Visagino sektantų grupė išskrido į Londoną

 (5)
Grupės Visagino sektos narių antradienį trumpam sugrįžo į Lietuvą ir tą pačią dieną iš Vilniaus oro uosto išskrido į Londoną.
Pasak Lietuvos pasienio policijos, 14-kos sektantų grupė, kurioje 8 suaugę ir 6 vaikai, į Lietuvą traukiniu atvažiavo iš Baltarusijos.

Grupėje buvo 9 Lietuvos ir 5 Latvijos piliečiai.

Didelė Visagino sektantų grupė jau trečias mėnuo nesėkmingai ieško prieglobsčio Vakarų Europoje nuo tariamo persekiojimo religiniais motyvais Lietuvoje.

Pastarosiomis dienomis per 100 sektos narių buvo Lenkijoje po išsiuntimo praėjusią savaitę iš Švedijos ir Vokietijos.

Neoficialiomis BNS žiniomis, išskridusieji į Londoną sektos nariai taip pat bus išsiųsti iš Didžiosios Britanijos.

Daugelis klajojančios grupės narių yra etniniai rusai, maždaug 50 jų turi Lietuvos pilietybę.

Lietuvos URM Konsulinis departamentas pranešė esąs pasirengęs padėti norintiems sugrįžti į Lietuvą.

Visagino Jėzaus Kristaus bažnyčios nariai blaškosi po Europą nuo gruodžio pabaigos, kai išvyko iš Visagino į Lenkiją, ketindami tęsti kelionę į Didžiąją Britaniją.

Dėl vizų problemų Lenkijoje keliautojai įstrigo porai mėnesių ir pasiprašė ten pabėgėlio statuso, bet, nelaukdami Lenkijos valdžios sprendimo, praėjusią savaitę išplaukė į Švediją, vėliau nesėkmingai ieškojo prieglobsčio Vokietijoje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: užgrius šilti, bet šlapi pokyčiai (3)

Paskutinę rugsėjo savaitę sulauksime permainų. Iki savaitės vidurio orai bus sausi, temperatūra žymiai nesikeis. Tačiau antroje savaitės pusėje termometrų stulpeliai šoktels aukštyn. Deja, bet šiluma mėgautis trukdys smarkus vėjas ir pliaupiantis lietus.

F. Kukliansky: Vilniaus merai keičiasi, bet niekas neranda vietos žydų gelbėtojų paminklui (36)

Rugsėjo 23-ąją minima Lietuvos žydų genocido diena. Ilgus metus Holokausto tema Lietuvoje buvo nutylima, o prezidentas Algirdas Brazauskas, atsiprašęs žydų tautos, toli gražu ne vien pagirtas buvo. Šiandien jau net vokiečiai mano, kad Lietuva yra pirmoji Rytų Europos valstybė, kuri atvirai kelia savo gyventojų kaltės klausimą. Maždaug prieš mėnesį solidžiausiame Vokietijos dienraštyje „Frankfurter Allgemeine Zeitung“ publikuotas straipsnis apie Lietuvos pastangas atvirai kalbėti apie Holokausto istoriją.

Kaip vakarais laiką leido Maironis? (36)

Rugsėjo 16-ąją Maironio lietuvių literatūros muziejuje lankytojams bus atvertas literatūros klasiko, prelato Maironio memorialinis butas, kuris per pastaruosius metus restauruotas visiškai tiksliai.

Vilniuje siūloma įkurti Pasaulio litvakų muziejų ir atkurti žydų institutą (35)

Puoselėjant žydų paveldą, Vilniuje siūloma įkurti Pasaulio litvakų muziejų, atkurti žydų mokslinį institutą, o Vyriausybės rūmuose įamžinti prie Lietuvos valstybės atkūrimo prisidėjusių žydų atminimą.

Emigracija: buvo išsigelbėjimas, tapo tragedija (411)

Per dešimtmetį mūsų padaugės iki 3,5 mln. Tokiais nerealiais tikslais ir bendromis frazėmis grįsta politikų kol kas tik popierinė kova su didžiausiu mūsų valstybės iššūkiu – demografiniu nuosmukiu.