Kandidatus į Seimą ir Europos Parlamentą (EP) visuomenei pristačiusios Darbo partijos lyderis parlamentaras Viktoras Uspaskichas tiki jos pergale rinkimuose.
Viktoras Uspaskichas
© ELTA
"Kai tik rinkėjai pareikš savo valią, mes esame pasirengę perimti valstybės valdymą", - šeštadienį Vilniuje surengtame partijos suvažiavime sakė V.Uspaskichas.

"Šiandien mūsų partijos reitingai yra viršūnėje. Ką tai reiškia? Tai byloja apie visų partijų, kurios buvo valdžioje nesugebėjimą pateisinti žmonių lūkesčių, o ypatingai apie duotų žmonėms pažadų nevykdymą", - pabrėžė partijos pirmininkas.

Naujausios "Vilmorus" atliktos apklausos duomenimis, jei rinkimai į Seimą vyktų kitą sekmadienį, už Darbo partiją balsuotų 20,2 proc. apklaustųjų.

Suvažiavime V.Uspaskichas teigė, kad Darbo partijos tikslas - "nepabūti valdžioje, nepažaisti viršininkus, o ateiti į valdžią tam, kad būtų pasiekti rezultatai". "Mūsų tikslas pasukti laukinį kapitalizmą civilizuoto kapitalizmo link, panaikinti korupciją, protekcionizmą ir socialinį atotrūkį", - sakė Seimo narys.

Partijos suvažiavime buvo pristatyta 150 kandidatų į Seimą ir EP, tarp kurių yra Pasaulio banko patarėja ekonomistė Ona Juknevičienė, Nepriklausomybės akto signataras verslininkas Arūnas Degutis, Vakarų Lietuvos pramonės ir finansų korporacijos valdybos pirmininkas Antanas Bosas, Kėdainių rajono meras Viktoras Muntianas, Lietuvos televizijos žurnalistas Skirmantas Pabedinskas, TV4 televizijos žurnalistas Tautvydas Vencevičius, žinomas autolenktyninkas Saulius Girdauskas, operos solistas Vladimiras Prudnikovas.

Galutiniai kandidatų į Seimą ir EP sąrašai paaiškės po reitingavimo taryboje, tačiau jau dabar numatoma, kad O.Juknevičienė užims pirmą vietą kandidatų į EP sąraše.

O.Juknevičienė yra dirbusi premjero Rolando Pakso patarėja privatizavimo klausimais. Pastaruoju metu ji dirbo Pasaulio banko vykdomame projekte Serbijoje.

Žinoma ekonomistė, paklausta, kodėl nutarė prisijungti prie Darbo partijos, BNS sakė, kad V.Uspaskichą mato "kaip vieną stipriausių vadybininkų, kuris gali sutvarkyti ne tik savo šeimos ar savo rajono, bet ir visos valstybės reikalus".

Europos Parlamento rinkimai numatomi birželio 13 dieną, Seimo rinkimai turėtų vykti tarp rugpjūčio 19 dienos ir rugsėjo 19 dienos.

Suvažiavimą pasveikinęs socialdemokratų atstovas Rimantas Vaitkus išreiškė viltį, kad su Darbo partija socdemai galės daug kur sutarti ir Europos Parlamente kartu atstovauti "kairiųjų rinkėjų interesams". "Tikiu, kad mes nugalėsime, bet ir jūs gausite balsų", - pabrėžė R.Vaitkus.

Socialliberalų vardu suvažiavimo delegatus pasveikinęs Naujosios sąjungos vicepirmininkas Artūras Skardžius atsiribojo nuo Darbo partijos "tėvystės". "Jūsų tikrasis gimdytojas buvo ir yra V.Uspaskichas. Linkiu kad jam nekiltų noras jūsų nužudyti, kaip kad jis kėsinosi su savo referendumu nužudyti visas partijas", - kalbėjo A.Skardžius.

Prieš kurį laiką V.Uspaskichas nesėkmingai bandė inicijuoti referendumą dėl Seimo rinkimų sistemos pakeitimo. Buvo siūloma atsisakyti rinkimų pagal partijų sąrašus ir parlamentarus rinkti tik vienmandatėse apygardose.

Replikuodamas į A.Skardžiaus išsakytas mintis, V.Uspaskichas sakė, kad "Naujoji sąjunga savo blogais darbais padėjo ateiti Darbo partijai".

V.Uspaskichas į Seimą buvo išrinktas pagal NS sąrašą, tačiau nebuvo partijos narys. Šių metų pradžioje jis paliko socialliberalų frakciją Seime.

Bandydamas atvėsinti Darbo partijos užsidegimą imti valdžią, Liberalų ir centro sąjungos vardu kalbėję Kęstutis Glaveckas įspėjo, kad "su durtuvais labai nesunku paimti valdžią, bet po to labai sunku ant jų sėdėti".

Savo ruožtu, V.Uspaskichas ramino, kad jo vadovaujamai partijai "visas Seimas nereikalingas, reikia turėti ir sveiką opoziciją".

Salėje suvažiavimo darbą stebėjo Rusijos, Baltarusijos, Švedijos ir Rumunijos ambasadų atstovai.

Suvažiavime buvo pristatytas Darbo partijos simbolis - mėlyno trikampio fone kylanti saulė, kuri, pasak V.Uspaskicho, simbolizuoja "pažangą ir kelią į gerovę".

Seimo nario teigimu, Darbo partijai atėjus į valdžią, "Lietuvos žmonės išvys saulę ir jų gyvenimas pagerės po 1111 dienų".

800 suvažiavimo delegatų iš visos Lietuvos buvo pristatyta ir partijos veiksmų programa, kurioje numatoma padidinti pensijas, rengti tiesioginius mero rinkimus, pakeisti Seimo rinkimų sistemą. Galutinę veiksmų programą numatoma patvirtinti balandžio pabaigoje.

Vienas esminių Darbo partijos ekonominės politikos postulatų - konkurencinių sąlygų smulkiam ir vidutiniam verslui pagerinimas. V.Uspaskicho nuomone, šiuo metu šis sektorius patiria stambaus kapitalo, ypač didžiųjų prekybos tinklų, diktatą.

"Smulkus ir vidutinis verslas yra demokratinės ir civilizuotos valstybės pagrindas", - šią savaitę BNS sakė V.Uspaskichas, pridūręs, jog smulkaus ir vidutinio verslo plėtra yra suinteresuotas ir asmeniškai.

"Čia yra investuota didžioji dalis mano kapitalo", - sakė pernai su žmona 161 mln. litų turtą deklaravęs parlamentaras.

Pasak V.Uspaskicho, prieš mažiau nei pusmetį įkurta Darbo partija šiuo metu vienija 6 tūkst. narių, kurių 98 proc. yra lietuviai.

Suvažiavime buvo prisiminta ir partijos lyderio tautybė - jis gimė 1959 metais Rusijos Šiaurėje ir į Lietuvą atvyko prieš 19 metų

Apie tai užsiminęs V.Uspaskichas citavo partiją konsultuojantį garsų amerikiečių ryšių su visuomene konsultantą Josephą Napolitaną (Džouzefą Napolitaną): "Žmogus nepasirenka, kur gimti, bet jis stengiasi papuošti tą vietą, kurią sąmoningai laisvai pasirinko gyvenimui".

Šeštadienį suvažiavime trečiuoju V.Uspaskicho pavaduotoju buvo išrinktas A.Bosas. Partijos vicepirmininkais taip pat yra V.Muntianas ir Kauno medicinos universiteto prorektorius Žilvinas Padaiga.

Suvažiavimo pertraukos metu kalbėdamas su žurnalistais V.Uspaskichas sakė, kad Seimo rinkimuose jo vadovaujama partija dalyvaus viena, o apie galimas koalicijas pagalvos po rinkimų.

V.Uspaskichas taip pat patvirtino, kad partija kels savo kandidatą galimuose pirmalaikiuose prezidento rinkimuose, tačiau atsisakė jį įvardinti. Partijos pirmininkas tik pridūrė, kad kandidatas būsiąs "ne partinis".

V.Uspaskichas skeptiškai įvertino dabartinio šalies vadovo Rolando Pakso galimybes likti poste ar būti perrinktu. Seimo narys sakė, kad susitikimuose su Lietuvos visuomene jam susidaręs įspūdis, kad R.Paksą remia tik apie 20 proc. gyventojų.

Pirmalaikiai prezidento rinkimai gali įvykti, jeigu per apkaltą Seime būtų nušalintas R.Paksas. Speciali parlamentinė apkaltos komisija jį apkaltino šešiais punktais sulaužius Konstituciją ir priesaiką.

Planuojama, kad balsavimas dėl prezidento R.Pakso nušalinimo bus surengtas balandį.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Į populiarumo viršūnes braunasi primiršta šventė: išleidžia tūkstančius eurų (46)

Jei anksčiau prabangiausia šeimos švente buvo įvardijamos vestuvės , tai pastaruoju metu į...

Naktis Vilniuje: netikėtai atpažintas kelių erelis ir vienas už kitą įdomesni pažeidėjai (7)

Naktį iš penktadienio į šeštadienį Vilniaus policijos pareigūnai surengė reidą. Pylimo...

Hobis tapo antrąja profesija (7)

Garsiausiame Pietų Dzūkijos turguje, veikiančiame Lazdijų rajono Veisiejų miesto pakraštyje,...

Orai: įspūdingą karštį nuplaus liūtys (7)

Panašu, kad šį savaitgalį vėl sulauksime panašios karščio kulminacijos kaip ir praėjusį:...

Laisvalaikio veikla lietuviui atnešė milijonus: atskleidė sėkmės formulę (25)

Vienas iš „ Vinted “ įkūrėjų Justas Janauskas , atsimindamas studijų laikus Vilniaus...

Sutemus į „Karklę“ sugūžėjo minios: konfiskuoja ir alkoholį, ir narkotikus papildyta 23:40 (81)

Penktadienio vidurdienį duris atvėrusio festivalio „ Karklė “ apsaugos darbuotojai nesnaudžia...

Ekspertai kai kuriuos Laisvės aikštės pertvarkos projektus pavadino isteriškais (26)

Dailės galerijoje aptarus 10 pateiktųjų projektų, kaip atnaujinti Laisvės aikštę ir jos...

Kai katės pervertina savo galimybės: bando įsirangyti į kelis kartus mažesnes vietas (9)

Yra vienas dalykas, kurį katės mėgsta daryti labiau nei valgyti ir tinginiauti - bandyti sutilpti...

Socialiniame tinkle paatviravo apie sekso metu patirtus sužalojimus (22)

Seksas turėtų būti malonus dalykas, bet kartais jis pasisuka priešinga linkme ir tampa…...

Šiltesni nei įprasta orai išsilaikys ne tik rugpjūtį, bet ir rugsėjį (12)

Pagal dabar turimą informaciją, ne tik rugpjūčio pabaiga, bet ir rugsėjo pradžia turėtų būti...