Vyriausybė išsakė pastabų Šeimos stiprinimo įstatymo projektui

 (13)
Vyriausybė iš esmės pritaria Šeimos stiprinimo įstatymo projektui, tačiau siūlo užtikrinti, kad jis nediskriminuotų asmenų, pasirinkusių „sukurti šeimą kita nei santuoka forma“ ir vienų vaikus auginančių tėvų.
Algimanta Pabedinskienė
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) parengta išvada patvirtinta Vyriausybės posėdyje trečiadienį.

Vyriausybės nutarime pažymima, kad įstatymuose nėra vieno bendro šeimos apibrėžimo, todėl Šeimos stiprinimo įstatymo projekte būtų tikslinga atskleisti sąvokos „šeima“ turinį, ir jis turėtų būti nediskriminacinis. Nutarime primenama Konstitucinio Teismo pozicija dėl šeimos koncepcijos, kad šeima negalima vadinti tik santuokoje gyvenančių porų.

Vyriausybės išvada patvirtinta nepaisant to, kad energetikos ministras Rokas Masiulis posėdyje prieštaravo joje įrašytam siūlymui atsisakyti įstatymo preambulės.

„Aš suprantu, kad tai yra sudėtingas klausimas, vedantis į gilias diskusijas, bet yra mokslininkų išvados, kad būtent tokia preambulė sąlygotų, kad Lietuvoje būtų daugiau vaikų. Mūsų Vyriausybė ir taip yra kalama prieš tai buvusios Vyriausybės, kad mažėja populiacija, tai , mano nuomone, vertinga būtų palaikyti įstatymo rengėjų pasiūlytą preambulę“, - sakė ministras.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė sakė, kad siūlymas atsisakyti preambulės turi likti ir Seimas spręs, ar atsižvelgti į tokią rekomendaciją.

Šeimos stiprinimo įstatymo projektą yra pateikę 55 parlamentarai iš Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos bei kitų frakcijų. Jo preambulėje pabrėžiama, jog „vyro ir moters papildomumas yra šeimos, kaip pirminės ir prigimtinės bendruomenės bei palankiausios vaiko augimo, vystymosi ir ugdymo aplinkos kūrimo pagrindas“, o šeimos pagrindu įvardijamas „laisvas vyro ir moters apsisprendimas prisiimti šeimai būdingas moralinio ir teisinio pobūdžio pareigas“.

Šios preambulės ministerija siūlo atsisakyti, teigdama, kad šeimos samprata neapsiriboja tradicinės šeimos, kuriamos santuokos pagrindu, sąvoka, o šeimos gyvenimo samprata neapsiriboja tėvų (susituokusių arba nesusituokusių) santykiais su vaikais.

Šeimos stiprinimo įstatymo projektas nusako, kokia turėtų būti valstybės šeimos politika, be kita ko, siūloma steigti naujas institucijas – nacionalinę šeimos tarybą bei Šeimos politikos komisiją. Iniciatoriai sako jį parengę reaguodami į prastėjančią demografinę situaciją.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Ukrainos vyriausybės delegacija atvyks į Lietuvą (1)

Ukrainos vyriausybės delegacija kitą mėnesį atvyks į Lietuvą pažymėti bevizio režimo su Europos Sąjunga (ES) pradžios.

G. Kėvišo likimas – ministrės rankose: atleisti užtenka vieno žingsnio (29)

Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) nustačius, kad Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) vadovas Gintautas Kėvišas supainiojo interesus, sprendimas dėl jo ateities priklausys nuo kultūros ministrės. Teisininkų teigimu, pakanka vieno šiurkštaus pažeidimo, kad prasikaltęs tarnautojas netektų pareigų.

Vyriausybėje kelią skinasi krašto apsaugos sistemos pirkimų reforma (2)

Vyriausybė trečiadienį pasitarime iš esmės pritarė krašto apsaugos sistemos viešųjų pirkimų reformai, kurios pagrindiniu akcentu tapo steigiama centralizuota pirkimų agentūra.

Trumpinama norinčių globoti vaikus patikra (6)

Vyriausybė posėdyje trečiadienį patvirtino trumpesnę norinčių vaikus globoti asmenų patikrą.

M. Basčio apkaltos komisija išvadą tvirtins kitą savaitę (7)

Socialdemokratų frakcijos nario Mindaugo Basčio apkaltos komisija dėl išvados projekto planuoja balsuoti kitą savaitę.