Visuomeninio transporto darbuotojai vėl planuoja streikus

 (2)
Vilniaus visuomeninio transporto darbuotojai rengiasi visos dienos streikui.
Autobusų ir troleibusų parkų darbuotojų susirinkime antradienį nuspręsta visos dienos streiką surengti gegužės 18 dieną. Tą dieną Vilniaus miesto gatvėmis nekursuos nė vienas autobusas ar troleibusas.

Kaip BNS sakė specialiosios paskirties uždarosios akcinės bendrovės (SP UAB) "Vilniaus troleibusai" darbininkų sąjungos pirmininkė Danuta Iljina, jau visi metai vyksta derybos, piketai, streikai, ir "iki šiol valdžios nieko nepadaryta, tik pažadai".

Didžiųjų Lietuvos miestų visuomeninio transporto įmones slegia didžiulės skolos. Be to, kritus gyventojų mokumui, savivaldybės jau seniai nesiryžta didinti bilietų kainas.

"Situacija aiški - pinigų nėra, tačiau mes prašome, siūlome ir reikalaujame, kad mums leistų įvesti kontrolieres, kad galima būtų surinkti pinigus", sakė D. Iljina.

Anot jos, vilniečiai dar sugeba važinėti troleibusais bei autobusais su prieš metus ar daugiau spaudos kioskuose pardavinėtais bilietais.

D. Iljinos teigimu, visuomeninio transporto darbuotojų reikalavimai tebelieka tie patys - laiku mokėti ir padidinti atlyginimus, panaikinti savivaldybės įmonę (SĮ) "Susisiekimo paslaugos".

Vilniaus meras Rolandas Paksas pirmadienį spaudos konferencijoje sakė, kad ieško visuomeninio transporto pertvarkymo variantų, įskaitant galimą privatizavimą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. karių (4)

Penktadienį Lietuvos valstybei prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. šauktinių ir karių savanorių.

Prieš LRT galimai įvykdyta kibernetinė ataka (23)

Penktadienio popietę, po 16 valandos, dėl incidento LRT kompiuteriame tinkle nutrūko įprastinė LRT programa. Pasak LRT technikos centro vadovo Arno Zuikio, yra pagrindo manyti, kad tai buvo kibernetinė ataka, rašoma LRT išplatintame pranešime spaudai.

L. Linkevičius Rukloje gyvenatiems pabėgėliams: incidentas buvo išimtis (16)

Penktadienį Ruklos pabėgėlių priėmimo centre apsilankęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ragino imigrantus suprasti, kad šią savaitę miestelyje įvykęs sirės ir irakietės susidūrumas su vietiniais gyventojais yra išimtis, o ne taisyklė.

G. Landsbergio konservatorių pergalės receptas (678)

Nors apžvalgininkai šių metų rinkimų kampaniją vadina kaip niekad skurdžia, tačiau bent jau feisbuke linksmybių netrūko. Konservatoriai rinkėjus sugebėjo įtikinti modernumu ir atsinaujinimu, tuo metu socialdemokratai paskendo teisindamiesi.

Per dvi išankstinio balsavimo dienas balsavo beveik 69 tūkst. rinkėjų (7)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad Seimo rinkimuose, penktadienio 10 val. duomenimis, per dvi išankstinio balsavimo dienas (spalio 19 ir 20 d.) VRK informacinėje sistemoje balsavusiais iš anksto pažymėti 68 695 rinkėjai, arba 2,88 proc. visų rinkėjų.