Vyriausybė suskubo pagerbti V. Landsbergį

 (7)
Dienraščio "Lietuvos rytas" duomenimis, tokį projektą antradienį skubiai parengė Vyriausybės teisės departamentas, o su juo darbo dienos pabaigoje susipažino premjeras Andrius Kubilius.

Projekte teigiama, kad pagal 1990-1992 metais galiojusį Laikinąjį pagrindinį įstatymą Aukščiausiosios Tarybos pirmininkas kartu buvo ir valstybės vadovas.

Tuometiniam valstybės vadovui būtų taikomos tokios pačios socialinės garantijos, kokias numato Lietuvos Prezidento įstatymas. Šios garantijos V. Landsbergiui būtų pradėtos taikyti, jam pasitraukus iš valstybės pareigūno posto.

Šiuo metu galiojantis Prezidento įstatymas numato, kad iš valstybinės tarnybos išėjusiam šalies vadovui iki gyvos galvos kas mėnesį mokama 50 proc. Prezidento darbo užmokesčio dydžio pensija.

Prezidento darbo užmokestis sudaro 12 vidutinių mėnesinių algų. Šiuo metu vidutinis mėnesinis darbo užmokestis yra 1050 litų.

Prezidentui iki gyvos galvos suteikiama poilsiavietė su aptarnavimu, apsauga ir transportas.

Šeštadienį vykusiame iškilmingame Seimo posėdyje, skirtame nepriklausomybės atkūrimo dešimtmečiui paminėti, premjeras A. Kubilius pareiškė, kad reikia nedviprasmiškai pripažinti Vytautą Landsbergį pirmuoju atkurtos Lietuvos valstybės vadovu.

Jis pasiūlė šią nuostatą įtvirtinti specialiu įstatymu, kuriame būtų numatyta valstybės pagarba bei garantijos buvusiam valstybės vadovui.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Oro gynybos sistemoms Lietuva planuoja išleisti per 100 mln. eurų (1)

Vidutinio nuotolio norvegiškoms ir amerikietiškoms oro gynybos sistemoms NASAMS Lietuva planuoja išleisti daugiau nei 100 mln. eurų.

Valstybės tarnybos rojus: iš kuklaus atlyginimo – butas centre ir tūkstančiai sąskaitoje (121)

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba – gana keista valstybinė institucija, pažvelgus į tarnybos darbuotojų ar net vadovų atlyginimus, atrodo, kad darbas valstybės tarnyboje tikrai nėra rojus, tačiau visai kitoks požiūris apima pasižiūrėjus į šios įstaigos vadovų turto deklaracijas. Štai, buvusi ilgametė įstaigos direktorė Vida Auglienė šioje tarnyboje sugebėjo ir praturtėti, kaip pati sako, iš kuklaus atlyginimo sukaupė beveik milijono litų turtą.

Opozicija kritikuoja Lietuvos Užsienio reikalų ministeriją dėl santykių su Kuba (13)

Lietuvos diplomatijos siekis plėtoti glaudesnius santykius su komunistine Kuba sulaukė opozicijos kritikos - buvęs užsienio reikalų ministras konservatorius Audronius Ažubalis teigia, kad Užsienio reikalų ministerija demonstruoja dvigubus standartus ir rodo esanti nenuoširdi kalbose apie demokratijos vertybes.

Mėgstantiems išgerti – perspėjimas: bauda grės, net jei nesėsite prie vairo (901)

Siekiama didinti baudas už alkoholio vartojimą viešose vietose ar neblaivaus asmens pasirodymą viešai, įžeidžiant žmogaus orumą ir visuomeninę dorovę.

Kandidatų į Seimą piniginių paslaptys: skolos, turtai ir prabangios moterų dovanos (432)

Kandidatų į Seimą turto deklaracijos užminė ne vieną mįslę. Kai kurie kandidatai per metus turėjo itin daug neapmokestinamų pajamų ir nuo savo gautos pajamų sumos sumokėjo gana mažai mokesčių. Vienas iš tokių politikų – krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.