V.Landsbergis: "Rusija pradeda propagandinį karą"

 (5)
Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis Rusijos užsienio reikalų ministro laišką dėl tautinių mažumų teisių klausimo vertina kaip propagandinio karo prieš Baltijos valstybes pradžią.
Tai jis pažymėjo pirmadienį Strasbūre susitikęs su Europos Žmogaus teisių komisaru Alvaro Gil-Robles (Alvaru Žil-Roblesu).

V. Landsbergis pažymėjo, kad Lietuvoje gyvenantys rusai patys nekelia ministro laiške minimo tautinių mažumų teisių klausimo, nes jie nėra pažeidžiamas.

"Kai tokie klausimai keliami Maskvoje, mes į tai žiūrime kaip į politinį spaudimą", pabrėžė Seimo pirmininkas.

Jis priminė, kad Lietuvos pilietybę gavo visi to norintys šalyje gyvenantys kitataučiai, pranešė jo atstovė spaudai.

Ministro laiškas, V. Landsbergio nuomone, yra ne kas kita, kaip propagandinio karo prieš Baltijos valstybes pradžia.

Rusijos užsienio reikalų ministras Igoris Ivanovas laiške JAV sekretorei Madeleine Albright (Madlenai Olbrait) ir kitiems Vakarų valstybių diplomatijos vadovams teigė, kad Baltijos valstybėse "fašistinis bumas imasi tikros kampanijos persekioti karo veteranus, kurie kovojo kare".

Remdamasis šiuo dokumentu, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dešimtmečio minėjime V. Landsbergis sakė, kad Rusijos radikalieji populistiniai politikai tebetrokšta sukurti Naująją Sovietų Sąjungą ir rengia propagandinį puolimą prieš Baltijos valstybes.

Pasipiktinimą Seimo pirmininko kalba pareiškė Rusijos URM ir Dūmos pirmininkas Genadijus Selezniovas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai bus niūrūs (1)

Dangus šią savaitę dažniausiai bus labai niūrus. Nuo lietaus atsikvėpti galėsime bene tik vieną dieną – ketvirtadienį. Speigas į mūsų šalį dar neskuba, priešingai, oras kasdien bus vis šiltesnis. Tad jei ne vėjas ir krituliai paskutinės spalio dienos būtų labai neblogos.

Užsienio žiniasklaidoje – sąmyšis: laužo galvą, kas Lietuvoje laimėjo rinkimus (642)

Seimo rinkimus Lietuvoje laimėjusi ir kone 56 mandatus užsitikrinusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) užminė mįslę užsieniečiams.

Socialdemokratai pasiruošę kalbėti dėl koalicijos (108)

Socialdemokratų rinkimų štabo vadovas Algirdas Sysas sako, jog socdemai kalbėsis su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) dėl galimybės formuoti valdančiąją koaliciją.

„Valstiečiai“ konsultacijas su galimais koalicijos partneriais planuoja pradėti antradienį (42)

Seimo rinkimus laimėjusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) sudarė darbo grupę konsultacijoms su socialdemokratais ir konservatoriais, pokalbius tikimasi pradėti antradienį.

Susipažinkite: mokslininkai, galvijų augintojai ir kiti naujojo Seimo nariai (842)

Suskaičiavus Seimo rinkimų antrojo turo rezultatus paaiškėjo, ką į šalies parlamentą išrinko Lietuvos piliečiai. Po kelių savaičių parlamentarų kėdes užims žmonės, daugelio kurių pavardės yra menkai težinomos, nors į Seimą išrinkti naujokai antrajame ture įveikė ir patyrusius politikos vilkus.