Penktadienį maždaug po 10 val. ryto greitkeliu Vilnius-Kaunas važiavusį TV3 žiūrovą iš kelio trauktis privertė prabangus automobilis „Mercedes“. Automobilį, kuriuo važinėja V. Uspaskichas, sunku supainioti, mat jis turi išskirtinį valstybinį numerį. Vairuotojas, bandęs prisivyti Seimo narį, greičio pedalą spaudė, kol rodyklė pasiekė 170 km/val. greičio žymą, tačiau juodas „Mercedes“ liko nepavejamas.

„Šiandien buvau Kauno klinikose. Aš ne prie vairo, todėl nežiūriu, galvoju, kad vairuotojas vairuoja teisingai, taisyklingai. Kaip gali kažkoks vairuotojas nufilmuoti mano spidometrą?“, - stebėjosi V. Uspaskichas. Žurnalistei paaiškinus, kad žmogus nufilmavo savo automobilio spidometrą, politikas atkirto: „Tai tegul savo ir filmuoja, prie ko čia aš“.

Iki balandžio didžiausias greitkelyje leidžiamas greitis - 100 km/val. Greitį viršijus 50 km per valandą gresia vairavimo teisių netekimas, tačiau tiek V. Uspaskichas, tiek jį pavyti bandęs vairuotojas, gali būti ramūs. Policija neketina tirti kito vairuotojo užfiksuoto galimo pažeidimo.

„Mes tirti galime, bet kokia nauda iš to? Neturėsime tikslaus greičio, bus pamatuota ne su prietaisu, skirtu matuoti greitį, todėl liks byla be įrodymų. Policija naudoja metrologiškai patvirtintus patikrintus prietaisus, tik jais pamatuotas greitis yra fiksuojamas juridiškai, tik pagal tuos parodymus galima asmenį traukti atsakomybėn“, - sakė Lietuvos kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos skyriaus viršininkas Dainius Šalomskas.

Pareigūnas sako, kad greičio viršijimas yra kone vienintelis eismo taisyklių pažeidimas, už kurį neįmanoma nubausti, jei nusižengimą užfiksavo kitas vairuotojas. Tačiau kitus savanoriškai užfiksuotus nusižengimus kelyje policija iš aktyvių vairuotojų priima ir pripažinusi nusikaltimą, pažeidėją baudžia.