VRK tikrina kandidatus į savivaldybes

VRK tikrina kandidatus į savivaldybes.
Pagal savivaldybių tarybų rinkimų įstatymą kandidatai, nuslėpę savo teistumą baudžiamosiose bylose bei apie tai nepranešę VRK pateiktose anketose, yra išbraukiami iš partijų rinkimų sąrašų.

Toks pats likimas laukia ir asmenų, sąmoningai bendradarbiavusių su užsienio valstybių specialiosiomis tarnybomis, tačiau apie tai nepranešusių VRK.

VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas dienraščiui "Respublika" teigė, kad dabar tikrinami tie asmenys, kurie turimomis žiniomis, buvo nusikaltę, tačiau to nenurodė kandidatų anketose.

Z. Vaigauskas sakė, kad visus kandidatus į savivaldybių tarybas VRK tikrina, naudodamasi Vidaus reikalų ministerijos duomenų baze, kurioje įregistruoti visi teisti asmenys.

Tačiau VRK taip pat nusiuntė paklausimus teismams dėl kiekvieno VRM duomenų bazėje esančio kandidato.

Dabar VRK teistumo slėpimu įtaria net 67 įvairių partijų kandidatus.

Anketose teistumą patys nurodė tik keturi į savivaldybių tarybas pretenduojantys asmenys. Du jų yra Centro sąjungos sąrašuose, po vieną - Naujosios sąjungos bei LDDP sąraše.

Trys kandidatai į savivaldybių tarybas VRK prisipažino sąmoningai bendradarbiavę su KGB.

Du jų įrašyti LDDP rinkimų sąrašuose, vienas - Lietuvos rusų sąjungos sąraše.

VRK nariai neslepia, kad rasti turėjusius ryšių su KGB ir tai nuslėpusius bus sunku, nes nėra tokių žmonių duomenų bazės.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Policija sako pasiekusi rimtų poslinkių tyrime dėl kibernetinių atakų prieš institucijų tinklalapius

Policija teigia pasiekusi rimtų poslinkių ikiteisminiame tyrime dėl plataus masto kibernetinių atakų, šį pavasarį įvykdytų prieš Lietuvos valstybės institucijų tinklalapius.

Prabilo dar vienas brolis iš Komskių šeimos: pateikė tragiškos medžioklės detalių (415)

Antradienį pasieniečių šuns Ramzio nušovimu pasibaigusiai medžioklei vadovavo medžiotojų klubo „Rambynas“ vadas Zenonas Komskis – vienas iš brolių Komskių ketverto. Jis DELFI tvirtino, kad šuo nušautas ne iš piktybiškų paskatų.

Nyderlanduose gyvenantys lietuviai sumišę: gavo tik vieną biuletenį (26)

DELFI gavo skaitytojos laišką, kuriame moteris piktinasi balsavimo užsienyje nesklandumais. Nusprendusi balsuoti paštu ir gavusi reikalingus dokumentus ji apstulbo: voke biuletenio balsavimui vienmandatėje rinkimų apygardoje – nebuvo. Lietuvos ambasada Nyderlanduose jai paaiškino, kad šis biuletenis vėluoja, tačiau rinkėja piktinasi: kaip taip gali būti, ar tai konspiracija? „Gerai, kad aš pastabi ir pasigedau to biuletenio, bet juk dauguma net nepastebės“, – svarsto ji.

„Istorijos detektyvai“. Ko dabartiniai diplomatai gali pasimokyti iš 1918 metų Lietuvos? (1)

Sąjunga su Saksonija, bendra valstybė su Kuršu, Britanijos protektoratas, bendra Lenkijos ir Lietuvos valstybė ar atkurta Didžioji kunigaikštystė kartu su Baltarusija, - visi šie Lietuvos ateities variantai buvo svarstomi 1918-1920 metais.

I. Vėgėlė. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partija: tikslai ambicingi, priemonės neaiškios (34)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos rinkimų programoje „Orus žmogus – stipri valstybė“ kuriama vizija ir siūlomi sprendimai paremti penkių darnų – darnaus žmogaus, darnios visuomenės, darnaus švietimo ir kultūros, darnios ekonomikos bei darnaus valstybės valdymo – principu. Nors tikslai ambicingi ir gražūs, be argumentų ir veiksmų plano jie lieka tik teiginiais.