Vyriausybė nusitaikė į Latvijos rinką

 (1)
Daugiau nei trečdalį Lietuvos eksporto į Latviją sudaro mineralinės medžiagos, nuolat auga gatavos maisto pramonės produkcijos eksportas.

Stiprias pozicijas kaimynų rinkoje turi baldų gamintojai bei vežėjai automobiliais. 80 proc. krovinių iš Latvijos uostų išveža Lietuvos vežėjai.

Tačiau mažėja mašinų bei įrengimų, chemijos pramonės produkcijos eksportas, o jų importas iš Latvijos auga.

Latvija įvairių rūšių vyno į Lietuvą eksportuoja net 40 kartų daugiau, nei Lietuva į Latviją. Specialistų teigimu, latviai, pasinaudodami liberalia importo į Lietuvą tvarka, eksportuoja pigius, prastos kokybės gėrimus.

Įvežamiems lietuviškiems vynams kaimynai kelia nepaprastai griežtus reikalavimus. Sanitariniais barjerais latviai mėgina apriboti ir lietuviškų kiaušinių importą.

Vyriausybėje sutarta, kad Lietuvos verslininkai informuos Užsienio reikalų ministeriją apie jų prekėms Latvijoje taikomus netarifinius barjerus, kad būtų galima nedelsiant tartis dėl šių kliūčių šalinimo.

Be to, artimiausiu metu Vyriausybėje bus svarstoma galimybė sumažinti eksportuotojams taikomo užstato, kuris šiandien siekia 5 mln. litų, dydį.

Muitinė privalo iki gegužės 1 dienos suderinti su latviais ir pranešti sprendimą dėl bendrų muitinės kontrolės postų steigimo. Sprendimas dėl tokių postų priimtas dar 1995 metais, bet lig šiol įsteigtas tik vienas.

Iki gegužės 1 dienos turi būti išsiaiškinta, kur ir kodėl stringa Baltijos šalių bendrosios tranzito procedūros sutarties įgyvendinimas.

Tokia sutartis leistų Lietuvos vežėjams greičiau ir pigiau gabenti tranzitu prekes Baltijos valstybėse.

Taip pat muitinei pavesta siekti suvienodinti su latviais greitai gendančių produktų sąrašą bei dokumentų tikrinimo sistemą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Rukloje akmenimis apmėtyti paaugliai iš Sirijos papildyta 17.00 (104)

Penktadienį, apie 14.45 val., policija gavo pranešimą, kad Jonavos r. Rukloje, Karaliaus Mindaug g. iš mokyklos grįžtančius du keturiolikos metų Sirijos piliečius iškoneveikė, apstumdė ir apmėtė akmenimis du vietiniai jaunuoliai.

Rinkimų naktį dirbusio apygardos komisijos pirmininko kraujyje – 1,76 promilės alkoholio (6)

Vidutinis girtumas – toks teismo medicinos ekspertų verdiktas penktadienį paskelbtas rinkimų naktį tikrą spektaklį surengusiam Vidmantui Pilviniui, vadovavusiam rinkimų į Seimą procesui Lazdijų ir Druskininkų savivaldybėse.

Leidinyje apie pilietinį pasipriešinimą Rusija atvirai įvardijama kaip potenciali agresorė (43)

Krašto apsaugos ministerija parengė ir penktadienį pristatė trečiąjį leidinį pilietinio pasipriešinimo tematika.

Prokuratūra: Šilutėje galėjo būti papirkta per 120 rinkėjų (11)

Penkiolika Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) narių penktadienį supažindinti su ikiteisminio tyrimo dėl galimo rinkėjų papirkimo Šilutės rinkimų apygardoje medžiaga.

Konservatorių „maištininkai“ prisipažino, ko iš tiesų nori (285)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų gretose buvo kilęs nedidelis nerimas, pavadintas maištu. Valstiečių ir žaliųjų sąjunga pakvietė konservatorius kalbėtis apie galimą koaliciją, konservatorių vadovybė metė kamuolį atgal išdėstę savo pozicijas.