2005-2006 metais Baltarusijos muitinės pareigūnai pasienio kontrolės punktuose konfiskavo 14 Lietuvos Respublikoje registruotų keleivinių automobilių. Vien per šių metų sausio mėnesį Baltarusijos muitinės pareigūnai konfiskavo keturis keleivinius automobilius, kurie buvo registruoti Lietuvoje.
Automobilis važiuoja nevalytu keliu
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Užsienio reikalų ministerijos Konsulinio departamento direktorius Vaidotas Verba praėjusią savaitę Vilniuje buvo susitikęs su Baltarusijos ambasados Konsulinio skyriaus vedėju Anatolijumi Žaltovskiu ir atkreipė dėmesį į Baltarusijos muitinės pareigūnų veiksmus, vykdant transporto priemonių įvežimo į Baltarusiją kontrolę.

Baltarusijos ambasadai įteiktos notos dėl sausio mėnesį konfiskuotų keleivinių automobilių.

Todėl Užsienio reikalų ministerijos Konsulinis departamentas pataria vykstant į Baltarusiją arba tranzitu per ją griežtai laikytis laikinai įvežamų transporto priemonių įforminimo muitinėje ir pažymėjimų išdavimo tvarkos reikalavimų.

Baltarusijos valstybinis muitinės komitetas 2002 metų liepą yra nustatęs įvažiavimo transporto priemone į Baltarusijos teritoriją tvarką, pagal kurią pasienio kontrolės punkte savininkui yra išduodamas transporto priemonės laikinojo įvežimo pažymėjimas. Jame surašomi duomenys apie transporto priemonę ir įrašoma data, iki kurios ji gali būti Baltarusijos teritorijoje.

Pažymėjime nurodytuoju laikotarpiu - paprastai 3 mėnesių - transporto priemonė gali įvažiuoti ir vėl išvažiuoti neribotą skaičių kartų, tačiau būtina išvykti iki pažymėjimo galiojimo pabaigos.

Pagal Baltarusijos teisės aktus, šis pažymėjimas yra griežtos atskaitomybės dokumentas, todėl iki pažymėjime nurodytos datos jį būtinai reikia grąžinti muitinės pareigūnui. To nepadarius, transporto priemonės valdytojas traktuojamas kaip laikinai įvežamos transporto priemonės tvarkos pažeidėjas ir jam dažnai taikomos pačios griežčiausios priemonės - konfiskuojamos transporto priemonės ir skiriamos iki kelių tūkstančių litų dydžio piniginės baudos.

Konsulinis departamentas, atsižvelgdamas į Lietuvos piliečių skundus, vykstantiesiems į Baltarusiją pataria atsiimant vizą Baltarusijos ambasados Vilniuje Konsuliniame skyriuje išsiaiškinti, ar nėra pasikeitusi transporto priemonių įvežimo į Baltarusiją tvarka. Gavus pažymėjimą pasienio kontrolės punkte, nepasikliauti Baltarusijos muitininko žodine informacija, o asmeniškai susipažinti su pažymėjimo turiniu ir įsidėmėti, iki kada galioja išduotasis pažymėjimas. Muitinės pareigūnui užmiršus pareikalauti pažymėjimo, o piliečiui užmiršus jį pateikti, šis faktas vėliau traktuojamas kaip šiurkštus pažeidimas, todėl piliečiui gali būti taikomos administracinio poveikio priemonės - automobilio konfiskavimas ir piniginė bauda.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kaip „Brexit“ sužlugdė sėkmingą verslą (8)

Kente bankrutavus dešimtmečius gyvavusiai žemės ūkio bendrovei, be darbo palikusiai pustrečio...

Musulmonų dvasininkas atskleidė, kuo „Islamo valstybė“ vilioja jaunus Europos musulmonus (35)

Europoje surengti trys nauji teroristiniai išpuoliai. Praėjus kelioms valandoms po to, kai per...

Specialistai stebėjo greitkelį ties Kaunu: apstulbino vairuotojų įžūlumas

Pastaruoju metu greitkelyje A1 ties Kaunu buvo vykdyti didelio masto tyrimai. Buvo ne tik...

Sukčiavimo schemų TOP 10 (5)

Nuo trumposios žinutės iki netikrų sąskaitų, nuo apgaulingų investicijų iki tapatybės...

Iš atostogų – ne tik su gerais įspūdžiais, bet ir su nemaloniomis odos ligomis

Iš atostogų kartais parsivežami ne tik geri įspūdžiai, bet ir odos ligos . Gydytoja...

Orai: vasara pasiduoda (26)

Artimiausiomis dienomis vasara nepažers jokių staigmenų: dangumi vis plauks debesų virtinės, tad...

Grikių pudingas – tobuliems veganiškiems pusryčiams

Grikių ir chia sėklų pusryčiai , paruošiami iš vakaro, yra tikrai neįtikėtinas atradimas....

„Celtics“ ir „Cavaliers“ įvykdė grandiozinius mainus: K. Irvingas keliasi į Bostoną (4)

Vėlyvą naktį iš antradienio į trečiadienį Lietuvos laiku NBA lygą supurtė didžiausi šios...

Šeši kūno riebalų tipai: ką reikia apie juos žinoti?

Nepaisant to, ką bando įteigti jus žavinčios dietos ir dėmesį prikaustančios antraštės, ne...