Vizų į pažadėtąją žemę gali būti mažiau

 (4)
JAV diplomatai prognozuoja,kad lietuviams vis dažniau nelegaliai pasiliekant JAV, šios šalies ambasada atmes daugiau prašymų gauti vizą.
Ne paslaptis, kad daugumai Lietuvos gyventojų dabar savaip aktualus biblinis mitas apie Mozę ir Pažadėtąją žemę.

Tik pasikeitus laikams, kiek pasikeitė ir geografiniai pavadinimai. Pažadėtoji žemė dabar turi labai konkretų adresą - tai Jungtinės Amerikos Valstijos, o Moze dažnai tampa įvairiausio plauko giminaičiai, draugai, pažįstami ir net aferistai, už pažadėtą JAV vizą susišluodami nemažus pinigus. JAV ambasados aplinka pastaraisiais mėnesiais primena sovietinių laikų eiles prie alaus barų: minios žmonių, o stovintieji gale beveik nesitiki pakliūti į vidų.

Pernai per savaitę būdavo pateikiama apie 300 prašymų gauti JAV vizą, o šiemet - daugiau kaip 600.

Tokių pageidaujančiųjų sąrašas jau sudarytas iki gruodžio mėnesio.

JAV ambasados spaudos ir kultūros atašė Michaelas J.Boyle'as prisipažino galintis tik spėlioti apie tokio antplūdžio priežastis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

R. Vanagaitė: jei būčiau 30, su vyrais elgčiausi kitaip (34)

Tik viena ar dvi santuokos iš dešimties yra iš tikro laimingos, sako viešųjų ryšių specialistė, populiarių knygų autorė Rūta Vanagaitė. Du kartus išsiskyrusi 61-erių moteris teigia šiandien suprantanti, kokias klaidas padarė santykiuose su vyrais ir ragina jaunas merginas jų nekartoti.

Prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. karių (20)

Penktadienį Lietuvos valstybei prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. šauktinių ir karių savanorių.

Prieš LRT galimai įvykdyta kibernetinė ataka (29)

Penktadienio popietę, po 16 valandos, dėl incidento LRT kompiuteriame tinkle nutrūko įprastinė LRT programa. Pasak LRT technikos centro vadovo Arno Zuikio, yra pagrindo manyti, kad tai buvo kibernetinė ataka, rašoma LRT išplatintame pranešime spaudai.

L. Linkevičius Rukloje gyvenatiems pabėgėliams: incidentas buvo išimtis (50)

Penktadienį Ruklos pabėgėlių priėmimo centre apsilankęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ragino imigrantus suprasti, kad šią savaitę miestelyje įvykęs sirės ir irakietės susidūrumas su vietiniais gyventojais yra išimtis, o ne taisyklė.

G. Landsbergio konservatorių pergalės receptas (882)

Nors apžvalgininkai šių metų rinkimų kampaniją vadina kaip niekad skurdžia, tačiau bent jau feisbuke linksmybių netrūko. Konservatoriai rinkėjus sugebėjo įtikinti modernumu ir atsinaujinimu, tuo metu socialdemokratai paskendo teisindamiesi.