Vilnius vis dėlto tęsia broliavimąsi su Minsku

 (13)
Minsko miesto vykdomojo komiteto penkiolikos asmenų delegacija penktadienį atvyksta dviem dienoms į Vilnių susipažinti su Vilniaus miesto tarybos struktūra ir darbu.

Anot vizito programos, delegaciją, vadovaujamą Minsko Vykdomojo komiteto tarybos pirmininko pavaduotojo G. Peršino, penktadienį priims Vilniaus miesto mero pirmasis pavaduotojas Algirdas Kudzys.

Minsko delegacijos susitikimuose su įvairiais savivaldybės komitetais bus kalbama apie rinkimų į Vilniaus savivaldybę sistemą ir organizavimą, savivaldybės struktūrą, darbo formas ir metodus, perėjimo prie rinkos ekonomikos sąlygų patirtį bei kitais klausimais.

Kaip žinoma, Lietuvos URM praėjusią savaitę pareiškė, kad Baltarusijos valdžios sprendimas paskirti taikių Lietuvos gyventojų žudynių organizavimu įtariamą generolą Vladimirą Ushopčiką gynybos ministro pavaduotoju neatitinka geros kaimynystės santykių dvasios ir gali turėti neigiamos įtakos tolesnei dvišalių santykių plėtrai.

Tačiau Vilniaus savivaldybės Užsienio ryšių skyriaus vedėjas Romualdas Tarvydas nemano, kad toks požiūris taikytinas ir Minsko savivaldybės delegacijai.

"Čia ne politinis reikalas. Tai grynai dalykiniai reikalai dėl tarybų darbo patirties", BNS teigė R. Tarvydas.

Anot jo, Minsko savivaldybės delegacijos vizitas "derintas labai seniai" ir "nematom reikalo politizuoti šio įvykio".

Visiškai kitokios nuomonės yra Seimo Užsienio reikalų komiteto (URK) pirmininkas Audronius Ažubalis, kuris BNS korespondentui pareiškė nusistebėjimą dėl šio vizito.

"Net jeigu tai yra miesto delegacija, tačiau tai vis dėlto sostinės delegacija, Vilniaus savivaldybės politikai turėtų elgtis apdairiau", sakė A. Ažubalis.

Anot jo, Lietuvos sostinei, "kuri turi daug ryšių su garbingomis pasaulio sostinėmis, tokie kontaktai kaip šis garbės nedaro".

Pasak A. Ažubalio, "savivaldybės politikai turėtų žinoti, kas darosi kaimyninėje valstybėje", o jeigu nežino, "gali kreiptis į Lietuvos Vyriausybę, ar, pagaliau, į Seimo URK".

Lietuvos URM Minsko delegacijos vizito nekomentavo.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

„Baltosios pirštinės“ׅ: per pastarąsias 2 dienas – apie 40 pranešimų apie rinkimų pažeidimus (7)

Vos apie 20 pranešimų apie galimus rinkimų pažeidimus buvo gauta antrąją išankstinio balsavimo antrajame Seimo rinkimų ture dieną. Lygiai tiek pat skundų buvo gauta ir trečiąją, kai balsavimas buvo vykdomas tik specialiuosiuose paštuose ir namuose, praneša „Baltosios pirštinės“

Buvęs kandidatas į Lenkijos Seimą teisiamas už neapykantos prieš Lietuvą kurstymą (23)

Lenkijoje prieš teismą stojo buvęs kandidatas į Lenkijos Seimą Alekxanderis Kossas, kuris kaltinamas, kad savo rinkimų programoje kurstė neapykantą prieš Lietuvą.

STT kurs Lietuvos korupcijos žemėlapį (32)

Vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas skyrė finansavimą Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) parengtam projektui, pagal kurį bus kuriamas Lietuvos korupcijos žemėlapis ir vykdoma antikorupcinė kampanija.

Mirė profesorius A. Čižas (9)

Penktadienį, spalio 21 dieną, eidamas 88-uosius metus, Vilniuje mirė Algirdas Eduardas Čižas - habilituotas mokslų daktaras, Vilniaus Gedimino technikos universiteto profesorius emeritas ir vienas jo aktyvių kūrėjų.

Viešai darbo paprašęs 52-ejų vyras: aš negaliu patikėti (229)

Dar ketvirtadienį ašaras dėl sunkios gyvenimo lemties – darbo metu prarastų kairės rankos pirštų, sugadintos sveikatos ir skurdo – ašaras liejęs 52-ejų Artūras dabar netveria džiaugsmu. Jo prašymas buvo išgirstas.