Vyriausybės šimtadienio proga - opozicijos kritika

Opozicinė LDDP pasitinka Andriaus Kubiliaus Vyriausybės šimtadienį, rengdama interpeliaciją dviem kabineto ministrams.
Kaip spaudos konferencijoje pirmadienį pranešė LDDP pirmininkas ir frakcijos Seime seniūnas Česlovas Juršėnas, LDDP teberuošia medžiagą, kad būtų svarstomos interpeliacijos socialinės apsaugos bei darbo ministrei Irenai Degutienei bei švietimo ir mokslo ministrui Kornelijui Plateliui.

Interpeliacija (paklausimas) - viena parlamentinės kontrolės formų. Kad interpeliacija būtų svarstoma, reikia surinkti 28 parlamentarų parašus.

Spaudos konferencijoje Č. Juršėnas priminė, kad vasario 18 dieną A. Kubiliaus Vyriausybė minės 100 dienų sukaktį. Ta proga Č. Juršėnas nepagailėjo jai kritikos, nesant "apčiuopiamų rezultatų", bylojančių, kad Lietuva išeina iš ūkio krizės.

Anot Č. Juršėno, oficialus nedarbo lygis pasiekė 10,5 proc., neoficialus - 1,5 karto didesnis. Pasak opozicijos parlamentaro, didėjančios paslaugų kainos mažina gyventojų perkamąją galią, mažėja gamyba. Č. Juršėno teigimu, valstybės skola įmonėms pasiekė 1,5 mlrd. litų, tačiau Vyriausybė nepritaria skolų tarpusavio užskaitymui, mažėja eksportas, o "kaimo padėtis tragiška ir neprognozuojama".

Įmonių skolų užskaitai nepritaria Tarptautinis valiutos fondas.

LDDP lyderis kaltino I. Degutienė rengiant įstatymų projektus, kuriais "Vyriausybė ruošiasi gelbėti Lietuvą invalidų, ligonių ir jaunų mamų sąskaita".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

F. Kukliansky: Vilniaus merai keičiasi, bet niekas neranda vietos žydų gelbėtojų paminklui (1)

Rugsėjo 23-ąją minima Lietuvos žydų genocido diena. Ilgus metus Holokausto tema Lietuvoje buvo nutylima, o prezidentas Algirdas Brazauskas, atsiprašęs žydų tautos, toli gražu ne vien pagirtas buvo. Šiandien jau net vokiečiai mano, kad Lietuva yra pirmoji Rytų Europos valstybė, kuri atvirai kelia savo gyventojų kaltės klausimą. Maždaug prieš mėnesį solidžiausiame Vokietijos dienraštyje „Frankfurter Allgemeine Zeitung“ publikuotas straipsnis apie Lietuvos pastangas atvirai kalbėti apie Holokausto istoriją.

Kaip vakarais laiką leido Maironis? (23)

Rugsėjo 16-ąją Maironio lietuvių literatūros muziejuje lankytojams bus atvertas literatūros klasiko, prelato Maironio memorialinis butas, kuris per pastaruosius metus restauruotas visiškai tiksliai.

Vilniuje siūloma įkurti Pasaulio litvakų muziejų ir atkurti žydų institutą (26)

Puoselėjant žydų paveldą, Vilniuje siūloma įkurti Pasaulio litvakų muziejų, atkurti žydų mokslinį institutą, o Vyriausybės rūmuose įamžinti prie Lietuvos valstybės atkūrimo prisidėjusių žydų atminimą.

Emigracija: buvo išsigelbėjimas, tapo tragedija (408)

Per dešimtmetį mūsų padaugės iki 3,5 mln. Tokiais nerealiais tikslais ir bendromis frazėmis grįsta politikų kol kas tik popierinė kova su didžiausiu mūsų valstybės iššūkiu – demografiniu nuosmukiu.

Tokių stebuklų dar nėra buvę: kuo gali virsti karinė slėptuvė (143)

Pajūrio regioniniame parke – nemažai įvairių „stebuklų“, kai draustiniuose visais būdais stengiamasi įrodyti buvusios sodybos faktą ir pasinaudoti vienintele galimybe ten statyti namus. Pavyzdžiui, oficialiai kaip rūsį bandoma įregistruoti ir buvusius karinius įtvirtinimus arba slėptuvę.