Visagino sektantus Londonas pasitiko niūriai

 (1)
Dar viena Visagino sektos narių grupė pasiprašė prieglobsčio Didžiojoje Britanijoje nuo tariamo persekiojimo už religinius įsitikinimus Lietuvoje.
20 suaugusiųjų ir 7 vaikai, visi - Lietuvos piliečiai, paprašė politinio prieglobsčio Londono Hitrou oro uoste, kai tik atskrido iš Vilniaus pirmadienį.

Didžiojoje Britanijoje kaip tik šią savaitę įsigaliojo nauja prieglobsčio prašymų nagrinėjimo tvarka, iš esmės nepaliekanti vilties ilgėliau pasilikti šalyje negalintiems įrodyti persekiojimo fakto.

Londone imigracinių tarnybų sprendimo jau tris savaites laukia septyni tos pačios Visagino Jėzaus Kristaus bažnyčios nariai, taip pat besiskundžiantys religiniu persekiojimu Lietuvoje.

Pagal naująją tvarką, tokie prašymai išnagrinėjami per 7 dienas, o pateikus apeliaciją - ne vėliau kaip per 30 dienų.

Be to, dabar prieglobsčio prašytojams sudaromos kur kas mažiau patrauklios buvimo Didžiojoje Britanijoje sąlygos - jie nebegali laisvai keliauti po šalį ir beveik negauna grynųjų pinigų būtinoms išlaidoms.

Dabar prieglobsčio prašytojai, kol nagrinėjami jų prašymai, apgyvendinami specialiuose pabėgėlių centruose ir gauna maisto talonus.

Didžioji Britanija dar nėra suteikusi prieglobsčio nė vienam Lietuvos piliečiui, nes laiko Lietuvą demokratiška, žmogaus teises garantuojančia valstybe, kurioje negresia persekiojimas už religinius įsitikinimus ar kitais motyvais.

Visagino sektantų odisėja po Europą tęsiasi nuo gruodžio pabaigos, kai daugiau nei 100 jų grupė, įskaitant daug vaikų, autobusais išvyko ieškoti prieglobsčio Didžiojoje Britanijoje.

Tačiau dėl vizų problemų sektantai įstrigo Lenkijoje, vėliau nesėkmingai prašėsi prieglobsčio Švedijoje ir Vokietijoje.

BNS žiniomis, nemaža sektantų dalis jau yra sugrįžusi į Visaginą. Dar viena jų grupė yra Baltarusijoje. Šioje šalyje, nepatvirtintomis žiniomis, yra ir sektos lyderis Teimurazas Edžibija.

T. Edžibijai, kuris yra Gruzijos pilietis, Lietuvos migracijos tarnybos pernai nepratęsė leidimo gyventi Lietuvoje.

Visagino Jėzaus Kristaus bažnyčia 1994 metų pabaigoje buvo įregistruota Ignalinos rajono valdyboje, po dvejų metų jai išduotas juridinio asmens pažymėjimas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Ekspertas: Rusijos karinis biudžetas – ne pasirodymui ar šantažui, jis – karui (23)

„Rusijos ekonomika traukėsi, tačiau karinis biudžetas – ne. Tai skirta ne pasirodymui ar šantažui, tai - karui. Klausimas tik, kur vyks veiksmas ir ar būsime pasirengę laiku. Žinoma, tą mūšį mes laimėsime, yra vienintelis klausimas – kokia kaina. Greiti Rusijos veiksmai dramatiškai išbrangins mūsų sąnaudas, bet iš esmės, vis tiek pralaimės Rusija. Mūsų uždavinys - kad tai suprastų ir pati Rusija. Jie neturi jokių šansų“, – interviu DELFI sakė Lenkijos mokslininkas, politologas, Lenkijos Užsienio reikalų ministro patarėjas prof. Przemyslawas Zurawskis vel Grajewskis. Jis kalba apie tai, kad Baltarusija gali tapti lengvu taikiniu Rusijai, kurį galima pristatyti kaip didelę imperinę sėkmę, Rusijos pasaulio suvienijimo etapą.

Orai: paskutinės spalio dienos pradžiugins (2)

Kiek sausesnių orų periodas baigsis jau penktadienį. Tuo metu šalį pasieks nauja kritulių banga, sustiprės vėjas. Laimei, tai truks neilgai. Savaitgalį oras bus ne tik sausesnis, bet ir saulėtesnis.

NATO pranešė apie pažangą ruošiantis dislokuoti batalionus Baltijos šalyse ir Lenkijoje (48)

NATO daro pažangą, formuodama batalionus, kuriuos ruošiamasi dislokuoti rytinių sąjungininkių, nerimaujančių dėl griežtėjančio Rusijos tono, teritorijose, trečiadienį pranešė Aljanso vadovas Jensas Stoltenbergas.

Sunkumai dėl darbo – ne visiems išeinantiems Seimo nariams: kai kam vartai į šiltą vietą jau atverti (84)

Seimo pirmininkės pavaduotojui ir kol kas dar Seimo nariui, bet neperrinktam Vydui Gedvilui, panašu, kad nereikės ilgai sukti galvos ieškantis naujo darbo. Vartai į gana šiltą ir užtikrintą darbo vietą jam yra plačiai atidaryti.

Lietuvoje kuriamame tarptautiniame batalione bus ir tankų, ir šarvuočių, sako J.Olekas (89)

Lietuvoje kuriamame tarptautiniame NATO batalione bus ir tankų, ir pėstininkų kovos mašinų, sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.