Vyriausioji rinkimų komisija pralaimėjo bylą LDDP

Teismas nurodė panaikinti VRK ankstesnįjį sprendimą ir iki kovo 12 dieną numatytos balsavimo paštu pradžios Kauno rajono apygardos rinkimų biuletenyje LDDP, Naujosios sąjungos (socialliberalų) ir Naujosios demokratijos/Moterų partijos keliamų kandidatų sąrašo pavadinimą nurodyti taip: "Koalicija "Už tikrąją savivaldą: Lietuvos demokratinė darbo partija, Naujoji sąjunga (socialliberalai) ir Naujoji demokratija/Moterų partija".

Dėl šio sprendimo per vieną dieną teks perspausdinti maždaug 40 tūkstančių Kauno rajono rinkimų apygardos biuletenių.

VRK teigė, kad minėtosios trys partijos vasario 14 dieną įteikė Kauno rajono rinkimų apygardos komisijai pareiškimą dėl jungtinio sąrašo ir nurodė pavadinimą "Koalicija už tikrąją savivaldą". Vėliau, pasibaigus įstatyme numatytam laikui, bei motyvuodama dar keliais aspektais, VRK atsisakė patenkinti LDDP prašymą pakeisti koalicijos pavadinimą, išvardijant visas partijas. LDDP apskundė šį sprendimą teismui.

LDDP rinkimų štabo vadovas Juozas Bernatonis BNS sakė patenkintas teismo sprendimu.

"Nė vienuose rinkimuose tiek pažeidimų nebuvo, kaip šiuose. Pirmasis, kurį apskundėme, pasitvirtino", sakė J. Bernatonis. Jo teigimu, LDDP ir toliau per teismą "padės spręsti, jeigu to nedarys VRK ir apygardų komisijos".

VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas savo ruožtu teigė, kad teismo sprendimu nėra pripažįstama, jog VRK padarė klaidą.

Z. Vaigausko teigimu, teismo sprendimą nulėmė tai, kad LDDP advokatas įsipareigojo sumokėti už naujų biuletenių spausdinimą.

Šis įsipareigojimas atspindėtas teismo posėdžio protokole, tačiau teismo sprendime nėra įpareigojimo LDDP apmokėti spausdinimą.

J. Bernatonis teigė, kad advokatas pažadėjo apmokėti naujų biuletenių spausdinimą tuo atveju, jeigu teismas būtų nustatęs, kad LDDP neteisi.

Jis informavo VRK pirmininką, kad LDDP naujų biuletenių neapmokės.

"Mes jų klaidų neapmokame", sakė J. Bernatonis.

Jo teigimu, jeigu biuleteniai nebus atspausdinti iki balsavimo paštu pradžios, LDDP per teismą pareikalaus iš naujo surengti Kauno rajono savivaldybės tarybos rinkimus.

VRK pirmininkas Z. Vaigauskas taip pat sakė paduosiąs ieškinį į teismą.

"Jeigu jie po teismo nori išsižadėti savo įsipareigojimo, tegu daro", sakė Z. Vaigauskas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Milijonai iš valstybės – už sarginį šunį be dantų (65)

Visuomenę purtantys nelegalių statybų skandalai priverčia atsigręžti ir įdėmiau pasižiūrėti į instituciją, kurios rankose statybų kontrolė – Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją (VTPSI). Pastaruoju metu peršasi mintis, kad ši inspekcija labiau stengiasi sugalvoti būdų, kaip įteisinti nelegalias statybas, o ne su jomis kovoti.

Mirė asmeninis V. Adamkaus gydytojas R. Nargėla papildyta V. Adamkaus komentaru (89)

Rugsėjo 30 dieną, eidamas 75-uosius metus, netikėtai mirė žymus Lietuvos pulmonologas, asmeninis prezidento Valdo Adamkaus gydytojas Remigijus Valdemaras Nargėla.

Ko dabartiniai diplomatai gali pasimokyti iš 1918 m. Lietuvos? (10)

Sąjunga su Saksonija, bendra valstybė su Kuršu, Britanijos protektoratas, bendra Lenkijos ir Lietuvos valstybė ar atkurta Didžioji kunigaikštystė kartu su Baltarusija – visi šie Lietuvos ateities variantai buvo svarstomi 1918–1920 metais. Pasakojimų ciklą apie tai, kaip galėjo susiklostyti Lietuvos likimas, pradeda LRT TELEVIZIJOS laida „Istorijos detektyvai“.

Apklausa: du iš trijų lietuvių teigia, kad reikalai šalyje blogėja (143)

Kaip ir prieš mėnesį bei tuo pačiu metu prieš metus, du iš trijų lietuvių teigia, kad reikalai šalyje blogėja. Tiesa, šįkart tokių gyventojų yra kiek mažiau nei prieš praėjusius Seimo rinkimus, po ekonominės krizės.

Prieš šiuos Seimo rinkimus gyventojai optimistiškesni dėl demokratijos veikimo (36)

Nors nepatenkintų demokratijos veikimu gyventojų dalis išlieka šiek tiek aukštesnė nei manančių priešingai ir neturinčių nuomonės šiuo klausimu, prieš šiuos Seimo rinkimus nepatenkintų tuo yra 10 procentinių punktų mažiau nei prieš praėjusiuosius – 2012 metų rugsėjį.