Šeštadienį iš Maskvos sugrįžę ikiteisminį tyrimą dėl Viktoro Uspaskicho diplomo atliekantys Vilniaus apygardos prokurorai į Maskvą vyks dar kartą. Tai pranešė laikinai generalinio prokuroro pareigas einantis Vytautas Barkauskas po šiandien vykusio susitikimo su šalies prezidentu Valdu Adamkumi.
KTU saugoma Viktoro Uspaskicho diplomo kopija.
© ELTA
Prezidentas domėjosi rezonansinėmis bylomis, kurios sukėlė didelį visuomenės susidomėjimą. „Šios bylos - tai Rusijos lėktuvo katastrofa, tyrimas dėl Darbo partijos lyderio Viktoro Uspasckiho aukštojo mokslo diplomo ir dėl piliečio Igorio Babenkos išdavimo Rusijai“, - sakė prezidento atstovė spaudai Rita Grumadaitė.

Ji perdavė ir tokius V.Adamkaus žodžius: „Rusijos pareigūnai neparodė geros valios bendradarbiauti su Lietuvos teisininkais“. „Galutinės išvados bus padarytos po to, kai Lietuvos teisininkai antrą kartą apsilankys Rusijoje“.

V.Barkaukas informavo, kad šiandien yra ruošiamas teisinės pagalbos pavedimas, kuriuo bus prašoma, kad mūsų teisinės pagalbos prašymą vykdytų ne milicijos pareigūnai, o Rusijos Federacijos prokuratūros pareigūnai ir būtų duotas sutikimas dalyvauti tiems patiems Lietuvos prokurorams, atliekant veiksmus Maskvoje.

„Pagal procedūrą, mes šiandien parengsime, o rytoj išsiųsime dokumentus. Tada bus suderintas išvykimo laikas“, - sakė V.Barkaukas.

Anot jo, Maskvoje lankęsi prokurorai „iš esmės nesužinojo nieko“. „Išskyrus tai, kad jie buvo susitikę su Maskvos vyriausiosios tardymo valdybos ypatingai svarbių bylų skyriaus pareigūnu, su kuriuo nuvyko į gamyklą „Perspektyva“, kurioje spausdinami diplomai bei lankėsi Rusijos švietimo federalinėje tarnyboje, kuri registruoja visus išduotus diplomus“, - sakė laikinasis generalinis prokuroras.

„Visi Rusijos pareigūnai, kurie su mumis turėjo bendrauti buvo komandiruotėse arba atostogavo“, - žurnalistams sakė vienas iš Maskvoje buvusių prokurorų Sergejus Takvarelis.

Vilniaus apygardos vyriausiasis prokuroras Ramutis Jancevičius teigė, kad „svarbu yra pamatyti G.Plechanovo akademijoje esančius, jei jie ten yra, diplomo originalus“. „Atėjo laikas mums atrišti šitą mazgą ir nustatyti ar tai yra balta, ar juoda“, - sakė R.Jancevičius.

Jis piktinosi tuo, kad jo vadovaujamiems prokurorams Maskvoje buvo uždarytos visos durys. „Pareigūnai buvo specialiai neįleisti į G.Plechanovo akademiją. Tai gal jie ten raketas saugo? Nėra daugiau tokių šalių, išskyrus kai kurias šalis Afrikoje, kuriom yra „dzin“ ant tarptautinių susitarimų“, - apie tai, kaip Rusija vykdo teisinės pagalbos sutartį kalbėjo R.Jancevičius.

Jo teigimu, praėjusį penktadienį į Maskvą išvažiavo ir pats Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas, kuris Maskvoje viešėjo ir vos Lietuvoje prasidėjus jo aukštojo mokslo diplomo skandalui.

Prezidentą V.Adamkų taip pat domino dėl Rusijos naikintuvo „Su-27“ atliekamas ikiteisminis tyrimas. Generalinės prokuratūros prokuroras Mindaugas Dūda aiškinasi, kodėl naikintuvo pilotas Valerijus Trojanovas pažeidė Lietuvos oro erdvę. Anot V.Barkausko, šio tyrimo perspektyvos priklausys nuo tarpžinybinės komisijos, aiškinančios incidento aplinkybes, išvadų. Nuo jų priklausys, kaip vertinti piloto veiksmus ir galimo nusikaltimo aplinkybes.

Paklaustas dėl I.Babenko išdavimo, V.Barkauskas akcentavo, kad Generalinė prokuratūra nėra politinė organizacija ir prokurorai nesivels į politines diskusijas. „Prezidentui paaiškinau, kad I.Babenkos išdavimo byloje kalbos apie politinio pobūdžio motyvus yra jo ir jo gynėjo gynybos taktika“, - sakė V.Barkauskas.

Rusijos generalinė prokuratūra stebisi Lietuvos valdžios pretenzijomis, susijusiomis su paklausimu dėl V. Uspaskicho

Rusijos Federacijos generalinė prokuratūra pirmadienį pareiškė, jog ją nustebino Lietuvos valdžios pretenzijos dėl to, kad esą Rusija "nesuteikė pagalbos tiriant aplinkybes, kuriomis Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas gavo G. Plechanovo liaudies ūkio akademijos diplomą".

"Rusijos generalinė prokuratūra informuoja, kad paklausimą dėl teisinės pagalbos suteikimo pagal pasirašytas Rusijos ir Lietuvos sutartis kompetentingi mūsų šalies organai gavo ir nagrinėja, laikydamiesi nustatytos procedūros", - pažymėjo Generalinės prokuratūros informacijos ir ryšių su visuomene valdybos darbuotojai.

"Kai dėl Lietuvos teisėsaugos organų atstovų atvykimo į Maskvą, tai šie veiksmai pagal tarptautinius susitarimus nėra privalomi ir negali paspartinti paklausimo nagrinėjimo procedūros", - paaiškino jie.

Rusijos generalinės prokuratūros pareigūnai sakė apgailestaują dėl to, kad Lietuvos valdžia nepakankamai suprato susiklosčiusią situaciją. Jie taip pat pareiškė, kad tikisi tolesnio vaisingo bendradarbiavimo.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Plikai nusikirpusi K. Dūdaitė: aš noriu tokių pačių užduočių kaip vaikinai (97)

„Gyvename neramiais lakais. Manau, kad kariuomenei reikia žmonių, kurie turėtų smegenų ir noro...

A. Čekuolio receptas ilgam ir energingam gyvenimui (119)

Palikęs televiziją, žurnalistas, rašytojas Algimantas Čekuolis toliau rašo knygas ir beria...

Lietuvių profesionalai užsienyje: norime ir galime prisidėti prie Lietuvos klestėjimo (1)

Po pasaulį išsibarsčiusiems lietuviams Lietuva jau seniai ne tik vasaros atostogų ar Kalėdinių...

Ekonomikos žvaigždė: rusų oligarchai į užsienį išvežė pusę šalies turto (246)

Turtingi rusai ofšoruose laiko tiek pat turto, kiek visi Rusijos gyventojai turi šalies viduje kartu...

Gyvai / Priešpaskutinis rinktinės testas: Lietuva – Islandija tiesioginė vaizdo transliacija (72)

Lietuvos krepšinio rinktinės pasirengimas Europos krepšinio čempionatui artėja prie pabaigos....

50-metį švenčiantis A. Mamontovas: turiu prastą skonį drabužiams, todėl visada atrodau jaunai pasveikino ir D. Grybauskaitė (15)

Trečiadienį, rugpjūčio 23 dieną Andrius Mamontovas švenčia 50-metį. Jubiliejaus proga...

Vargu ar atspėsite, kiek juodųjų skylių yra mūsų galaktikoje (8)

Skaičiuodami pagal tai, kiek žvaigždžių yra mūsų galaktikoje, ir kurios žvaigždės virsta...

Jemene gyvybes šienauja ne tik pilietinis karas, bet ir sunkiai valdoma cholera (2)

Nors jau seniai atrasti būdai, kaip užkirsti kelią choleros infekcijai, Jemene ji plinta, nes tam...

Kuriose viešosiose ligoninėse gali kilti kainos (18)

Netrukus prasidėsianti Seimo plenarinių posėdžių rudens sesija gali atnešti naujovių viešose...

Artėjančio rudens prognozė: šalnos ir šalčiai – dar rugsėjį (97)

Rugsėjį jau galime sulaukti šalnų ir šalčių, tiesa, bent sniego tikimybė, laimei, išlieka...