Visuomenė "demontuoja" konservatorių valdžią

 (4)
LDDP lyderis Česlovas Juršėnas teigia, kad konservatorių nesėkmė renkant merus rodo tautos ir kitų politinių jėgų norą "kuo greičiau demontuoti konservatorių valdžią".
Č. Juršėnas BNS korespondentui sakė, kad pirmasis konservatorių valdžios "demontavimo" etapas buvo po 1997 metų savivaldybių tarybų rinkimų. Juos konservatorių partija laimėjo, gavusi daugiau mandatų nei 1995 metais, tačiau, anot LDDP lyderio, po 1997 metų rinkimų sudarytose savivaldybėse konservatoriai prarado trečdalį turėtų merų.

"Dabar yra antrasis konservatorių valdžios demontavimo etapas, o trečiasis bus po Seimo rinkimų, po kurių konservatorių galios tikrai neliks", teigė Č. Juršėnas.

Jo nuomone, konservatorių nesėkmei įtakos turėjo ir tai, kad ne visur buvo norima sudaryti koalicijas su konservatoriais.

Per savivaldybių rinkimus laimėję 199 mandatus, konservatoriai buvo treti, tačiau tik du konservatoriai tapo merais, ir pagal šį rodiklį konservatoriai nukrito į 7-9 vietą.

Č. Juršėnas teigė, kad daugelyje miestų ir rajonų merais buvo pasirinkti tie žmonės, kurie yra žinomi savo rajonuose ir miestuose bei turi valdymo patirtį.

"Būtent tokių žmonių LDDP partijoje buvo pakankamai daug. Buvo iš ko rinktis", sakė Č. Juršėnas.

"Kadangi savivaldybės buvo labai fragmentuotos, reikėjo žiūrėti ne tiek ideologinių nusistatymų, o kas gali realiai vadovauti ir dirbti tomis sunkiomis sąlygomis. Matyt, mūsų žmonės šiuo požiūriu buvo priimtinesni ir patrauklesni", aiškino jis LDDP sėkmę renkant merus.

Ketvirtadienį išrinkus paskutiniuosius Lietuvos savivaldybių merus, paaiškėjo, kad labiausiai išlošė LDDP.

Buvusi penkta pagal mandatus, LDDP turi 11 merų ir pagal šį rodiklį dalijasi 1-3 vietas su daugiau mandatų laimėjusiomis Naująja sąjunga ir Valstiečių partija.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. karių

Penktadienį Lietuvos valstybei prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. šauktinių ir karių savanorių.

Prieš LRT galimai įvykdyta kibernetinė ataka (7)

Penktadienio popietę, po 16 valandos, dėl incidento LRT kompiuteriame tinkle nutrūko įprastinė LRT programa. Pasak LRT technikos centro vadovo Arno Zuikio, yra pagrindo manyti, kad tai buvo kibernetinė ataka, rašoma LRT išplatintame pranešime spaudai.

L. Linkevičius Rukloje gyvenatiems pabėgėliams: incidentas buvo išimtis (9)

Penktadienį Ruklos pabėgėlių priėmimo centre apsilankęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ragino imigrantus suprasti, kad šią savaitę miestelyje įvykęs sirės ir irakietės susidūrumas su vietiniais gyventojais yra išimtis, o ne taisyklė.

G. Landsbergio konservatorių pergalės receptas (459)

Nors apžvalgininkai šių metų rinkimų kampaniją vadina kaip niekad skurdžia, tačiau bent jau feisbuke linksmybių netrūko. Konservatoriai rinkėjus sugebėjo įtikinti modernumu ir atsinaujinimu, tuo metu socialdemokratai paskendo teisindamiesi.

Per dvi išankstinio balsavimo dienas balsavo beveik 69 tūkst. rinkėjų (6)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad Seimo rinkimuose, penktadienio 10 val. duomenimis, per dvi išankstinio balsavimo dienas (spalio 19 ir 20 d.) VRK informacinėje sistemoje balsavusiais iš anksto pažymėti 68 695 rinkėjai, arba 2,88 proc. visų rinkėjų.