Vokietijos kancleris taiso pirmtako klaidą

Ketvirtadienis į Vilnių atskrenda Vokietijos kancleris Gerhardas Schroderis. Tai - pirmas Vokietijos kanclerio vizitas Lietuvoje dvišalių santykių istorijoje.
G.Schroderis Vilniuje viešės 7 valandas. Jis susitiks su Prezidentu Valdu Adamkumi, Seimo pirmininku Vytautu Landsbergiu, premjeru Andriumi Kubiliumi, verslininkais, apžiūrės sostinės senamiestį.

Užsienio reikalų viceministras Vygaudas Ušackas G.Schroderio vizitą pavadino istoriniu.

Bet Vokietijos spauda kanclerio kelionę į Estiją, Latviją ir Lietuvą vertina kur kas šalčiau.

"Kai baltai susivokė esą europiečiai ir pareikalavo savo vietos Vakarų organizacijose, pirmiausia NATO ir Europos Sąjungoje, vokiečiai ir kiti Vakarų europiečiai atsuko nugarą, amerikiečiai irgi nebuvo pasirengę kovoti už Baltijos valstybių saugumą daugiau negu žodžiais", - rašo "Die Welt".

Pasak "Die Welt" apžvalgininko Wolterio von Tiesenhauseno, Helmuto Kohlio argumentas, kad geri vokiečių ir rusų santykiai bus naudingi ir baltams, pastarųjų neįtikino.

Vokietijos dienraščio nuomone, ne tokius glaudžius G.Schroderio santykius su Rusijos vadovais baltai turėtų vertinti kaip privalumą, bet ir dabartiniam kancleriui Vokietijos ir Rusijos santykiai svarbesni negu Vokietijos santykiai su Baltijos valstybėmis.

G.Schroderis jau kritikavo savo šalies verslininkus už menkas investicijas Baltijos šalyse.

Pasak "Die Welt", verslininkų pastangos čia tokios silpnos, kad didžiausia investicija galima būtų pavadinti Vokietijos ambasadoriaus rezidencijos Taline remontą.

Vis dėlto W.von Tiesenhausenas tikisi, jog lankydamasis Baltijos šalyse, G.Schroderis padarys tai, ko nespėjo buvęs kancleris H.Kohlis.

Pastarasis per visus šių šalių nepriklausomybės metus tebuvo trumpam nuvykęs į Rygą, ir tai tik todėl, kad galėtų ten pasikalbėti su Rusijos premjeru Viktoru Černomyrdinu.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Rukloje akmenimis apmėtyti paaugliai iš Sirijos papildyta 17.00 (109)

Penktadienį, apie 14.45 val., policija gavo pranešimą, kad Jonavos r. Rukloje, Karaliaus Mindaug g. iš mokyklos grįžtančius du keturiolikos metų Sirijos piliečius iškoneveikė, apstumdė ir apmėtė akmenimis du vietiniai jaunuoliai.

Rinkimų naktį dirbusio apygardos komisijos pirmininko kraujyje – 1,76 promilės alkoholio (6)

Vidutinis girtumas – toks teismo medicinos ekspertų verdiktas penktadienį paskelbtas rinkimų naktį tikrą spektaklį surengusiam Vidmantui Pilviniui, vadovavusiam rinkimų į Seimą procesui Lazdijų ir Druskininkų savivaldybėse.

Leidinyje apie pilietinį pasipriešinimą Rusija atvirai įvardijama kaip potenciali agresorė (43)

Krašto apsaugos ministerija parengė ir penktadienį pristatė trečiąjį leidinį pilietinio pasipriešinimo tematika.

Prokuratūra: Šilutėje galėjo būti papirkta per 120 rinkėjų (11)

Penkiolika Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) narių penktadienį supažindinti su ikiteisminio tyrimo dėl galimo rinkėjų papirkimo Šilutės rinkimų apygardoje medžiaga.

Konservatorių „maištininkai“ prisipažino, ko iš tiesų nori (287)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų gretose buvo kilęs nedidelis nerimas, pavadintas maištu. Valstiečių ir žaliųjų sąjunga pakvietė konservatorius kalbėtis apie galimą koaliciją, konservatorių vadovybė metė kamuolį atgal išdėstę savo pozicijas.