V.Landsbergis kviečia į "saugią gerovę"

 (18)
Šeštadienį Seime vykusioje Tėvynės sąjungos (Lietuvos konservatorių) konferencijoje V. Landsbergis teigė, kad konservatorių vienas rinkimų šūkių turi būti "Europos Sąjunga - nauda Lietuvai".

"Esame tie, kurie vedėme ir atvesime Lietuvą į Europos Sąjungą. Tegul mus peikia, šmeižia, tegul pamėklėmis žmones gąsdina, bet jie jau mato ir visai gerai pamatys, kad izoliacija neįmanoma, ir tik į Europą mūsų kelias kartu su Lenkija, Latvija, Estija, Suomija, o ne su Lukašenkos ir Karbauskio Baltarusija", sakė V. Landsbergis.

Jis pabrėžė, kad Lietuva neturi kitos saugumo alternatyvos kaip NATO ir ragino kitas politines jėgas pasisakyti, "kad rinkėjai žinotų ar jūs už narystę NATO, ar už saugantį "meškos" glėbį".

Jis pripažino, kad po savivaldybių tarybų rinkimų konservatoriai liko opozicijoje ir įspėjo, kad "laimėjusios neva naujos partijos iš karto rodo seną sovietinį nomenklatūrinį veidą".

"Praeities veidas, vėl pasiilgtas Anykščiuose, pirmiausiai pasirūpino kremu sau", sakė V. Landsbergis. Jis turėjo galvoje tai, kad Anykščiuose opozicinė LDDP, gavusi daugiausiai mandatų, koalicijoje su Naująja sąjunga, Valstiečių partija ir socialdemokratais išsirinko savo merą.

"Šilutėje žmonės jau turi trigubai raudoną rožę, iškart apsipremijavusią su suktybėmis iš mokesčių mokėtojų pinigų. Spjaudosi, bet patys išsirinko!", kalbėjo konservatorių lyderis. Naujosios sąjungos (NS, socialliberalų) narys, Šilutės meras Algirdas Balčytis paskyrė savo verslo bendrovėms dalį valstybės lėšų, skirtų uragano padarytiems nuostoliams atlyginti. NS vadovybė nurodė savo merui atsistatydinti.

V. Landsbergis teigė, kad Naujoji sąjunga "savo garsiuoju parašų rinkimu prieš Lietuvos kariuomenę anksti atsiskleidė kaip kitos valstybės strateginių interesų atstovė".

Pasak konservatorių lyderio "nemažiau atvirai ir įžūliai šneka Brazausko-Juršėno-Andriukaičio raudonasis blokas: nacionalizuosim, išvarysim vakariečius, keisim ienų kryptį kitus į Rytų kaimyno saugumo garantijas".

LDDP ir LSDP paskelbė suformuojančios Seimo ir rinkimų koalicijas. Šį žingsnį parėmė kadenciją baigęs Lietuvos prezidentas Algirdas Brazauskas.

"Gal tuo įžūlumu nori priblokšti, neva Lietuvos likimas jau nulemtas tai būtų sena bolševikų metodika, - bet kairiųjų iššūkis, manau, turi sukelti ant kojų, pažadinti visus, kam brangi Nepriklausomybės atverta kitokia ateitis", sakė V. Landsbergis.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Seimo rinkimai praūžė: dabar R. Karbauskis formuos koaliciją (86)

Seimo rinkimai praūžė, laikas susumuoti rezultatus. Per pirmą ir antrą turą pergalę nuskynė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, formaliai iškovojusi 54 mandatus Seime, bet priskaičiavus du save išsikėlusiuosius, kurie save sieja su partijos sąrašu – 56.

G. Landsbergis: Mes paprastai tokias partijas... Žinote, kaip vadiname (171)

Seimo rinkimus laimėjusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovams konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis linki išminties ir suvokti ant jų pečių krentančią atsakomybę.

A.Butkevičius neskuba skelbti apie pasitraukimą iš partijos pirmininko pareigų (8)

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas premjeras Algirdas Butkevičius žada pirmadienį paskelbti, kiek dar vadovaus partijai. Savo galimais įpėdiniais jis įvardija Vilniaus vicemerą Gintautą Palucką, Jonavos merą Mindaugą Sinkevičių.

Konservatoriai išlaikė pozicijas Vilniuje, bet žlugo Kaune (39)

Konservatoriai per šiuos Seimo rinkimus išlaikė pozicijas Vilniuje, užsitikrinę pergalę septyniose iš vienuolikos apygardų, tačiau triuškinamai pralaimėjo savo citadelėje Kaune, nugalėti „valstiečių“.

Rinkimus į Seimą didele persvara laimėjo „valstiečiai" (22)

Seimo rinkimus laimėjo Ramūno Karbauskio vadovaujama Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LŽVS), pirminiais duomenimis, iš viso parlamente užsitikrinusi 54 mandatus.