Vilnius sieks tapti Europos kultūros sostine

Europos kultūros sostine Vilnius siūlysis tapti 2009 metais, kuomet bus pažymimas Lietuvos vardo paminėjimo 1000-metis.

"Norime, kad 2009 metais Vilniaus vardas skambėtų Europoje, o ne tik Lietuvoje", po protokolo pasirašymo žurnalistams sakė A. Bėkšta.

Pasak kultūros ministro, reikės paruošti prašymus Europos Parlamentui, Europos Tarybai, Europos Komisijos švietimo ir kultūros įgaliotiniui, kurie spręs, ar paskelbti Vilnių kultūros sostine.

Europos kultūros sostinės projekto idėja prieš du dešimtmečius kilo Graikijos kultūros ministrei, o 1985 metais Atėnai buvo apskelbti pirmąja Europos kultūros sotine.

Šiais metais Europos kultūros sostinių programoje dalyvauja net 9 miestai - Avinjonas, Bergenas, Bolonija, Briuselis, Helsinkis, Krokuva, Praha, Reikjavikas ir Santjago de Kompostela.

"Šita akcija yra dar viena galimybė atsirasti iniciatyviems žmonėms, kolektyvams, kad visas tas spindulys, žiedas pačio gražiausio to, kas yra Vilniuje, būtų išlieta 2009 metais", žurnalistams sakė R. Paksas.

Pasak R. Pakso, reikia, kad 2009-uosius Vilnius pasitiktų ne tik pasipuošęs, bet, pavyzdžiui, ir su naujais statiniais.

Kol kas neaišku, kiek lėšų reikės skirti šio sumanymo įgyvendinimui, nes, pasak A. Bėkštos, tai priklausys nuo sudarytos programos.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

A. Jokubaitis. F. Nietzsche tik juokiasi (46)

Norint suprasti dabartines Europos Sąjungos politinės krizės priežastis, reikia suprasti šios politinės organizacijos istoriją. Europos Sąjunga turi du skirtingus savo istorijos etapus.

Išankstinis balsavimas praėjo sklandžiai (3)

Išankstinis balsavimas Seimo rinkimų antrajame ture praėjo sklandžiai, skundų apie rimtus pažeidimus negauta, sako Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininko pavaduotoja Laura Matjošaitytė.

Nori negerti, bet nebegali: kada įvyksta lemtingas pokytis (199)

Dar tik pusė aštuntos, o prie kioskelio būriuojasi kompanija. „Baltus arklius reik baidyt“, – į labo ryto palinkėjimą atsako gyviausias.

Kur dingsta rinkimų atlyginimams skirti pinigai: pirmininkai apšvarino savo narius? (180)

Rinkimų apylinkių komisijų nariai neseniai gavo atlyginimą už rugsėjo mėnesį. Atlyginimai, žinoma, nedideli, tačiau kai kurių komisijų nariai skundžiasi, kad dėl to kaltas ne tik mažas finansavimas, tačiau ir nesąžiningi komisijų pirmininkai, kurie sau išsimoka daug didesnes algas.

Seimas svarstys siūlymą riboti kadencijas Teisėjų tarybos nariams (15)

Seimas svarstys kelių parlamentarų siūlymą riboti kadencijas Teisėjų tarybos nariams – tokioms pataisoms po pateikimo pritarta šią savaitę.