VRK patvirtino Seimo rinkimų trijose apygardose rezultatusantras turas – kovo 17 d.

 (4)
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) penktadienį patvirtino Seimo rinkimų pirmojo turo rezultatus - antrajame ture dėl trijų Seimo nario mandatų varžysis trys socialdemokratai, "darbietis", "tvarkietis" ir konservatorė.
VRK patvirtino Seimo rinkimų trijose apygardose rezultatus
© DELFI (V.Kopūsto nuotr.)

Antrasis turas Biržų-Kupiškio, Zarasų-Visagino ir Ukmergės rinkimų apygardose vyks kovo 17 dieną.

Biržų-Kupiškio apygardoje su 31,16 proc. rinkėjų balsų po pirmojo turo pirmauja socialdemokratas Aleksandras Zeltinis, su juo antrajame ture varžysis 16,65 proc. balsų gavęs "darbietis" Ritas Vaiginas.

Zarasų-Visagino apygardoje su 51,72 proc. balsų pirmauja "tvarkietis" Algimantas Dumbrava, antrajame ture jo konkurentas bus 20,66 proc. balsų gavęs socialdemokratas Nikolajus Gusevas.

Ukmergės apygardoje po pirmojo turo pirmauja 20,56 proc. balsų surinkęs socialdemokratas Kazys Grybauskas, antra liko 17,36 proc. balsų surinkusi konservatorė Janina Galiauskienė.

Kovo 3 dieną rinkimai į laisvas vietas parlamente Zarasų-Visagino bei Biržų-Kupiškio apygardose vyko, nes čia spalio mėnesio rinkimų rezultatai panaikinti dėl nustatytų šiurkščių pažeidimų, o Ukmergėje naujas Seimo narys renkamas vietoj mirusio Juliaus Veselkos.

Vienmandatėje rinkimų apygardoje išrinktu laikomas daugiau kaip pusę rinkėjų balsų surinkęs kandidatas, jeigu rinkimuose dalyvavo ne mažiau kaip 40 proc. į tos rinkimų apygardos rinkėjų sąrašus įrašytų rinkėjų.

Jei pirmajame ture Seimo narys neišrenkamas, po dviejų savaičių nuo rinkimų dienos rengiamas pakartotinis balsavimas, kuriame dalyvauja du kandidatai, gavę daugiausiai balsų. Pakartotinio balsavimo datą Vyriausioji rinkimų komisija paskelbia kartu su rinkimų rezultatais.

BNS
Savaitės naujienų prenumerata
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Lietuvoje

S. Lavrovo išskirtinis dėmesys Lietuvai: ką Kremlius tuo nori pasakyti? (55)

Interviu Švedijos dienraščiui „Dagens Nuheter“ davęs Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas neseniai skundėsi, kad NATO karinė infrastruktūra artėja prie Rusijos sienų, o Lietuva esą yra „agresyviausias rusofobijos branduolys visame NATO aljanse“. Ką iš tikrųjų reiškia toks Rusijos diplomatijos vadovo pareiškimas ir kam jis skirtas?

Rengs naują įstatymą dėl kurortinių zonų (5)

Vyriausybei pirmadienį panaikinus prieštaringą nutarimą Nr. 1025, kuriuo buvo panaikintos apsaugos zonos kurortinėse vietovėse, nuspręsta iš naujo rengti šiuos klausimus reglamentuojantį įstatymą, kurį tikimasi Seimui pateikti jau rudens sesijoje.

Dėl Lietuvos pilietybės žydams – bylų ir aiškinimosi banga (27)

Kodėl nuo praėjusių metų Migracijos departamentas nebesivadovauja galiojančiu Pilietybės įstatymu, pagal kurį nuo 2011 m. balandžio mėn. teisę į Lietuvos pilietybę turėjo žydų tautybės asmenys ir etniniai lietuviai bei jų palikuonys, emigravę 1918–1940 m.? Šį klausimą, neseniai viešėdami Izraelyje, išgirdo Seimo valdančiosios daugumos ir opozicijos atstovai, tačiau aiškaus atsakymo žydams litvakams pateikti nesugebėjo.

„Darbiečiai“ politinės tarybos dėl kainų nori kuo greičiau, premjero darbotvarkė įtempta (12)

Valdantiesiems „darbiečiams“ raginant koalicijos partnerius sušaukti skubią politinę tarybą dėl augančių maisto kainų, aiškėja, kad dėl premjero socialdemokratų vadovo Algirdo Butkevičiaus įtemptos darbotvarkės toks pasitarimas tikriausiai galimas tik šios savaitės pabaigoje arba kitą savaitę.

Višegrado ketvertas ties pagalbos ranką Baltijos šalims (19)

Visi puikiai suvokia, kad dabartinių įvykių kontekste Baltijos šalims yra iškilusi papildoma grėsmė, nes jos ginamumo klausimas visuomet yra problemiškas dėl geografinių priežasčių ir kitų aplinkybių, „Žinių radijui“ sakė Rytų Europos studijų centro analitikas Linas Kojala.