Tėvynės sąjungos (Lietuvos konservatorių, TSLK) lyderis Vytautas Landsbergis šeštadienį paragino partijos narius mokytis gyventi opozicijoje ir ieškoti naujos tapatybės, kuri būtų vėl priimtina nusivylusiems rinkėjams. "Šiandien turime išmokti gyventi ir veikti opozicijoje", - kalbėdamas TSLK konferencijoje, sakė V.Landsbergis.
Jo teigimu, konservatoriai per pastaruosius Seimo rinkimus patyrė neturintį precedento pralaimėjimą, kuris ištiko partiją po trijų iš eilės pergalių - 1996 metų Seimo rinkimuose ir 1995 ir 1997 metų savivaldybių tarybų rinkimuose.

"Opozicijoje mes antrą kartą, tačiau visuose lygmenyse - pirmą kartą", - sakė V.Landsbergis. Kaip žinoma, 2000 metų savivaldybių rinkimuose triumfavo Naujoji sąjunga (NS, Socialliberalai) ir Valstiečių partija, o spalį vykusiuose Seimo rinkimuose - keturių centristinių ir vidurio dešiniųjų partijų Naujosios politikos blokas bei Socialdemokratinė koalicija.

Kaip žinoma, praėjusios kadencijos Seime kartu su krikščionimis demokratais turėjusi daugumą, TSLK rinkimuose spalio mėnesį iškovojo tik devynis parlamentarų mandatus. Seime konservatoriai pasiskelbė opozicija.

Kaip rodo konservatorių analitikų parengta medžiaga, praėjusio rudens Seimo rinkimuose TSLK ir Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos kandidatai gavo 59,2 tūkst. balsų mažiau nei per 2000 m. savivaldybių tarybų rinkimus ir 303 tūkst. balsų mažiau negu per 1996 metų Seimo rinkimus.

Anot TSLK vidaus tyrimų, partijos skyriai praėjusios kadencijos Seimo veiklą įvertino 3,2 balo (penkių balų sistemoje). Kaip didžiausias Seimo klaidas partijos skyriai įvardijo parlamentarų atlyginimų ir išeitinių pašalpų pakėlimą, parlamentarų įsigytų sklypų istorijas, 1941 m. laikinosios vyriausybės pripažinimą, įstatymą dėl Lukiškių aikštės, opoziciją Grūto parko kūrimui, konservatorių frakcijos skilimą ir kitus sprendimus.

Kaip teigiamus praėjusios kadencijos nuopelnus TSLK skyriai mini didelę pažangą kelyje į NATO ir Europos Sąjungą, įstatymą dėl SSRS okupacijos žalos atlyginimo, antrojo rinkimų turo panaikinimą, naujų Baudžiamojo ir Civilinio kodeksų priėmimą.

Šeštadienį vykstančioje konferencijoje TSLK delegatai turi patvirtinti naują partijos strategiją, kuriai jau pritarė partijos prezidiumas ir taryba.

V.Landsbergis ragino konservatorius rasti "naują laikyseną, tačiau neprarasti pusiausvyros".

"Lietuvai reikalinga nuosekli valstybininkų partija", sakė V.Landsbergis. Jis pridūrė, kad TSLK ateitis - tai "protingo, patriotinio solidarumo partija, ant kurios pagrindo auga visuomenės gėris" bei "kelias į nepriklausomybę, įtvirtintą Vakarų krikščioniškosios civilizacijos erdvėje".

V.Landsbergis savo kalboje daug kritikos skyrė ekspremjerui Gediminui Vagnoriui, nors TSLK skilimas, kai iš partijos pasitraukė vidaus politinę kovą pralaimėjęs buvusio premjero sparnas, praėjo pusantrų metų.

"Rinkėjų akyse turime būti ne Vagnoriaus partija, ne tie, kurie neištesėjo gerovės pažadų, užsmaugė smulkųjį verslą, paskelbė ir suteršė švarių rankų politiką. Mes ne tie, mes juos pašalinome", - naują TSLK tapatybę dėstė V.Landsbergis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Atakas Ispanijoje įvykdžiusi kuopelė „neutralizuota“, aptikti šiurpą keliantys radiniai (73)

Kuopelė, kuri panaudodama automobilius įvykdė atakas Barselonoje ir Kambrilse, buvo...

Užsiminė apie galimybę padėti mažiau uždirbantiems, dėl kurios iečių nelaužo jokia partija

Politikai turėtų peštis ne dėl Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatų, o galvoti apie...

„Brexit“ žala. Kas laukia tūkstančių darbuotojų iš Lietuvos? (187)

Šimtai tūkstančių darbuotojų iš Europos Sąjungos valstybių nėra užtikrinti dėl savo...

Mokykla tėvus gąsdina labiau nei vaikus (39)

Jungtinėje Karalystėje įsikūrusiems ir mokyklinio amžiaus atžalų turintiems lietuviams ruduo...

Beprasmė tragedija: pasaulio čempionas Rusijoje pateko į mirtinas muštynes (7)

Rusijos sporto bendruomenė sukrėsta: nuo patirtų sunkių galvos traumų Anapilin iškeliavo...

Trečdalis menopauzės sulaukusių moterų turi šią „dovaną“: ginekologas paaiškino, kada reikia sunerimti (22)

Daugelis moterų net neįtaria, jog jų gimdoje vystosi miom a. O dažniausiai jas atlikti padeda...

Šių laikų Romeo ir Džiuljeta: tragiška paauglių meilės istorija (15)

Trijų paauglių santykiai, įsipainioję į meilės trikampį, baigėsi tragiškai visiems: vienas...

Pavalgęs A. Užkalnis sako, kad Nidą metas branginti, kol visai užbrangs (148)

Žinau, žinau, šiandien ne toks sekmadienis, kad galima būtų ramiai apie Nidą rašyti: nebėr tų...

5 mažai aptarinėjami aktoriai, kurių turtai nustebins

Milijonais skaičiuojamas garsiausių Holivudo aktorių turtas nieko nebestebina, tačiau daugelis...

Būkite atsargūs: išmaniuosius telefonus puolė 4 tūkst. pokalbius įrašinėjančių programėlių (19)

Nuo vasario „ Android “ operacine sistema savo išmaniuose telefonuose besinaudojantieji sulaukė...