V.Landsbergis Jeruzalėje apsilankė Holokausto aukų muziejuje

 (2)
Seimo pirmininko atstovė spaudai pranešė, kad V. Landsbergis ir jį lydintys parlamentarai Emanuelis Zingeris bei Rolandas Zuoza apžiūrėjo Yad Vashem (Mirusiųjų atminimo) Holokausto aukų muziejuje.

Seimo delegacija susitiko su buvusiu muziejaus direktoriumi generolu Izaoku Aradu, ketinančiu birželio mėnesį atvykti į Lietuvą susipažinti su prezidento sudarytos komisijos sovietų ir nacių okupacijų įvertinimui veikla.

Lietuvos parlamentarai taip pat apsilankė Ben Guriono universitete, įkurtame Beer Sheva mieste.

Universiteto vadovai bei dėstytojai Lietuvos pareigūnus informavo apie ten veikiantį Rytų Europos žydų istorijos tyrimo centrą, kuriam trūksta šios srities specialistų.

Centre dėstoma Lietuvos žydų ir Lietuvos istorija. Universiteto vadovų nuomone, su šiomis sritimis studentus galėtų supažindinti Lietuvos specialistai, todėl jie pageidavo plėtoti ryšius su Lietuvos aukštosiomis mokyklomis.

V. Landsbergio vadovaujama parlamentarų delegacija į Izraelį išvyko sekmadienį ir čia viešės iki ketvirtadienio. Tai pirmasis Seimo pirmininko vizitas į šią Artimųjų Rytų valstybę.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Konservatorius A. Navickas seka A. Pitrėnienės pėdomis: klaidos bado akis (114)

Feisbuke išplitęs švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės lankstinukas su klaida žodyje „ačiū“, panašu, ne vienintelis neraštingumo pavyzdys šios rinkimų kampanijos metu. DELFI pasiekė laiškas su konservatoriaus, ilgamečio redaktoriaus Andriaus Navicko reklamine skrajute.

Policija sako pasiekusi rimtų poslinkių tyrime dėl kibernetinių atakų prieš institucijų tinklalapius (1)

Policija teigia pasiekusi rimtų poslinkių ikiteisminiame tyrime dėl plataus masto kibernetinių atakų, šį pavasarį įvykdytų prieš Lietuvos valstybės institucijų tinklalapius.

Prabilo dar vienas brolis iš Komskių šeimos: pateikė tragiškos medžioklės detalių (786)

Antradienį pasieniečių šuns Ramzio nušovimu pasibaigusiai medžioklei vadovavo medžiotojų klubo „Rambynas“ vadas Zenonas Komskis – vienas iš brolių Komskių ketverto. Jis DELFI tvirtino, kad šuo nušautas ne iš piktybiškų paskatų.

Nyderlanduose gyvenantys lietuviai sumišę: gavo tik vieną biuletenį (49)

DELFI gavo skaitytojos laišką, kuriame moteris piktinasi balsavimo užsienyje nesklandumais. Nusprendusi balsuoti paštu ir gavusi reikalingus dokumentus ji apstulbo: voke biuletenio balsavimui vienmandatėje rinkimų apygardoje – nebuvo. Lietuvos ambasada Nyderlanduose jai paaiškino, kad šis biuletenis vėluoja, tačiau rinkėja piktinasi: kaip taip gali būti, ar tai konspiracija? „Gerai, kad aš pastabi ir pasigedau to biuletenio, bet juk dauguma net nepastebės“, – svarsto ji.

„Istorijos detektyvai“. Ko dabartiniai diplomatai gali pasimokyti iš 1918 metų Lietuvos? (1)

Sąjunga su Saksonija, bendra valstybė su Kuršu, Britanijos protektoratas, bendra Lenkijos ir Lietuvos valstybė ar atkurta Didžioji kunigaikštystė kartu su Baltarusija, - visi šie Lietuvos ateities variantai buvo svarstomi 1918-1920 metais.