VRK – speciali darbo grupė skundams dėl „valstiečių“ nagrinėti

 (95)
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) tiria daugybę skundų, kuriuose įžvelgiama, kad „valstiečių“ lyderis milijonierius Ramūnas Karbauskis per renginius neleistinai reklamuojamas, rašo „Lietuvos rytas“.
Ramūnas Karbauskis
© DELFI (R. Achmedovo nuotr.)

Rinkimų prievaizdus užplūdo skundai būtent dėl renginių, kuriuos remia R.Karbauskiui priklausantis verslas ir kurie vyksta su jo vadovaujamos partijos vėliava. Jei komisija pripažintų, kad tai yra draudžiamas rinkimų kampanijos finansavimas, politikas ir jo partija galėtų būti išmesti iš rinkimų.

Tokiems skundams VRK tirti yra suformuota speciali komisijos darbo grupė, kuri savo ruožtu tuos skundus padalijo į dar dvi kategorijas. Pirmoji - tyrimai dėl galimos nežymėtos reklamos. Tai - publikacijos spaudoje bei interneto svetainėse, kuriose, skundėjų manymu, buvo reklamuojami „valstiečiai" ir jų lyderis. Tačiau šie tyrimai baigėsi niekuo, nes VRK nenustatė, ar kas nors tai slapta finansavo ir ar tai apskritai galima vadinti reklama. Antrasis tyrimų blokas - dėl renginių ir akcijų, kurių pagrindinis finansuotojas bei rėmėjas būna bendrovė „ Agrokoncernas“, priklausanti R. Karbauskiui. VRK šiuo metu narplioja tokių renginių kaip Gatvės muzikos diena, surengta Šiauliuose, Bardų vasaros festivalis, nuskambėjęs R.Karbauskio tėvonijoje Naisiuose, Slaugytojų dienos šventė, įvykusi Šiauliuose, peripetijas.

Pats R.Karbauskis visus jam metamus įtarimus neigia. Viena vertus, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas teigia, kad tai politinis puolimas, kita vertus - jog visi renginiai ar akcijos, rengiami jau ne pirmus metus, yra tradiciniai, o partija į jų organizavimą tiesiogiai nesikiša.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Įtartinas tūpsnis: valstybė kapituliavo prieš įtakingus verslininkus (93)

Verkių regioniniame parke, Gulbinų kvartale, įsitaisęs verslo elitas rado būdų, kaip apeiti įstatymus. Tvora ir pirtis miško žemėje – pažeidimai, kurie paprastiems mirtingiesiems brangiai kainuotų. Tačiau Valstybinė miškų tarnyba vietoje to, kad nubaustų įtakingus pažeidėjus, jiems nusilenkė: dokumentuose miškas staiga dingo ir jokių pažeidimų lyg nebūta.

Šiluma džiaugtis nuolat trukdys lietus (22)

Šiomis dienomis šiluma bus maloni, tačiau kasdien erzins dangus: saulę dažnai slėps debesys, numatomi krituliai.

LSDP skyriai svarsto koalicijos likimą: keturi jau apsisprendė (78)

Keturi Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) skyriai pareiškė savo nuomonę dėl tolimesnės koalicijos ateities su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS).

Kita karo pusė – pro A. Morozovo objektyvą (3)

Kauniečiai ir miesto svečiai beveik mėnesį galėjo grožėtis fotožurnalisto ir vieno iš dokumentinių pasakojimų platformos Nanook.lt įkūrėjų Artūro Morozovo paroda „Konflikto būsenos“. Parodos autorius yra žinomas dėl savo fotografijų iš karinių konfliktų zonų. Tačiau ši A. Morozovo paroda yra kitokia – jos epicentre randame ne žurnalistinį žvilgsnį į aktualijas, o istorijose sutinkamą bendrą jų vardiklį – eilinį žmogų ir jo kasdienybę.

V. Uspaskichas grįžo į Darbo partiją (159)

Ilgametis Darbo partijos vadovas ir jos įkūrėjas europarlamentaras Viktoras Uspaskichas grįžo į partiją.