Vyriausybė - prieš gynybos lėšų mažinimą

 (28)
Vyriausybė nepritarė Naujosios sąjungos iniciatyvai krašto apsaugos biudžetą sumažinti beveik 148 milijonais litų ir šias lėšas skirti švietimo ir aukštojo mokslo reikmėms.
Toks sprendimas priimtas trečiadienį vykusiame ministrų kabineto posėdyje. Toliau Naujosios sąjungos (NS, socialliberalai) ir piliečių įstatymo iniciatyvą svarstys Seimas.

Vyriausybės posėdžio protokole sakoma, kad Vyriausybė NS iniciatyvą vertina kaip neatsakingą politinį žingsnį bei primenama apie neigiamas pasekmes, jei NS siūlymui būtų pritarta.

Vyriausybės nuomone, NS iniciatyva reiškia esminį valstybės nacionalinio saugumo politikos prioritetų koregavimą, Lietuvos kariuomenės naikinimą, integracijos į NATO programos įsipareigojimų žlugdymą, visuomenės, kariuomenės bei švietimo įstaigų tarpusavio supriešinimą.

Komentuodama ministrų kabineto sprendimą, NS pareiškė apgailestaujanti, kad "Vyriausybė nenori išgirsti tautos balso ir stengiasi nepastebėti katastrofinės mokslo ir švietimo padėties".

NS surinko daugiau kaip 87 tūkst. gyventojų parašų, remiančių socialliberalų siūlymą. Konstitucija numato, kad įstatymo leidybos iniciatyvą, be prezidento, Vyriausybės ir Seimo narių, turi 50 tūkst. piliečių.

Socialliberalų vertinimu, tokiu sprendimu Vyriausybė "tik patvirtina, kad nemoka tvarkytis valstybėje".

Ministras pirmininkas Andrius Kubilius interviu BNS pažymėjo, kad, pagal Seimo statutą, bet kuris klausimas, susijęs su biudžetu, privalo būti įvertintas Vyriausybės išvadomis.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

A. Butkevičius: socialdemokratai greičiausiai derėsis su „valstiečiais“ dėl koalicijos (10)

Socialdemokratai greičiausiai apsispręs toliau derėtis su Valstiečių ir žaliųjų sąjunga dėl galimybės formuoti valdančiąją koaliciją, BNS sako šios partijos pirmininkas premjeras Algirdas Butkevičius. Jis teigia pats dalyvausiantis derybų grupėje.

Socialdemokratai neatsilieka nuo konservatorių: blaškosi ir ieško kaltų (14)

Socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius turėtų dirbti iki pavasario, teigia LRT.lt kalbinti šios partijos jaunosios kartos politikai, minimi tarp kandidatų į pirmininko postą – Mindaugas Sinkevičius ir Andrius Palionis.

Maskvos arbitražas nutraukė V. Antonovo bylą prieš Lietuvą (14)

Maskvos arbitražas penktadienį nutraukė 40 mlrd. Rusijos rublių vertės (apie 557 mln. eurų) buvusio bankrutavusio banko „Snoras“ didžiausio akcininko Vladimiro Antonovo inicijuotą bylą prieš Lietuvą.

Su vienu konservatorių reikalavimu „valstiečiai“ sutiko (715)

Valstiečių ir žaliųjų sąrašo lyderis Saulius Skvernelis penktadienį susitiko su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininku Gabrieliumi Landsbergiu. Politikas teigia, kad konkretus siūlymas nebuvo išsakytas, bet durys deryboms lieka atviros.

Teisėjų taryba pritarė teisėjo V. Paškevičiaus atleidimui (12)

Teisėjų taryba penktadienį vienbalsiai nusprendė patarti prezidentei atleisti iš pareigų galbūt neblaivų vairavusį teisėją Valerijų Paškevičių. Teisininkas iš pareigų atleidžiamas kaip pažeminęs teisėjo vardą.