Administracijos struktūros reformą vykdanti Vilniaus miesto savivaldybė, iš 960 darbuotojų paliekanti 660 ir 50 rezerve, žada „su džiaugsmu“ dirbančius pensininkus išleisti į pensiją, o kitus darbuotojus arba atleisti, arba įdarbinti savivaldybės įmonėse. Pasak Vilniaus mero Viliaus Navicko, dėl sumažėjusio darbuotojų skaičiaus paslaugų kokybė gyventojams ne tik kad nesuprastės, bet ir pagerės. Opozicija mano, kad reorganizacija – politinis sprendimas, neturįs nieko bendra su taupymu.
© A.Didžgalvio nuotr.

Atleidimo lapeliai bus pradėti dalyti jau šią savaitę. „Priversime žmones dirbti savo darbo vietoje. Nevaikščioti. Jūs rūkote - išeikite už kampo ir pažiūrėkite, kiek ten ištisai rūko. Priversime pirmiausia dirbti, o po to, kai bus laisvalaikis – parūkykit. Bet pirma dirbti – vilniečiams, ne mums, nemiegoti, o dirbti“, - žurnalistams aiškino V. Navickas.

Pasak mero, po reformos savivaldybėje bus mažiau dumblo, daugiau aiškumo, o kartu ir taupoma. Reforma esą siekiama, kad nesidubliuotų savivaldybės vykdomos funkcijos ir gyventojai greičiau gautų reikiamą informaciją. V. Navicko teigimu, su 600 darbuotojų paslaugą vilniečiui bus galima atlikti per mėnesį, o iki šiol kai kurios jų esą trukdavo dvejus metus.

Atleis pensininkus

Tačiau kiek žmonių bus iš viso atleista, antradienį surengtoje spaudos konferencijoje V. Navickas negalėjo atsakyti – esą vieni išeis į pensiją, kiti – dirbti į savivaldybės įmones. Perkėlus žmones dirbti į savivaldybės įmones darbuotojų skaičius esą nedidės – ketinama rinktis, kuris darbuotojas geresnis.

Savivaldybėje šiuo metu dirba 120 pensininkų. „Tuos, kurie sulaukę pensinio amžiaus, su džiaugsmu išleisime į pensiją. Jeigu vienas kitas yra labai puikios kvalifikacijos ir tos pareigos reikalingos, apie tai bus svarstoma“, - sakė meras.

Pasak jo, savivaldybėje yra žmonių, 4-5 mėnesius nesirodančių darbe dėl biuletenių. „Jie, aišku, bus atleisti pirmoje eilėje“, - žadėjo V. Navickas. Meras pripažino šįmet iš reorganizacijos nesutaupysiantis nieko, tačiau kitąmet žada sutaupyti 10-20 milijonų litų.

„Kas dirbs gerai, visiems atviras kelias. Kas dirba blogai, tegul ieškosi kitų galimybių“, - sakė V. Navickas. „Nereikia gąsdinti žmonių, kad norime jų sąskaita sutaupyti, mes norime, kad dirbtų efektyviai, tvarkingai, kad pinigai būtų panaudojami efektyviai“, - kalbėjo sostinės vadovas. Jis stebėjosi, kad savivaldybėje nėra nė vieno specialisto, nė vieno stažuotojo- „visi departamentų, skyrių vadovai ir vyriausi specialistai“. Po peržiūrėjimo esą atsiras ir stažuotojų, ir paprastų specialistų.

„Reorganizacijos tikslas – padidinti efektyvumą ir pagerinti kokybę“, - jam antrino miesto vicemeras liberalas Gintautas Babravičius.

Opozicija: nėra jokio taupymo

Tarybos opozicija įsitikinusi, kad reorganizacija – politinis sprendimas ir neturi nieko bendra su taupymu. Prašydama blokuoti sprendimo priėmimą kaip prieštaraujantį teisės aktams, Lenkų rinkimų akcijos frakcija kreipėsi į Vyriausybės atstovą Vilniaus apskrityje.

Pasak tarybos nario, Lenkų rinkimų akcijos atstovo Jaroslavo Kaminskio, sprendimas prieštarauja Vietos savivaldos ir Viešojo administravimo įstatymams. Reorganizacija, pasak J. Kaminskio, politinis sprendimas, mat esą nebuvo gauta jokiais skaičiavimais pagrįstų skaičių, kuriuose būtų nurodyta, kiek bus sutaupyta.

„Kur čia taupymas, jei atsiras du papildomi departamentai – Švietimo ir Bendrųjų reikalų. Nėra čia jokio taupymo“, - kalbėjo J. Kaminskis. Pasak jo, reorganizacija nieko neduoda, tik leidžia užimti vietas „tam tikriems partijų proteguotiems žmonėms“.

Jį stebina ir tai, kaip savivaldybės tarnautojai bus įdarbinami savivaldybei pavaldžiose įstaigose, mat valstybės tarnautoją visų pirma reikia atleisti ir iš naujo priimti. „Jeigu jis rašo pareiškimą savo noru, atleidžiamas be jokių socialinių garantijų, jam nemokama išeitinė pašalpa. Įsidarbinęs naujoje darbovietėje, jis gali būti iš jos atleistas, irgi be išeitinių, be nieko“, - kalbėjo J. Kaminskis.

Tarybos narys nuogąstauja, kad savivaldybės įmonėse padaugės darbuotojų, dėl ko brangs įmonių paslaugos gyventojams.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Lietuva apsisprendė – pažadas NATO bus įgyvendintas, bet džiaugsmą lydi nerimo signalai (564)

Kitąmet Lietuva pirmą sykį per pastaruosius du dešimtmečius gynybai skirs 2 proc. BVP –...

Šešis ne savo vaikus auginanti moteris: dabar apsisukti ir išeiti negaliu

Pasibeldus į vieno iš „ SOS vaikų kaimo “ namelio duris, pirmasis mane lojimu pasitinka prie...

R. Valatka. Pagonišką nuotykių ilgesį aitrina nedegantys kumečių laiškai iš praeities (209)

Aksominis sezonas. Turėjo baigtis su Žoline. Bet nesibaigė. Užplūdusi šiluma ir akivaizdžiai...

Nematyta Anykščių pusė: daug netikėtų atradimų – vos per vieną dieną (28)

Anykščiai – miestas siurprizas. Tarp ežerų ir miškų įsikūręs nedidelis miestelis jau nuo...

Atakas Ispanijoje įvykdžiusi kuopelė „neutralizuota“, aptikti šiurpą keliantys radiniai (261)

Kuopelė, kuri panaudodama automobilius įvykdė atakas Barselonoje ir Kambrilse, buvo...

Vėžio pacientams viena klaida mirties riziką padidina net 2,5 karto (4)

Vėžys – sunki liga, kuriai įveikti reikia daug jėgų ir stiprybės. Chemoterapija , kurią...

6 stiliaus patarimai moterims su didele krūtine (1)

Bičiulės su mažesne krūtine kas kartą varto akis, kai skundžiatės savo apvaliomis formomis? Jos...

Įžymūs turistai: išpūsta kova dėl vietos rinktinės suolo pabaigoje

Interneto platformoje „ Sporto namai “ kiekvieną dieną savo jausmais, mintimis ir rūpesčiais...

Naujos kartos automobiliai gali tapti išsigelbėjimu ieškantiems būsto nuomai (5)

Savavaldis transportas – jau realybė. Taksi be vairuotojų važinėja po Pitsburgą, San Franciską...

Būtina aplankyti bent kartą gyvenime: šie paplūdimiai garsėja visoje Europoje (17)

Keisčiausių formų uolos ir paslaptingos grotos, tarp jų įsispraudę paplūdimiai su Atlanto...