atrodo, įveikė ambicijas, trukdžiusias sudaryti koalicijas ir apsispręsti dėl mero kandidatūros. Pirmoji žingsnį žengė Artūro Paulausko vadovaujama Naujoji sąjunga (socialliberalai).

Vakar šios partijos, miesto taryboje laimėjusios 8 mandatus, nariai apsisprendė nebekelti antrą kartą G.Žemaičio kandidatūros ir palaikyti V.Šustauską.

V.Šustauskas neslėpė, jog socialliberalų ketinimai palaikyti jo kandidatūrą, labai nudžiugino. "Viskas eina į gerą pusę", - LŽ sakė LLS lyderis.

LLS ir socialliberalų balsų (19) nepakaks, kad V.Šustauskas būtų išrinktas miesto meru - tam reikia 21 tarybos nario pritarimo. Beveik neabejojama, jog trūkstamus balsus "primes" Lietuvių nacionalinės partijos ir "Jaunosios Lietuvos" sąjunga, turinti 3 mandatus.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

R. Karbauskis: apgailestauju, kad Lietuvos gyventojams tenka to klausytis (13)

Plati vyriausybė, kurią sudarytų „valstiečiai“, socialdemokratai ir konservatoriai, būtų geriausias spendimas Lietuvai, LRT RADIJO laidoje tvirtino Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

A. Bilotaitė už straipsnį atleidžia iš darbo politologą V. Sinicą (111)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Seimo narė Agnė Bilotaitė atleidžia iš padėjėjo pareigų politologą Vytautą Sinicą. Politikė teigia, kad keliai išsiskiria dėl to, kad V. Sinica viešai reiškia su ja nesuderintą nuomonę apie partiją, bet daugelis žmonių tokią nuomonę tapatina su jos pačios pozicija.

Perskaičiavus balsus, nugalėtoju liko A. Matulas (14)

Pasvalio-Pakruojo rinkimų apygardos komisija perskaičiavo pakartotinio Seimo rinkimų balsavimo rezultatus, rinkimų nugalėtojas nepasikeitė – konservatorius Antanas Matulas dar padidino atotrūkį nuo savo varžovo.

G. Landsbergio ir R. Šimašiaus konfliktas: nenori būti jaunesniuoju broliu ir aptarnauti konservatorius (212)

Liberalų sąjūdžiui gerokai naudingiau likti opozicijoje ir konfliktuoti su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS).

V. Andriukaitis partiečiams parašė skambų laišką (290)

Lietuvos deleguotas Europos Komisijos narys, socialdemokratas Vytenis Povilas Andriukaitis palaukė rinkimų pabaigos, kad pasakytų viską, ką galvoja, apie savo kolegas, partijos rinkimų strategiją, partijos lyderį Algirdą Butkevičių bei galimą koaliciją su Valstiečių žaliųjų sąjunga.