Vyriausybė nutarė aprūpinti V. Landsbergį

 (26)
Tuometinis Aukščiausiosios Tarybos pirmininkas pagal Laikinąjį Pagrindinį įstatymą 1990-1992 metais buvo aukščiausias atkurtos nepriklausomos Lietuvos pareigūnas, vykdė valstybės vadovo funkcijas.

Įstatymo projekte siūloma V. Landsbergiui iki gyvos galvos paskirti tokias pačias socialines garantijas bei aprūpinimą, kaip ir prezidentui.

Įstatymo projekte numatyta, kad išėjusiam iš valstybės tarnybos V. Landsbergiui, kaip ir prezidentui, kas mėnesį bus mokama pusės prezidento atlyginimo dydžio pensija.

Jam taip pat būtų suteikiama poilsiavietė su aptarnavimu, apsauga ir transportas.

Šio įstatymo iniciatorius buvo premjeras Andrius Kubilius, kuris apie tai prakalbo kovo 11 dieną minint Nepriklausomybės atkūrimo dešimtmetį.

Trečiadienį premjeras A. Kubilius žurnalistams teigė, jog vienintelė priežastis, dėl ko apie tokią pensiją prabilta būtent dabar, yra Nepriklausomybės atkūrimo dešimtosios metinės.

A. Kubilius siūlė klausti paties V. Landsbergio, ar jis neketina artimiausiu laiku pasitraukti iš aktyvios politikos.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

R. Paksas išsakė nuomonę apie K. Komskį, jo brolį ir nušautą šunį (166)

„Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas Rolandas Paksas ragina Seimo vicepirmininko Kęsto Komskio su jo brolio nušauto pasieniečio šuns istorija.

Karinės jūrų pajėgos treniruosis pratybose „Kormoranas" (8)

Klaipėdoje spalio 3-7 dienomis vyks karinių pratybų „Kormoranas 2016“ aktyvioji dalis. Pratybas organizuoja Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų pajėgos, dalyvaus ir Karo policijos Klaipėdos įgula. Kaip stebėtojai pratybose dalyvaus ir du Ukrainos kariuomenės karininkai.

J. Miliaus atleidimas neišvers vidaus reikalų ministro iš pareigų (12)

„Tvarka ir teisingumas“ nesiims priemonių atšaukti vidaus reikalų ministro Tomo Žilinsko, kai jis balsavo už Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo Jono Miliaus atleidimą.

Rinkimai 2016: dauguma sąrašų lyderių – už homoseksualų partnerystę (135)

Jei naujojo Seimo eiliniai nariai pritars savo lyderiams, Lietuva per artimiausius ketverius metus gali priimti istorinį sprendimą įteisinti homoseksualų santykius.

D. Grybauskaitė dalyvaus buvusio Izraelio Prezidento Sh. Pereso laidotuvėse (30)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį Jeruzalėje dalyvaus buvusio Izraelio Prezidento ir Nobelio taikos premijos laureato Shimono Pereso laidotuvėse.