Tarp Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) vadovo Remigijaus Rekertos ir šios komisijos narės Elenos Vaitiekienės plykstelėjo nesantaikos ugnis. Etikos sargė Seimo valdybai pasiskundė, kad VTEK tampa vieno asmens institucija.
Remigijus Rekerta
© Nuotr. iš asmeninio albumo

VTEK narė E.Vaitiekienė kreipėsi į Seimo valdybą prašydama, kad ji padėtų spręsti parlamentui atskaitingoje komisijoje susikaupusias problemas. Trijų puslapių skunde etikos sargė bando atkreipti parlamentarų dėmesį į VTEK pirmininko pareigas nuo gegužės mėnesio einančio R.Rekertos vadovavimo stilių. Anot E.Vaitiekienės, komisijos pirmininkas ignoruoja kitų komisijos narių nuomonę ir atvirai jiems reiškia nepagarbą, rašo "Lietuvos žinios".

Parlamentarai nepanoro kištis į VTEK narių konfliktą.

"Jaučiu pareigą pranešti, kad pastaruoju metu, ypač pasikeitus komisijos vadovui, tarp komisijos narių ėmė klostytis santykiai, ne visiškai atitinkantys įstatyme įtvirtintų komisijos narių lygiateisiškumo ir nepriklausomumo principus. Mus bandoma paversti komisijos sekretoriato darbuotojais, pavaldžiais pirmininkui", - Seimo valdybai rašė E.Vaitiekienė.

Ji tikino, kad nagrinėjant įvairiausius klausimus komisijos narių galimybės balsuoti pagal įstatymą ir savo sąžinę tapo labai ribotos. Anot E.Vaitiekienės, taip yra dėl to, kad posėdžiuose dalyvauja ir nuomonę reiškia ne tik komisijos nariai, bet ir sekretoriato darbuotojai, kurie neretai esą daro tiesioginį poveikį, siekdami, kad VTEK sprendimai būtų priimami vienbalsiai. "Tokiomis aplinkybėmis mano, kaip komisijos nario, darbas tampa neperspektyvus ir neprasmingas", - įsitikinusi ji.

E.Vaitiekienei nepatiko, kad VTEK pirmininkas visiems komisijos nariams paskirstė veiklos sritis ir nurodė kas mėnesį jam atsiskaityti. Ją papiktino ir tai, kad komisijos vykdomų tyrimų organizavimą ir kontrolę R.Rekerta priskyrė sau.

Dienraščio kalbinta E.Vaitiekienė tikino pareiškimu Seimo valdybai nesiekusi iškelti viešumon asmeninių VTEK narių santykių ir nesutarimų. "Norėjau, kad Seimas, kaip įstatymų leidėjas, žinotų, jog yra tam tikros teisinio reguliavimo problemos ir kad santykiai tarp pirmininko ir narių turi būti grindžiami koordinavimo ir bendradarbiavimo, o ne subordinacijos principu", - dėstė ji.

Etikos sargė atkreipė dėmesį, kad dabar posėdžiuose vyksta teisiniai ginčai, tačiau labai retai nagrinėjami etikos klausimai.

Pasak jos, ankstesnis komisijos veiklos reglamentavimas buvęs geresnis, nes VTEK tuomet buvo solidesnė kompetencijos ir gyvenimiškosios patirties požiūriu. "Padėtis dabar tokia, jog kolegiali institucija šiandien veikia kaip vienasmenė VTEK vadovo institucija", - pabrėžė ji.

"Tikriausiai dabar visiems atrodau kaip monstras. Man labai gaila, kad nueita taip toli, kad nebuvo bandyta visko išsiaiškinti komisijos viduje", - dienraščiui trečiadienį sakė VTEK pirmininkas R.Rekerta.
Kaltinimus autoritariniu vadovavimu jis vadino absurdu. "Tai man nebūdinga. Stengiuosi, kad būtų kuo daugiau demokratijos. Dėl tyrimų pradėjimo ar nutraukimo sprendžia visa komisija, nors įstatymas numato ir vienasmeniškų pirmininko sprendimų galimybę. Be to, posėdžiuose kartais perleidžiu pirmininkavimą kitiems VTEK nariams", - tikino jis.

Anot R.Rekertos, prieš porą metų pakeistame VTEK įstatyme yra numatyta galimybė pirmininkui pavesti komisijos nariams rūpintis atskiromis veiklos sritimis. Tyrimų organizavimą ir kontrolę jis teigė priskyręs sau, nes jam tenka sužiūrėti visus į komisiją ir iš jos plaukiančius raštus.

"Niekas netrukdo nariams teikti siūlymus dėl darbo organizavimo ar vykdomų tyrimų. Manau, kad visa ši istorija yra tiesiog nesusipratimas. Man nesuprantama, kam reikia kreiptis į Seimo narius dėl vidinių komisijos dalykų", - pabrėžė jis.

Seimo valdyba E.Vaitiekienės rašte išdėstytų problemų nenagrinėjo. Jis buvo perduotas Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetui (VVSK), kad šis jį apsvarstytų ir vėliau pateiktų siūlymus, ką reikėtų daryti.
VVSK pirmininkas Vytautas Kurpuvesas sakė, kad etikos sargai turi susitvarkyti patys. "Manome, kad VTEK nariai turi rasti savyje jėgų išspręsti komisijos darbo organizavimo problemas", - teigė jis.

V.Kurpuvesas pridūrė, kad neatmetama galimybė tobulinti VTEK įstatymą. Komisijos nariai pažadėjo netrukus komitetui pateikti siūlymus, kaip reikėtų taisyti šį teisės aktą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Tiesiog atėmė žadą: 70 eurų kainavusio bilieto pareikalavo ir iš 4 mėnesių kūdikio (8)

DELFI skaitytoja Virginija pasakoja patekusi į absurdišką situaciją – už galimybę stebėti...

Lietuvos bankas persikels iš prabangaus pastato: specialistai įvardija vienintelį jo privalumą (2)

Lietuvos bankui paskelbus, kad išsikraustys iš pačiame miesto centre esančių pastatų į...

Dėl suvalgyto saldainio – konfliktas su prekybos centro apsaugos darbuotoju (220)

Prieš pirkdami maisto produktus turguje, nesibodite jų paragauti, o pardavėjai tai leidžia.

Nuo dukrytės gimimo iki bilieto į Europos čempionatą: geresnės vasaros naujokas negalėjo tikėtis

Pirmadienio vakarą komandos draugai Eimantą Bendžių sveikino su dukrytės gimimu, o jau po paros...

Į L. Somovo ir Jazzu koncertą Vilniuje tūkstančiai renkasi „apsiginklavę“ skėčiais ir apklotais (7)

Antradienio vakarą į Vilniaus Universiteto botanikos sodą renkasi minios Leono Somovo ir Justės...

J. Baronui pavyko pasprukti, nes nuo kojos buvo nuimta apykojė (98)

Po išpuolio sostinės Antakalnio mikrorajone esančioje picerijoje policijos ieškomas tris kartus...

D. Adomaitis paskelbė galutinį rinktinės dvyliktuką papildyta trenerio interviu (194)

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės trenerių štabas likus kiek daugiau nei savaitei iki Europos...

1 euras Odesoje – per dideli pinigai: parodė, ką galima nusipirkti už centus (154)

Pigiau nei Odesoje – sunku surasti. Šiame Ukrainos kurorte už centus galite važinėti viešuoju...

Paauglių liga laikyta aknė vis dažniau puola suaugusiuosius (2)

Su odos problemomis, tokiomis kaip aknė, vis dar susiję daugybė mitų, žmonės tiki senoviniais...

Nepamirštamas pasimatymas: vaikino išradingumas nustebino (10)

Ši istorija atsiųsta konkursui „Pasimatymas, kurio niekada nepamiršiu“ . Dėkojame Gabijai už...