Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) atidėjo užsienio reikalų ministro Antano Valionio vizito Maskvoje svarstymą. Kaip BNS informavo VTEK, ketvirtadienį planuotame komisijos posėdyje negalėtų dalyvauti du iš penkių komisijos narių, ir nesusirinktų kvorumas. Todėl posėdis atidėtas kitai savaitei.
Antanas Valionis
© ELTA
Komisijos narė Viktorija Daujotytė-Pakerienė pateko į avariją ir guli ligoninėje, o komisijos narė Toma Birmontienė - išvykusi.

VTEK sudaro keturi nariai ir jos pirmininkas, kvorumui reikalinga, kad posėdyje dalyvautų keturi iš penkių narių.

Šią savaitę iš Užsienio reikalų ministerijos gavusi dokumentus apie Maskvoje įvykusį ministro Antano Valionio susitikimą su Rusijos dujų bendrovės "Gazprom" vadovybe, VTEK ketvirtadienį planavo išnagrinėti, ar ministras nepažeidė tarnybinės etikos.

A.Valionis prieš dvi savaites Rusijoje lankėsi kaip šiuo metu Europos Tarybos Ministrų komitete pirmininkaujančios Lietuvos UR ministras. Jo darbotvarkėje, kuri buvo skirta ET ir Rusijos santykiams, buvo ir dvišalių susitikimų.

Be kita ko, A.Valionis susitiko su bendrovės "Gazprom" valdybos pirmininku Aleksejumi Mileriu. Ministro teigimu, Lietuvos diplomatai susitikime siekė išgirsti, kokie Rusijos dujininkų interesai Lietuvoje ir kokios dujų tranzito per Lietuvą plėtimo galimybės.

"Norą susitikti su "Gazprom" vadovais sukėlė ir Lietuvos ambasados Maskvoje pateikta informacija, kurioje kalbama apie Rusijos dujų monopolininko nepasitenkinimą tuo, kad Lietuva nerodo iniciatyvos organizuojant derybas su "Gazprom" dėl dalyvavimo "Lietuvos dujų" privatizavime", - žurnalistams teigė ministras.

Pasak A.Valionio, su A.Mileriu buvo sutarta, kad bendradarbiavimo galimybes ir variantus toliau aiškinsis Lietuvos ūkio ministerijos delegacija.

Žiniasklaida ir kai kurie politikai pareiškė, kad A.Valionio susitikimas su "Gazprom" valdybos pirmininku buvęs slaptas, nors iš tiesų apie šį susitikimą žiniasklaida buvo informuota, apie jį žinojo Prezidentūra ir Ūkio ministerija.

Nepriklausomos frakcijos Seime atstovai kreipėsi į VTEK, prašydami ištirti A.Valionio susitikimo su Rusijos dujininkais aplinkybes ir nustatyti, ar ministras nepažeidė tarnybinės etikos ir savo įgaliojimų.

Tuo tarpu prezidentas Valdas Adamkus net kelissyk pareiškė pritarimą A.Valionio veiklai per vizitą Maskvoje, įskaitant ir jo susitikimą su "Gazprom" vadovybe.

Prezidentas, prieš dvi savaites viešėjęs JAV, pareiškė, kad toks pokalbis buvo reikalingas, ir ministras A.Valionis, kaip Lietuvos ir Rusijos tarpvyriausybinės bendradarbiavimo komisijos pirmininkas, tinkamai atstovavo Lietuvos interesams.

Trečiadienį prezidentas interviu radijui dar kartą nedviprasmiškai stojo užsienio reikalų ministro A.Valionio pusėn, vertindamas jo susitikimą su "Gazprom" vadovybe per vizitą Maskvoje mėnesio viduryje.

"Noriu priminti, kad pagal Vienos konvenciją užsienio reikalų ministras turi visus įgaliojimus atstovauti valstybei ir jos interesams. Ir Seimas, ir Vyriausybė turėtų tik linkėti ministrui sėkmės atliekant savo pareigas, o ne sukelti dėl to didelį triukšmą", - sakė šalies vadovas.

Panašią poziciją dėl A.Valionio susitikimo su "Gazprom" išdėstė ir premjeras Algirdas Brazauskas, kuris pareiškė, jog "A.Valionis yra nuolatinės darbo grupės pirmininkas, todėl jis turi tam tikrus įgaliojimus derėtis įvairiais klausimais, taip pat ir ūkinės kompetencijos klausimais".

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Traukinys Maskva-Vladivostokas: lietuviai juo vyko, tikėdamiesi nuotykių ir problemų (21)

Šią vasarą aš – Tadas, ir mano brolis Mantas, atostogoms nusprendėme pasirinkti kiek...

Sezoninį darbą pasirinko dėl neįprastos priežasties: šis įdarbinimas buvo pats svarbiausias (6)

Dauguma jaunuolių sezoninį darbą renkasi dėl paprastų priežasčių, vieni nori užsidirbti...

Rusijos propagandos gniaužtuose atsidūrusios šalies atstovė: žmonės mąsto, emigruoti ar dar palaukti (245)

Jauna moteris, buvusi kandidatė Moldovos prezidento rinkimuose Maia Sandu yra pasiryžusi...

Eksperimentas: 7 absoliutaus pritarimo vyrui dienos (7)

Kas bus, jei ištisą savaitę pamėginsime pritarti bet kokiam vyro sprendimui? Eksperimentas, kurį...

Tris kartus už nuosavus tvirtesni dantys – per parą (15)

„ Dantys per vieną valandą – dantys vienai valandai“, – anksčiau ironizuodavo...

Žvaigždžių gretos byra: Europos čempionatas – be būrio elitinių žaidėjų (6)

Savaitgalį vos per 24 valandas iš Europos krepšinio čempionato žaidėjų sąrašo buvo...

Į susišaudymo Vilniuje sūkurį pateko ir S. Stavickis-Stano (84)

Pirmadienio vakarą Vilniuje , Antakalnio gatvėje, aidėjo šūviai. Policijos duomenimis, tarp...

Vilniuje esančioje Antakalnio gatvėje aidėjo šūviai papildyta 20.44 (75)

Šiandien Vilniuje aidėjo šūviai. Antakalnio gatvėje esančioje kavinėje tarp susipykusių...

Vilniaus viešnamiuose – meilės pažinčių svetainėse ieškančios užsienietės (46)

Iš jaunų merginų prostitucijos pralobti užsigeidę sutuoktiniai nutarė eiti lengviausiu keliu –...

Duonos gamintojai pasišovė išsaugoti lietuviškos ruginės duonos tradicijas (16)

Lietuva nuo seno visame pasaulyje garsėja ruginės duonos gamybos tradicijomis. Vis dėlto...