VRK vis dėlto įregistravo Teisingumo partiją

Ši nedidelė ir neįtakinga partija Kauno miesto rinkimų apygardoje kelia dešimties kandidatų sąrašą.

VRK sprendimu Kauno miesto rinkimų apygardos komisija įpareigota įregistruoti Teisingumo partijos kandidatus ir išduoti jiems pažymėjimus. VRK, savo ruožtu, suteikė partijai 28 rinkimų numerį.

Kaip BNS sakė VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas, komisija nusprendė leisti Teisingumo partijai dalyvauti rinkimuose, užbėgdama už akių galimam teismo sprendimui ir dėl to galintiems kilti sunkumams.

Vasario pabaigoje Aukštesnysis administracinis teismas įpareigojo VRK įregistruoti rinkimams Lietuvos piliečių aljansą (LPA). Teismas nustatė, kad VRK neturėjo teisės neregistruoti LPA rinkimams, nes ši partija visus pareikštinius dokumentus pateikė laiku.

Remiantis Savivaldybių rinkimų įstatymu, vasario 14 dieną baigėsi pareikštinių dokumentų įteikimo VRK ir apygardos rinkimų komisijai laikas. Apygardos komisija registruoja kandidatų sąrašą, remdamasi VRK išduota pažyma. Pagal įstatymą VRK septynias dienas tikrina partijos dokumentus, kol išduoda pažymą. Vadinasi, jeigu dokumentai VRK pateikiami paskutinę dieną, apygardos komisija gali neregistruoti partijos sąrašo, arba, pažeisdama įstatymą, turi priimti savo sprendimą po septynių dienų.

Tiek LPA, tiek Teisingumo partija pateikė savo dokumentus baigiantis nustatytam terminui. VRK išdavė abiem partijoms pažymėjimus dalyvauti rinkimuose, tačiau apygardų komisijos partijų neregistravo. LPA tai apskundė teismui.

Teismas atmetė VRK argumentus, kad LPA registruojasi pavėluotai, bei įpareigojo VRK bei apygardos komisiją įregistruoti šią partiją.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: prasidės rudeninis lietaus ir vėjo šėlsmas (1)

Savaitei įpusėjus daug kur nušniokš lietus. Paskutinėmis darbo dienomis vyraus šiltesnis oras, tačiau bus vėjuota. Danguje numatoma tikra sumaištis: saulę keis debesys ir atvirškčiai, o protarpiais dar ir lietus pasipils.

Seimo rinkimuose jau balsuoja užsienyje gyvenantys lietuviai (65)

Nuo antradienio Lietuvos ambasadose užsienyje jau galima balsuoti Seimo rinkimuose. Savo valią tautiečiai gali išreikšti ambasadose, konsulatuose arba internetu. Jei balsuos 35 000 užsienyje gyvenančių lietuvių, jie galės turėti savo rinkimų apygardą ir rinkti savo kandidatą į Seimą.

Kauno meras – „išrinktųjų“ koziris rinkimų kampanijoje (174)

Kaip ir visuose žaidimuose, kozirius turi ne visi. Panašiai ir su Seimo rinkimais Kaune. Kai kurie kandidatai iš reklaminių plakatų žvelgia vieniši ar su su partijos kolegomis.

Kariuomenė: sutartys su „Nota Bene“ buvo pildomos (14)

Kariuomenė patvirtina, kad atsarginės lauko virtuvės įrangos pirkimo sutartys buvo papildytos jau po to, kai „Nota Bene“ pristatė prekes, tačiau tikina, kad nebuvo keičiamos ar išbraukiamos jokios nuostatos, susijusios su prekių techninėmis specifikacijomis.

Siūloma leisti kartu gauti dvi pensijas (97)

Siūloma senatvės pensijas mokėti kartu su netekto darbingumo (invalidumo) ir kitomis pensijomis.