V.Landsbergio vertinimai - be išlygų teigiami

 (8)
"Mažeikių naftos" ir "LUKoil" protokolai dėl naftos tiekimo rodo, kad Rusijos bendrovė pradėjo kalbėti verslo kalba, teigia Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis.
Spaudos konferencijoje pirmadienį valdančiosios konservatorių partijos lyderis V. Landsbergis sakė "be išlygų teigiamai" vertinąs daugiau kaip prieš savaitę "Mažeikių naftos" ir "LUKoil" vadovų Londone pasirašytą protokolą.

Juo remiantis, Rusijos bendrovė per metus patiektų "Mažeikių naftai" 6 mln. tonų naftos. Remiantis protokolu, bus sukurtos dvi bendrovės tarpininkės - naftai tiekti ir produkcijai platinti.

Kol kas neskelbiama apie akcijų pasiskirstymą naujose bendrovėse.

"Protokolas - tai teigiamas žingsnis reikiama kryptimi", sakė Seimo pirmininkas. Jo teigimu, Lietuva siekia bendradarbiauti su Rusijos koncernais ir bendrovėmis, "kartu turint amerikiečių specialistų operacinį vadovavimą, turintį kitokį stilių".

Nuo rudens "Mažeikių naftos" operatoriaus teises turi JAV bendrovė "Williams International", įsigijusi trečdalį Lietuvos naftos koncerno akcijų.

Anot V. Landsbergio, "padaryti žingsniai pelno pasidalijimo kryptimi", ir bendrovė "LUKoil" jaučia "daugiau intereso nenutrūkstamai tiekti žaliavą".

Pasak Seimo pirmininko, susitarimas rodo, kad imtasi bendrauti "verslo kalba", o "visi kiti aiškinimai - labai politizuoti".

"Galiu tik nusistebėti kai kuriais susijaudinimais. Susijaudinimas - blogas patarėjas", sakė V. Landsbergis. Jis sakė turįs galvoje Lietuvos liberalų sąjungos vadovų teiginius, jog "Mažeikių naftos" verslo planas neva žlugo.

Anot V. Landsbergio, liberalams "galbūt sunku pripažinti, kad buvo perlenkta" derantis dėl sutarčių su "Williams International" dėl "Mažeikių naftos" privatizavimo.

Kaip žinoma, trys dabartiniai liberalų lyderiai - tuometinis premjeras Rolandas Paksas, ūkio ir finansų ministrai Eugenijus Maldeikis ir Jonas Lionginas - pernai rudenį atsiribojo nuo sutarčių su "Williams" ir atsistatydino.

Anot V. Landsbergio, pasiekti dalykinį susitarimą su "LUKoil" padėto tai, kad "bet kada "Mažeikių nafta" gali sudaryti ilgalaikes sutartis su Šiaurės jūros naftos verslovėmis".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Seimas svarstys siūlymą riboti kadencijas Teisėjų tarybos nariams

Seimas svarstys kelių parlamentarų siūlymą riboti kadencijas Teisėjų tarybos nariams – tokioms pataisoms po pateikimo pritarta šią savaitę.

„Baltosios pirštinės“ׅ: per pastarąsias 2 dienas – apie 40 pranešimų apie rinkimų pažeidimus (17)

Vos apie 20 pranešimų apie galimus rinkimų pažeidimus buvo gauta antrąją išankstinio balsavimo antrajame Seimo rinkimų ture dieną. Lygiai tiek pat skundų buvo gauta ir trečiąją, kai balsavimas buvo vykdomas tik specialiuosiuose paštuose ir namuose, praneša „Baltosios pirštinės“

Buvęs kandidatas į Lenkijos Seimą teisiamas už neapykantos prieš Lietuvą kurstymą (32)

Lenkijoje prieš teismą stojo buvęs kandidatas į Lenkijos Seimą Alekxanderis Kossas, kuris kaltinamas, kad savo rinkimų programoje kurstė neapykantą prieš Lietuvą.

STT kurs Lietuvos korupcijos žemėlapį (45)

Vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas skyrė finansavimą Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) parengtam projektui, pagal kurį bus kuriamas Lietuvos korupcijos žemėlapis ir vykdoma antikorupcinė kampanija.

Mirė profesorius A. Čižas (11)

Penktadienį, spalio 21 dieną, eidamas 88-uosius metus, Vilniuje mirė Algirdas Eduardas Čižas - habilituotas mokslų daktaras, Vilniaus Gedimino technikos universiteto profesorius emeritas ir vienas jo aktyvių kūrėjų.