Vilniuje surengtos protesto eitynės

Protesto akciją inicijavo Lietuvos profesinių sąjungų centras (LPSC), kuriam pritarė Lietuvos profesinių sąjungų susivienijimas (LPSS) ir Lietuvos darbininkų sąjunga (LDS).

Apie tūkstantis akcijos dalyvių su ekonominiais reikalavimais vidurdienį susirinko prie Vyriausybės rūmų, kur keletas akcijos dalyvių Vyriausybės priimamojo tarnautojams įteikė profesinių sąjungų reikalavimus.

Nuo Savivaldybės aikštės akcijos dalyviai, išsirikiavę kolona, patraukė Seimo rūmų link.

Gedimino prospektu ėjusią koloną lydėjo sirenos gausmai ir LPSS pirmininko Algirdo Syso raginimai prisijungti prie kolonos.

Nepriklausomybės aikštėje šalia Seimo susirinkusiai miniai akcijos iniciatorius Seimo narys A. Sysas sakė, jog skurstančių Lietuvoje vis daugėja, o tuo metu valstybės galvos toliau slapta pasirašinėja įsipareigojimus Tarptautiniam valiutos fondui ir Pasaulio bankui.

"Šioje akcijoje reikalavimai yra ekonominiai. Jei jie nebus vykdomi, bus keliami politiniai, mes reikalausime atstatydinti Vyriausybę", sakė A. Sysas.

Protesto akcijos, pavadintos "Prie bet kokios valdžios žmonės nori valgyti", organizatoriai reikalauja infliacijai padidėjus 1 procentu, indeksuoti darbo užmokestį, pensijas, pašalpas ir stipendijas, neapmokestinamą pajamų minimumą.

LPSS reikalauja atsisakyti socialinių garantijų mažinimo politikos, Užimtumo fondui skirti 3 proc. socialinio draudimo lėšų, apriboti valdžios savivalę, įvedant vis naujus mokesčius už komunalines paslaugas, mažinti valdininkų algas.

Taip pat reikalaujama sustabdyti Valstybinių pensijų mokėjimą, kol vidutinė pensija pasieks minimalios mėnesinės algos (MMA) dydį bei užkirsti kelią tyčiniams bankrotams ir garantuoti atsiskaitymą su bankrutuojančių įmonių darbuotojais.

Vyriausybės ir "Sodros" įsiskolinimą Valstybinei ligonių kasai pripažinti valstybės vidaus skola arba iki liepos 1 dienos padengti visą įsiskolinimą, "Sodros" paimtų bankuose paskolų palūkanas dengti iš valstybės biudžeto.

"Jei po mėnesio mes negausime atsakymo iš Vyriausybės, balandžio pradžioje mes vėl rengsime akciją bei tikrai kažką darysime gegužės 1 dieną", sakė A. Sysas.

Šeštadienį protesto akcijos prie miestų savivaldybių taip pat vyko Kaune, Kupiškyje, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Marijampolėje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: prasidės rudeninis lietaus ir vėjo šėlsmas (2)

Savaitei įpusėjus daug kur nušniokš lietus. Paskutinėmis darbo dienomis vyraus šiltesnis oras, tačiau bus vėjuota. Danguje numatoma tikra sumaištis: saulę keis debesys ir atvirškčiai, o protarpiais dar ir lietus pasipils.

Seimo rinkimuose jau balsuoja užsienyje gyvenantys lietuviai (67)

Nuo antradienio Lietuvos ambasadose užsienyje jau galima balsuoti Seimo rinkimuose. Savo valią tautiečiai gali išreikšti ambasadose, konsulatuose arba internetu. Jei balsuos 35 000 užsienyje gyvenančių lietuvių, jie galės turėti savo rinkimų apygardą ir rinkti savo kandidatą į Seimą.

Kauno meras – „išrinktųjų“ koziris rinkimų kampanijoje (179)

Kaip ir visuose žaidimuose, kozirius turi ne visi. Panašiai ir su Seimo rinkimais Kaune. Kai kurie kandidatai iš reklaminių plakatų žvelgia vieniši ar su su partijos kolegomis.

Kariuomenė: sutartys su „Nota Bene“ buvo pildomos (15)

Kariuomenė patvirtina, kad atsarginės lauko virtuvės įrangos pirkimo sutartys buvo papildytos jau po to, kai „Nota Bene“ pristatė prekes, tačiau tikina, kad nebuvo keičiamos ar išbraukiamos jokios nuostatos, susijusios su prekių techninėmis specifikacijomis.

Siūloma leisti kartu gauti dvi pensijas (102)

Siūloma senatvės pensijas mokėti kartu su netekto darbingumo (invalidumo) ir kitomis pensijomis.