Vokietija kompensacijas turi mokėti tiesiogiai

 (1)
Lietuvai nepriimtina, kad per Rusiją būtų mokamos kompensacijos Lietuvos piliečiams, nukentėjusiems nuo nacistinės Vokietijos okupacijos, teigia Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis.
Trečiadienį V. Landsbergis susitiko su Vilniuje viešinčiu Vokietijos kancleriu Gerhardu Schroederiu (Gerhardu Šrioderiu).

Kaip žurnalistams po susitikimo sakė V. Landsbergis, pokalbyje, be kita ko, buvo aptartas Vokietijos kompensacijos nuo nukentėjusiems nuo okupacijos asmenims klausimas.

Anot V. Landsbergio, "gražu, kad Vokietija imasi tą klausimą spręsti" ir inicijuoja įstatymą dėl žalos atlyginimo.

V. Landsbergis sakė su šiuo klausimu labai gerai susipažinęs, kadangi okupacinės Vokietijos kalėjime buvo įkalintas jo brolis. Po Antrojo pasaulinio karo Gabrielis Žemkalnis-Landsbergis, pasitraukęs į Vakarus, sužinojo apie galimybę gauti kompensaciją, ir ja pasinaudojo.

Tačiau, pasak V. Landsbergio, daug Lietuvos piliečių, kurie per okupaciją buvo išvežti priverstiniams darbams į Vokietiją arba kitaip nukentėjo, tačiau po karo "liko šioje geležinės uždangos pusėje", neturėjo informacijos apie kompensacijos galimybę.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Lietuvoje vyksta rinkimai: kas juos laimės? (86)

Sekmadienį vyksta antrasis Seimo rinkimų turas, kuriame parlamentarai renkami vienmandatėse rinkimų apygardose. Iš viso per antrąjį turą paaiškės 68 nauji Seimo nariai.

A. Jokubaitis. F. Nietzsche tik juokiasi (81)

Norint suprasti dabartines Europos Sąjungos politinės krizės priežastis, reikia suprasti šios politinės organizacijos istoriją. Europos Sąjunga turi du skirtingus savo istorijos etapus.

Išankstinis balsavimas praėjo sklandžiai (7)

Išankstinis balsavimas Seimo rinkimų antrajame ture praėjo sklandžiai, skundų apie rimtus pažeidimus negauta, sako Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininko pavaduotoja Laura Matjošaitytė.

Nori negerti, bet nebegali: kada įvyksta lemtingas pokytis (213)

Dar tik pusė aštuntos, o prie kioskelio būriuojasi kompanija. „Baltus arklius reik baidyt“, – į labo ryto palinkėjimą atsako gyviausias.

Kur dingsta rinkimų atlyginimams skirti pinigai: pirmininkai apšvarino savo narius? (192)

Rinkimų apylinkių komisijų nariai neseniai gavo atlyginimą už rugsėjo mėnesį. Atlyginimai, žinoma, nedideli, tačiau kai kurių komisijų nariai skundžiasi, kad dėl to kaltas ne tik mažas finansavimas, tačiau ir nesąžiningi komisijų pirmininkai, kurie sau išsimoka daug didesnes algas.