VRK – speciali darbo grupė skundams dėl „valstiečių“ nagrinėti

 (95)
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) tiria daugybę skundų, kuriuose įžvelgiama, kad „valstiečių“ lyderis milijonierius Ramūnas Karbauskis per renginius neleistinai reklamuojamas, rašo „Lietuvos rytas“.
Ramūnas Karbauskis
© DELFI (R. Achmedovo nuotr.)

Rinkimų prievaizdus užplūdo skundai būtent dėl renginių, kuriuos remia R.Karbauskiui priklausantis verslas ir kurie vyksta su jo vadovaujamos partijos vėliava. Jei komisija pripažintų, kad tai yra draudžiamas rinkimų kampanijos finansavimas, politikas ir jo partija galėtų būti išmesti iš rinkimų.

Tokiems skundams VRK tirti yra suformuota speciali komisijos darbo grupė, kuri savo ruožtu tuos skundus padalijo į dar dvi kategorijas. Pirmoji - tyrimai dėl galimos nežymėtos reklamos. Tai - publikacijos spaudoje bei interneto svetainėse, kuriose, skundėjų manymu, buvo reklamuojami „valstiečiai" ir jų lyderis. Tačiau šie tyrimai baigėsi niekuo, nes VRK nenustatė, ar kas nors tai slapta finansavo ir ar tai apskritai galima vadinti reklama. Antrasis tyrimų blokas - dėl renginių ir akcijų, kurių pagrindinis finansuotojas bei rėmėjas būna bendrovė „ Agrokoncernas“, priklausanti R. Karbauskiui. VRK šiuo metu narplioja tokių renginių kaip Gatvės muzikos diena, surengta Šiauliuose, Bardų vasaros festivalis, nuskambėjęs R.Karbauskio tėvonijoje Naisiuose, Slaugytojų dienos šventė, įvykusi Šiauliuose, peripetijas.

Pats R.Karbauskis visus jam metamus įtarimus neigia. Viena vertus, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas teigia, kad tai politinis puolimas, kita vertus - jog visi renginiai ar akcijos, rengiami jau ne pirmus metus, yra tradiciniai, o partija į jų organizavimą tiesiogiai nesikiša.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Po sekso skandalo į paviršių ėmė lįsti kitos Panevėžio teatro vadovo nuodėmės (87)

Jauna aktorė, Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro vadovą Liną Marijų Zaikauską apkaltinusi seksualiniu priekabiavimu, teatre atvėrė Pandoros skrynią. Būrys teatre dirbusių ir po konflikto su L Zaikausku įstaigą palikusių aktorių kreipėsi į Kultūros ministeriją su liudijimais, kaip teatre elgėsi ir kokių seksualinių fantazijų turėjo jo vadovas.

Prienų rajone A. Užkalnis pateko į avariją (476)

Apžvalgininkas Andrius Užkalnis penktadienį Prienų rajone Laukiškių kaime pateko į avariją: slidžiame posūkyje išvažiavo į priešingą eismo juostą ir susidūrė su kitu automobiliu. Pats apžvalgininkas ir jo draugė Fausta Marija Leščiauskaitė nenukentėjo, tačiau kitam vairuotojui prireikė rimtesnės medikų pagalbos.

A. Sysas: Seimas turėtų atmesti prezidentės veto dėl biudžetinių įstaigų vadovų (62)

Valdančiųjų Seimo frakcijų atstovai kritikuoja prezidentės Dalios Grybauskaitės veto dėl biudžetinių įstaigų vadovų kadencijų. Jų teigimu, valstybės vadovės siūlymas nepasiektų norimo rezultato, bet prikurtų didelių problemų regionuose, todėl viliamasi, kad veto bus atmestas.

Klaipėdos uoste prisišvartavo NATO nuolatinės parengties kovinių laivų junginio laivai (29)

Klaipėdos uoste penktadienį prisišvartavo NATO nuolatinės parengties jūrinės grupės kovinių laivų junginio laivai, fregatos „Roald Amundsen“ (Norvegija) ir „Evertsen“ (Nyderlandai).

Palanga atidarė vasaros sezoną (12)

Palanga paskelbė pradedanti vasaros sezoną. Šventė prasidėjo skulptūrų, skirtų Palangos kurorto įkūrėjui grafui Juozapui Tiškevičiui ir jo žmonai Sofijai Tiškevičienei, atidengimu bei rekonstruotos Grafų Tiškevičių alėjos, jungiančios Kurhauzą su Kęstučio gatve, atidarymu.