Laisvės sąjungos lyderis Vytautas Šustauskas pirmasis iš pretendentų į prezidentus sutiko viešai skelbti informaciją apie jo sąskaitoje esančių lėšų panaudojimą rinkimų kampanijai.
© DELFI
Kaip BNS ketvirtadienį sakė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas, Mišriai Seimo narių grupei priklausantis V.Šustauskas VRK įteikė pareiškimą, kuriame prašoma atidaryti rinkimų sąskaitą ir reiškiamas sutikimas, kad visa informacija apie surenkamas lėšas ir išlaidas būtų skelbiama viešai.

"Kai susitarėm su banku dėl kandidatų sąskaitų atidarymo ir jų skelbimo tvarkos, V.Šustauskas pirmasis atėjo į VRK, todėl jam pirmam ir pasiūlėme tai išbandyti", - sakė komisijos pirmininkas.

Anot Z.Vaigausko, banko sąskaitas bus privaloma atsidaryti visiems kandidatams, tačiau apie jose esančias sumas galės skelbti tik tie, kurie norės viešinti šią informaciją.

Paprašytas pakomentuoti savo sprendimą, V.Šustauskas BNS korespondentui sakė: "Aš nekomentuoju tokiu dalyku, dėl kuriu man galvos neskauda, o jeigu jums skauda - tai apsiriskit slapiu rankšluosčiu. Ar vandens turit?"

Kandidatų sąskaitos bus atidaromos "Hansa-LTB" banke. Šis bankas, anot komisijos pirmininko, buvo pasirinktas dėl to, kad turi savo filialus visoje Lietuvoje ir pasiūlė taikyti modernias technologijas, suteikiančias galimybę kandidatų sąskaitose esančius pinigus skelbti visiems prieinamoje interneto svetainėje.

"Kiti kandidatai kol kas nėra pareiškę noro atsidaryti banko sąskaitas, tikriausiai dėl to, kad iš karto turėtų pervesti į jas pinigus", - sakė Z.Vaigauskas.

V.Šustauskas iš Vyriausiosios rinkimų komisijos jau yra gavęs ir aukų lapus, reikalingus norint pradėti rinkti lėšas rinkimų kampanijai iš privačių asmenų ir verslo bendrovių.

Kaip informavo Z.Vaigauskas, aukų lapai kol kas išduoti tik Lietuvos laisvės sąjungos kandidatui V.Šustauskui ir Centro sąjungai, savo kandidatu iškėlusiai partijos lyderį Kęstutį Glavecką. Prezidento rinkimai numatyti šių metų gruodžio 22 dieną.

Be to, apie savo ketinimus balotiruotis į prezidentus paskelbė arba partijų jau buvo iškelti krikščionių demokratų lyderis Seimo narys Kazys Bobelis, Liberalų demokratų partijos lyderis Seimo narys Rolandas Paksas, Valstiečių ir Naujosios demokratijos partijų sąjungos lyderė Seimo narė Kazimiera Prunskienė, vienas iš konservatorių lyderių Seimo narys Andrius Kubilius, liberalų lyderis Eugenijus Gentvilas, partijos "Socialdemokratija 2000" lyderis Rimantas Dagys, nacionaldemokratų lyderis Kazimieras Uoka, partijos neremiamas Seimo liberalas Algimantas Matulevičius, Reformų partijos lyderis Algirdas Pilvelis bei teisininkas Juozas Petraitis.

Kol kas apie savo ketinimus dalyvauti prezidento rinkimuose nėra pareiškę potencialiausiais kandidatais laikomi prezidentas Valdas Adamkus, socialdemokratų lyderis premjeras Algirdas Brazauskas bei Seimo pirmininkas, socialliberalų lyderis Artūras Paulauskas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Paėmusieji būsto paskolas viliojami galimybe sutaupyti nemenką sumą (55)

Tūkstančiai šalies gyventojų įsigydami nuosavą būstą skolinosi pinigų iš bankų....

Kiek studentai mokės už nuomą Kaune (5)

Kaunas , kaip ir kiti šalies miestai, šiemet sulauks kiek mažiau studentų nei ankstesniais...

S. Skvernelis nemato pagrindo kalbėti apie pirmalaikius rinkimus (56)

Šiuo metu kalbėti apie pirmalaikius parlamento rinkimus nėra jokio pagrindo, sako premjeras...

Sankcijų Kryme ir Donbase sulaukęs asmuo tapo Rusijos pasiuntiniu JAV (93)

Pirmadienį, rugpjūčio 21 d., Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paskyrė Anatolijų Antonovą...

Tokio saulės užtemimo nebuvo visą šimtmetį: neapsieita be kuriozų

Vienoje rančoje Oregone – pirmoje JAV valstijoje, galėjusioje stebėti retą visišką saulės...

„Alfa Romeo Stelvio“: perėja į vairuotojo pasaulį (24)

2757 metrų aukštyje Italijos kalnuose, netoli Šveicarijos, esanti perėja, kurioje – net 48-ių...

Orai: pajusime tikrą rudens alsavimą (24)

Iki pat savaitės pabaigos šalyje išsilaikys gaivūs orai , dažnai varvės dangus, įsismarkaus...

Atstumta kalytė prarado gyvenimo džiaugsmą: laimei, ją pastebėjo geras žmogus (7)

Liepos mėnesį palikdami savo 5-erių metų augintinę Manhatano gyvūnų priežiūros centre,...

Traukinys Maskva-Vladivostokas: lietuviai juo vyko, tikėdamiesi nuotykių ir problemų (314)

Šią vasarą aš – Tadas, ir mano brolis Mantas, atostogoms nusprendėme pasirinkti kiek...