Visagino sekta atvyko į Vokietiją

 (1)
Lenkijos VRM Sienų apsaugos, migracijos ir išeivijos departamento žiniomis, daugiau nei 100 sektantų trečiadienio vakarą traukiniu pervažiavo Lenkijos ir Vokietijos sieną ir pasiprašė prieglobsčio.

Departamento direktorius Krzystof Lewandowski (Kšištofas Levandovskis) apie tai ketvirtadienį pranešė Lietuvos generalinei konsulei Varšuvoje Irenai Valainytei.

Direktoriaus žiniomis, Vokietijos migracijos tarnybos jau tvarko dokumentus ir nedels grąžinti sektantų į Lenkiją, nes, pagal tarptautines konvencijas, pabėgėlio statusas galėjo būti suteiktas pirmoje jiems saugioje šalyje, šiuo atveju - Lenkijoje.

Dėl tos pat priežasties sekta prieš porą dienų negavo prieglobsčio Švedijoje ir buvo keltu išplukdyta iš Malmės uosto.

Visagino Jėzaus Kristaus bažnyčios nariai, kurių, įvairiais duomenimis, yra nuo 108 iki 113, blaškosi po Europą nuo gruodžio pabaigos.

Daugelis sektos narių yra etniniai rusai, daugiau nei pusė iš jų - vaikai, įskaitant mažamečius.

Sektantai neva dėl persekiojimo religiniais motyvais gruodžio 20 dieną atvyko iš Visagino į Lenkiją, ketindami tęsti kelionę į Didžiąją Britaniją.

Dėl vizų problemų Lenkijoje keliautojai įstrigo porai mėnesių ir pasiprašė ten pabėgėlio statuso, bet pirmadienį išplaukė į Švediją, nelaukdami Lenkijos valdžios sprendimo.

Lenkijos migracijos pareigūnų nuomone, sektantai po nesėkmingų bandymų gauti prieglobstį Švedijoje ir Vokietijoje bandys tai padaryti Austrijoje arba Čekijoje - Lenkijos kaimynėse, į kurias įvažiuoti Lietuvos gyventojams nereikia vizų.

Sektantai taip pat gali vėl paprašyti prieglobsčio Lenkijoje, bet tokiu atveju jie turėtų paaiškinti, kaip pasikeitė jų padėtis nuo to laiko, kai jie atsisakė ankstesnio prašymo.

Kai bus sugrąžinti į Lenkiją, klajūnai vėl turės teisę būti joje iki 90-ties dienų, jei įrodys turį būtiną minimalų kiekį lėšų pragyvenimui - apie 100 zlotų per parą. Po sugrąžinimo iš Švedijos kai kuriems grupės nariams pinigų tokiam laikotarpiui jau trūko.

Visagino Jėzaus Kristaus bažnyčia 1994 metų pabaigoje buvo registruota Ignalinos rajono valdyboje. 1996 metais ministerijoje jai buvo išduotas juridinio asmens pažymėjimas.

Lietuvos migracijos tarnybos pernai nepratęsė leidimo gyventi Lietuvoje sektos lyderiui Timurazui Edžibijui, kuris turi Gruzijos pilietybę.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Mėgstantiems išgerti – perspėjimas: bauda grės, net jei nesėsite prie vairo (89)

Siekiama didinti baudas už alkoholio vartojimą viešose vietose ar neblaivaus asmens pasirodymą viešai, įžeidžiant žmogaus orumą ir visuomeninę dorovę.

Kandidatų į Seimą piniginių paslaptys: skolos, turtai ir prabangios moterų dovanos (290)

Kandidatų į Seimą turto deklaracijos užminė ne vieną mįslę. Kai kurie kandidatai per metus turėjo itin daug neapmokestinamų pajamų ir nuo savo gautos pajamų sumos sumokėjo gana mažai mokesčių. Vienas iš tokių politikų – krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

A. Nikžentaitis – apie Lietuvos kaimynę, kurios vertinti be emocijų neįmanoma: keista situacija (270)

Profesorius, habilituotas daktaras Alvydas Nikžentaitis sako, kad į visiško tarpusavio supratimo laikus Lietuva ir Lenkija veikiausiai niekada nebesugrįš, tačiau palikti dvišalius santykius tokioje kalno papėdėje, į kokią jie yra nusiritę šiandien, būtų mažiausiai neišmintinga.

Kaunas baigia spręsti darželių problemą (15)

Spręsdama opią vaikų darželių trūkumo problemą, Kauno rajono savivaldybė tikisi šiemet pasiekti lūžį. Pirmadienį bus atidarytos naujos patalpos Noreikiškių lopšelio-darželio „Ąžuolėlis“ filiale Akademijos miestelyje – čia įkurdinta daugiau kaip 200 darželinukų.

Baltijos šalys smarkiai išsiskiria pagal rusų kalbos mokymąsi (95)

Anglų kalbos mokymasis tarp Lietuvos moksleivių paplitęs tiek pat, kiek vidutiniškai Europos Sąjungoje (ES). Pagal rusų kalbos mokymąsi Baltijos šalys smarkiai lenkia kitas Europos valstybes.