Lietuvos katalikų bažnyčios hierarchai viešai pareiškė, kad prezidento Rolando Pakso krizė virsta moraline visuomenės krize ir paragino šalies gyventojus nepasiduoti mėginimams suskaldyti visuomenę.
Vyskupai
© ELTA
"Sunerimę ir susirūpinę matome, kaip politinė valstybės vadovo krizė virsta moraline visuomenės krize, kaip nuolat auginama piliečių tarpusavio įtampa. Jei šalyje ilgiems mėnesiams įsiviešpatautų priešiškumo dvasia, žalą pajustų kiekvienas", - rašoma ketvirtadienį paskelbtame Vyskupų konferencijos kreipimesi.

Kreipimasis paskelbtas praėjus savaitei po to, kai aukščiausi Lietuvos katalikų hierarchai - kardinolas Audrys Juozas Bačkis ir arkivyskupas Sigitas Tamkevičius - asmenišku laišku kreipėsi į Rolandą Paksą, prašydami "įsiklausyti į savo sąžinės balsą ir pasielgti taip, kaip reikalauja bendrasis gėris, o ne asmeniniai ar grupiniai interesai".

R.Paksui delsiant įsiklausyti į Bažnyčios, taip pat Seimo ir Vyriausybės vadovų bei opozicijos raginimus atsistatydinti, prieš jį pradedamas parlamentinės apkaltos procesas, kuris gali užtrukti keletą mėnesių.

"Kiekvieną dieną mažėjo vilčių, kad didelės visuomenės dalies pagarba ir pasitikėjimas prezidentu dar galėtų būti atkurtas", - rašoma vyskupų kreipimesi į R.Paksą.

Pasak jų, susiklosčiusi padėtis iš prezidento reikalavo ryžtingai apsispręsti tiesos sakymui, tačiau žmonėms taip ir nebuvo atvirai paaiškinta, kodėl jis naudojosi parama ir patarimais asmenų, ant kurių krenta sunkūs įtarimai.

Vyskupai pastebi, kad "likus metams iki rinkimų, miestuose bei miesteliuose pradėta rinkiminė kampanija gresia krikščionims deramą Kristaus gimimo šventės laukimą pakeisti emocijų kurstymu ir apsistumdymais salių prieangiuose".

Vyskupai ragina šalies gyventojus nepasiduoti "nuolatinei demagogijai, neatsakingai svaidomiems pažadams, o ypač - pykčiui", kurį, anot vyskupų, siekiama išprovokuoti beatodairiškais kaltinimais, metamais ištisoms visuomenės grupėms - jaunimui, inteligentams, miestiečiams ir svarbioms demokratinės valstybės institucijoms - Seimui, žiniasklaidai.

R.Paksas ir jo aplinka, įsiplieskus skandalui dėl nederamų ryšių, Seimo vadovą bei kitus politikus, Valstybės saugumo departamentą, policiją, taip pat "elitui" jo paties priskirtus visuomenės sluoksnius kaltino "sąmokslu" prieš prezidentą.

"Brangieji, neleiskite įsiūbuoti valstybės laivo, susigundę vilionėmis partijų, kurios tik vakar atsiradę dar nė piršto nepajudino, o jau pelno populiarumą, išnaudodamos jūsų skausmą ir nepriteklius. Sąžiningai savęs paklauskite, ar nors vienas, lengvai žadėjęs, ką nors tesėjo", - rašoma vyskupų kreipimesi.

Maždaug 80 proc. Lietuvos gyventojų laiko save katalikais, paties R.Pakso šeima atvirai demonstruoja pamaldumą.

Skandalą dėl nederamų prezidento ir jo aplinkos ryšių bei slaptos informacijos nutekėjimo iš Prezidentūros tyrusi speciali parlamentinė komisija praėjusią savaitę konstatavo, jog R.Paksas dėl savo ryšių yra pažeidžiamas, ir tai kelia pavojų nacionaliniam saugumui.

R.Paksas kartoja esąs nekaltas ir teigia neketinąs atsistatydinti. Pastarosiomis savaitėmis jis važinėja po Lietuvą į susitikimus su rinkėjais ir aiškina jiems esąs nekaltas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Miestelis Airijoje, kuriame lietuviams net nebereikia anglų kalbos (293)

Dėl lietuvių kiekio Airijos šiaurėje esantis Monachano miestelis jau vadinamas mažąja Lietuva....

Lietuvai – galimybė prisitraukti pinigų iš Lenkijos (110)

Politinis neapibrėžtumas Lenkijoje verčia tenykštį verslą žvalgytis į užsienį, o Lietuva...

Ragina būti atsargius: stiprus vėjas prilaužė medžių

Ugniagesiai ketvirtadienio rytą gavo šešis iškvietimus šalinti nuvirtusių medžių.

S. Skvernelis: padidinti alkoholio akcizai pasiteisino (33)

Premjeras Saulius Skvernelis sako, jog šiemet drastiškai padidinti alkoholio akcizai pasiteisino -...

Nyderlanduose užkirstas kelias potencialiam teroristiniam išpuoliui nutrauktas roko grupės koncertas (77)

Nyderlanduose vienas ispanas buvo sulaikytas netoli roko koncerto vietos vairuojantis dujų balionų...

Sąžiningai pasielgusi vairuotoja liko apgauta „teisininkės“: eismo įvykio nė nebuvo (62)

Darydama automobilio dureles kitos mašinos dureles įbrėžusi klaipėdietė sulaukė netikėtų...

Traumos padariniai: neišvengiami M. Kalniečio viršvalandžiai ir alternatyvos (9)

Tai turėjo būti metai, kai Lietuvos rinktinė pagaliau nebūtų turėjusi bėdų įžaidėjų...

Provincijos turguje vaikinas susikūrė naują įvaizdį ir tai kainavo visai nedaug (23)

DELFI Stilius vėl apsilankė Raseinių turguje ir šį kartą žvalgėsi, kokių drabužių čia...

Pigu ir kokybiška: egzotiškesnės alternatyvos pabodusiai Turkijai (9)

Visame pasaulyje viena iš populiariausių žmones apsėdusių manijų tampa kelionių manija....

Paukštelis nepamiršta savo gelbėtojos: kasdien atskrenda jos aplankyti (1)

Dina Theissen vos kelių dienų paukštelį vardu Gracie atrado iškritusį iš medžio priešais...