Vilniuje paminėta Izraelio nepriklausomybė

 (3)
Izraelio ambasada Baltijos šalims pirmadienį Vilniuje surengė Izraelio nepriklausomybės 62-ųjų metinių minėjimą.
Dėl Lietuvos Steigiamojo Seimo 80-mečio renginių Izraelio surengtas minėjimas sulaukė nedidelio Lietuvos politikos ir visuomenės veikėjų dėmesio.

Renginį, vykusį Lietuvos ir Izraelio vėliavomis papuoštoje "Stiklių Bočių" restorano salėje, aplankė Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis, keletas Seimo bei Vyriausybės narių.

Izraelio ambasados Rygoje laikinoji reikalų patikėtinė Ronnit Ben Dor savo kalboje pristatė Izraelio taikos Artimuosiuose Rytuose siekius ir viltis, tačiau nepaminėjo tą dieną jos šalyje įvykusių arabų riaušių.

Keldama tostą už Izraelio valstybės taikos politikos sėkmę, visų šio regiono tautų ateitį, R. Ben Dor palinkėjo stiprėti ir Lietuvos bei Izraelio santykiams.

1989 metais sveikinimo žodį Izraelio nepriklausomybės proga yra taręs V. Landsbergis, vėliau - prezidentas Valdas Adamkus. Šį kartą Lietuvos atstovai sveikinimo žodžio nesakė.

Žinomas žydų tautodailininkas iš Plungės Jakovas Bunka padovanojo ambasadai lietuviškos medinės skulptūros stiliumi išdrožtą kūrinį - pranašą Mozę su dešimt Dievo įsakymų.

Minėjime dalyvavo Simon Wiesenthal (Simono Vizentalio) centro Izraelio skyriaus vadovas Efraim Zuroff (Efraimas Zurofas), atvykęs į Lietuvą stebėti karo ir genocido nusikaltimais per nacių okupaciją kaltinamų Aleksandro Lileikio ir Kazio Gimžausko bylų nagrinėjimo teisme.

Pastarojo sveikatos ekspertizę Teismo medicinos ir Teismo psichiatrijos centrų specialistai turėjo pateikti teismui iki gegužės 15-osios, o iki gegužės 19-osios išvada turi būti paruošta ir apie A. Lileikį.

"Kaip mane informavo teisme, A. Gimžausko ekspertizės teismas nustatytu laiku negavo. Bet man aiškino, kad ją galėjo išsiųsti paštu, taigi gali atkeliauti dar po dienos kitos. O vienokio ar kitokio šių užsitęsusių bylų nuosprendžio galbūt sulauksime tik tuomet, kai minėti asmenys jau bus pašaukti į aną pasaulį", BNS korespondentui sakė E. Zuroff.

Sužinojęs, kad "Valstiečių laikraščio" bendrovė išleido A. Lileikio memuarus, E. Zuroff, patraukęs pečiais, tarė, jog "šio pobūdžio knygos dar niekam nepadarė garbės".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai bus niūrūs (1)

Dangus šią savaitę dažniausiai bus labai niūrus. Nuo lietaus atsikvėpti galėsime bene tik vieną dieną – ketvirtadienį. Speigas į mūsų šalį dar neskuba, priešingai, oras kasdien bus vis šiltesnis. Tad jei ne vėjas ir krituliai paskutinės spalio dienos būtų labai neblogos.

Užsienio žiniasklaidoje – sąmyšis: laužo galvą, kas Lietuvoje laimėjo rinkimus (643)

Seimo rinkimus Lietuvoje laimėjusi ir kone 56 mandatus užsitikrinusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) užminė mįslę užsieniečiams.

Socialdemokratai pasiruošę kalbėti dėl koalicijos (108)

Socialdemokratų rinkimų štabo vadovas Algirdas Sysas sako, jog socdemai kalbėsis su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) dėl galimybės formuoti valdančiąją koaliciją.

„Valstiečiai“ konsultacijas su galimais koalicijos partneriais planuoja pradėti antradienį (42)

Seimo rinkimus laimėjusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) sudarė darbo grupę konsultacijoms su socialdemokratais ir konservatoriais, pokalbius tikimasi pradėti antradienį.

Susipažinkite: mokslininkai, galvijų augintojai ir kiti naujojo Seimo nariai (843)

Suskaičiavus Seimo rinkimų antrojo turo rezultatus paaiškėjo, ką į šalies parlamentą išrinko Lietuvos piliečiai. Po kelių savaičių parlamentarų kėdes užims žmonės, daugelio kurių pavardės yra menkai težinomos, nors į Seimą išrinkti naujokai antrajame ture įveikė ir patyrusius politikos vilkus.