VRK laimėjo paskutinę prieš rinkimus bylą

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) laimėjo paskutinę prieš savivaldybių rinkimus bylą teisme. Aukštesnysis administracinis teismas penktadienį atmetė Teisingumo partijos skundą dėl VRK sprendimo išbraukti iš šios partijos rinkimų sąrašo pilietį Aidą Simanavičių.
Maža ir neįtakinga Teisingumo partija iškėlė devynių kandidatų sąrašą į Kauno miesto savivaldybės tarybą.

Kaip BNS sakė VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas, VRK kovo 7 dieną išbraukė iš sąrašo A. Simanavičių, nes jis nuslėpė, jog po nepriklausomybės atkūrimo buvo lygtinai nuteistas dvejiems metams už chuliganizmą.

Teisingumo partijos lyderis, Bronius Simanavičius prašė teismą pripažinti VRK sprendimą neteisėtu bei reikalavo, kad būtų atlyginta 10 tūkstančių litų moralinė žala už "pareiškėjo garbę žeminančias žinias, paskelbtas LRT laidoje "Panorama".

Nacionalinės televizijos pagrindinė žinių laida paskelbė VRK sprendimą.

Teismas išskyrė moralinės žalos atlyginimo ieškinį į atskirą bylą, kurią nagrinės vėliau.

VRK per savivaldybių rinkimų kampaniją buvo apskųsta teismui septynis kartus. Penkias bylas VRK laimėjo, o du skundus - Lietuvos piliečių aljanso ir LDDP - teismas patenkino.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Nešvarūs žaidimai: už skambių pareiškimų – gudrus skyrybų planas (26)

Į viešumą kyla vis daugiau skandalingų spėjimų, kodėl galėjo subyrėti viena gražiausių Holivudo porų – Angelina Jolie ir Bradas Pittas. Anot biografo, skyrybas A. Jolie galėjo planuoti ilgą laiką, o viešai sutrypti B. Pittą – gudraus plano dalis.

Savaitgalio orai: dvi skirtingos dienos

Antrasis rudens mėnuo šį savaitgalį mums padovanos šiltus orus, tačiau poilsio dienos bus kontrastingos. Šeštadienį vėjas nurims, daug kur nušvis saulė. Sekmadienį per šalį keliaus lietaus debesys ir vėl bus vėjuota.

Konservatorius A. Navickas seka A. Pitrėnienės pėdomis: klaidos bado akis (346)

Feisbuke išplitęs švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės lankstinukas su klaida žodyje „ačiū“, panašu, ne vienintelis neraštingumo pavyzdys šios rinkimų kampanijos metu. DELFI pasiekė laiškas su konservatoriaus, ilgamečio redaktoriaus Andriaus Navicko reklamine skrajute.

Policija sako pasiekusi rimtų poslinkių tyrime dėl kibernetinių atakų prieš institucijų tinklalapius (13)

Policija teigia pasiekusi rimtų poslinkių ikiteisminiame tyrime dėl plataus masto kibernetinių atakų, šį pavasarį įvykdytų prieš Lietuvos valstybės institucijų tinklalapius.

Prabilo dar vienas brolis iš Komskių šeimos: pateikė tragiškos medžioklės detalių (1196)

Antradienį pasieniečių šuns Ramzio nušovimu pasibaigusiai medžioklei vadovavo medžiotojų klubo „Rambynas“ vadas Zenonas Komskis – vienas iš brolių Komskių ketverto. Jis DELFI tvirtino, kad šuo nušautas ne iš piktybiškų paskatų.