Visagino sektantų grupė laukia sprendimo Londone

Grupė Visagino sektos narių ketvirtadienį Londone tebelaukė britų migracijos tarnybų sprendimo dėl prieglobsčio suteikimo. 12 sektantų praėjusį antradienį Londone pasiprašė prieglobsčio nuo tariamo persekiojimo religiniais motyvais Lietuvoje.
Lietuvos ambasados Londone pirmasis sekretorius Giedrius Mickūnas nesiryžo prognozuoti, kada britai apsispręs dėl prieglobsčio sektantams. Pasak diplomato, tai gali trukti ir savaitę, ir keletą mėnesių.

Jis drauge pabrėžė, kad Didžioji Britanija dar nėra suteikusi prieglobsčio nė vienam Lietuvos piliečiui, nors prašymų būta labai daug.

Britanija laiko Lietuvą demokratiška, žmogaus teises garantuojančia valstybe, kurioje negresia persekiojimas už religinius įsitikinimus ar kitais motyvais.

Lietuvos pasienio policijos duomenimis, iš Vilniaus oro uosto antradienį išskrido 14-kos sektantų grupė, kurioje buvo 8 suaugę ir 6 vaikai.

Tačiau britų migracijos tarnybos kalba apie 12-kos sektos narių prieglobsčio prašymą.

G. Mickūnas mano, kad du grupės nariai galėjo atskristi į Londoną kaip paprasti turistai ir gauti leidimą būti Didžiojoje Britanijoje 6 mėnesius - maksimalų laiką Lietuvos piliečiams pagal dvišalę bevizio režimo sutartį.

Pasak diplomato, sektantai nemėgino susisiekti su Lietuvos ambasada.

Iš Vilniaus išskridusioje grupėje buvo 9 Lietuvos ir 5 Latvijos piliečiai.

Didelė Visagino sektantų grupė jau trečias mėnuo nesėkmingai bando ieškoti prieglobsčio Vakarų Europoje nuo tariamo persekiojimo Lietuvoje.

Didesnioji grupės dalis - beveik 100 žmonių - dabar greičiausiai yra Lenkijoje po išsiuntimo praėjusią savaitę iš Švedijos ir Vokietijos.

Daugelis klajojančių Visagino Jėzaus Kristaus bažnyčios narių yra etniniai rusai, maždaug 50 jų turi Lietuvos pilietybę.

Lietuvos URM Konsulinis departamentas pranešė esąs pasirengęs padėti norintiems sugrįžti į Lietuvą.

Visagino Jėzaus Kristaus bažnyčia 1994 metų pabaigoje buvo įregistruota Ignalinos rajono valdyboje, po dvejų metų jai išduotas juridinio asmens pažymėjimas.

Lietuvos migracijos tarnybos pernai nepratęsė leidimo gyventi Lietuvoje sektos lyderiui Timurazui Edžibijui, kuris turi Gruzijos pilietybę.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: prasidės rudeninis lietaus ir vėjo šėlsmas (2)

Savaitei įpusėjus daug kur nušniokš lietus. Paskutinėmis darbo dienomis vyraus šiltesnis oras, tačiau bus vėjuota. Danguje numatoma tikra sumaištis: saulę keis debesys ir atvirškčiai, o protarpiais dar ir lietus pasipils.

Seimo rinkimuose jau balsuoja užsienyje gyvenantys lietuviai (67)

Nuo antradienio Lietuvos ambasadose užsienyje jau galima balsuoti Seimo rinkimuose. Savo valią tautiečiai gali išreikšti ambasadose, konsulatuose arba internetu. Jei balsuos 35 000 užsienyje gyvenančių lietuvių, jie galės turėti savo rinkimų apygardą ir rinkti savo kandidatą į Seimą.

Kauno meras – „išrinktųjų“ koziris rinkimų kampanijoje (179)

Kaip ir visuose žaidimuose, kozirius turi ne visi. Panašiai ir su Seimo rinkimais Kaune. Kai kurie kandidatai iš reklaminių plakatų žvelgia vieniši ar su su partijos kolegomis.

Kariuomenė: sutartys su „Nota Bene“ buvo pildomos (15)

Kariuomenė patvirtina, kad atsarginės lauko virtuvės įrangos pirkimo sutartys buvo papildytos jau po to, kai „Nota Bene“ pristatė prekes, tačiau tikina, kad nebuvo keičiamos ar išbraukiamos jokios nuostatos, susijusios su prekių techninėmis specifikacijomis.

Siūloma leisti kartu gauti dvi pensijas (102)

Siūloma senatvės pensijas mokėti kartu su netekto darbingumo (invalidumo) ir kitomis pensijomis.